آغاز پروژه آبخیزداری کلاچون شهرستان میامی در هفته دولت

به گزارش میامی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان، در چهارمین روز از هفته دولت، پروژه آبخیزداری کلاچون شهرستان میامی با حضور احمد ملایری فرماندارو معاون فرماندارشهرستان میامی ، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و روسای شهرستان میامی افتتاح شد.

 رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: عملیات اجرایی طرح آبخیزداری کلاچون این شهرستان با اعتبار هشت میلیارد و ۹۰۰میلیون ریال آغاز شد.

محمدعلی رضایی افزود: این طرح شامل سازه های سنگ وملاتی است که قرارداد آن با پیمانکار بسته شده است.

وی گفت:  در سال جاری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوانداری در سطح شهرستان میامی ۵۹ میلیارد ریال مصوب شد .

رضایی بابیان اینکه  اجرای طرح های آبخیزداری برای پیشگیری از بروز سیلاب ضرورت دارد،تصریح کرد : این طرح ها در عرصه های سیل خیز که قبلا مطالعه شده به اجرا درمی آید.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی گفت: سال گذشته در راستای حفاظت خاک در روستاهای ارمیان ،قدس و دشت دانیال از اعتبارات صندوق توسعه ملی و در ری آباد،بکران و منطقه پل ابریشم از اعتبارات استانی طرح های آبخیزداری اجرا شد.

وی با بیان این که ، امسال پنج طرح آبخیزداری در قدس، ارمیان، شهر میامی ،سوداغلن و باغچه اجرا می شود، افزود: پارسال از محل صندوق توسعه ملی ۱۰۰ هزار و ۹۳۵ متر مکعب طرح آبخیزداری در حوضه های آبخیز دشت دانیال و قدس و ارمیان اجرا شد.

عملیات آبخیزداری شامل اقدامات بیولوژیکی و بیومکانیکی است که اجرای آنها مانع از رسوب و فرسایش خاک می شود و این مهم در توسعه حفاظت از خاک، افزایش منابع آب های زیرزمینی و توسعه بسترهای اقتصادی و اجتماعی بسیار اثرگذار است.

شهرستان میامی بادوبخش مرکزی وکالپوش در شرق استان سمنان قرار دارد .

محمد آقایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

میامی سال‌ها در رکود قرار دارد/ «توسعه» مهم‌ترین دغدغه مردم

س شهریور ۵ , ۱۳۹۸
به گزارش خبرنگار میامی نیوز، حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی پور ظهر پنج‌شنبه در مراسم معارفه شهردار میامی به میزبانی سالن همایش‌های ارشاد میامی، ضمن گرامی داشت یاد شهیدان باهنر و رجایی بیان کرد: مسئولان دستگاه‌های اجرایی موظف هستند تا این دو شهید را سرمشق خودشان قرار دهند، شهیدان گران‌قدر دولت دارای […]
هرگونه کپی برداری از سایت،با ذکر منبع میامی نیوز)بلا مانع است. Theme: Default Mag by ThemeInWP