جمعه, ۰۴ اسفند ۱۳۹۶
»   اخبار, اقتصاد, طبیعت  »   احداث واحدهای فرآوری محصولات کشاورزی در شهرستان میامی ضروری است
189 بازدید
۱۸ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۸:۴۷

محمدی:

احداث واحدهای فرآوری محصولات کشاورزی در شهرستان میامی ضروری است

میامی نیوز-مدیر جهاد کشاورزی میامی گفت : احداث واحدهای تولیدی فرآوری و بسته بندی محصولات کشاورزی برای افزایش اشتغال و رونق کسب و کار در این شهرستان شرق استان سمنان ضروری است.

به گزارش میامی نیوز،  علی اصغر محمدی  گفت: شهرستان میامی ظرفیت منحصر به فردی در زمینه تولید محصولات کشاورزی دارد که می توان با راه اندازی چند واحد فرآوری و محصولات کشاورزی برای کاهش نرخ بیکاری در این شهرستان گام برداشت.
وی اظهارداشت : بیش از ۴۰ درصد محصولات کشاورزی استان سمنان در میامی کشت می شود و باید برای افزایش رغبت مردم این شهرستان برای کشت محصولات کشاورزی، قدم های جدی تری از سوی مسوولان برداشته شود.
وی به تولید بیش از ۴۰ درصد گندم استان سمنان در این شهرستان اشاره و اضافه کرد : سطح زیرکشت گندم آبی این شهرستان ۶ هزار و ۷۰۰هکتار و کشت دیم هشت هزار و ۷۰۰ هکتار است.
استان سمنان بیش از ۳۰ هزار هکتار اراضی گندم دارد.
مدیر جهاد کشاورزی میامی سطح زیر کشت محصول جو در این شهرستان را بیش از چهار هزار هکتار اعلام کرد و گفت: از این مقدار اراضی ۲ هزار و ۴۰۰هکتار به صورت آبی و سه هزار و ۸۲۵ هکتار به صورت دیم کشت می شود.
وی یادآور شد : همچنین ۳۹۰ هکتار از زمین های زراعی شهرستان میامی به کشت این محصول اختصاص دارد که پیش بینی می شود در سال زراعی جاری بیش از ۱۸۶ تن کلزا از مزارع منطقه برداشت شود.
شهرستان میامی با برخورداری از آب و هوای مساعد و منابع آبی فراوان و خاک حاصل خیز یکی از قطب های تولید محصولات راهبردی مانند گندم، جو، چغندرقند و دیگر محصولات در استان سمنان است.
سه هزار هکتار باغات شهرستان میامی بیشتر به کشت انواع میو ه های سردسیری مانند زردآلو اختصاص دارد ،به طوری که سالانه بالغ بر ۲ هزارتن زردآلو از این باغ ها برداشت می شود.
در استان سمنان ۱۹۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی وجود دارد.

ایرنا

خبربعدی میامی نیوز اخبار  , اقتصاد  , طبیعت

میامی نیوز-مدیرکل امور عشایری استان سمنان بابیان اینکه عشایر میامی ۳۴۰ تن فرآورده لبنی در سال تولید می‌کنند، گفت: این میزان هشت درصد لبنیات تولیدی عشایر استان است. به گزارش خبرنگار میامی نیوز، حمید رضا حسینی در نشست هماهنگی امور عشایر...

مطالب مرتبط

به گزارش میامی نیوز،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میامی با بیان اینکه امسال سطح زیر کشت چغندر در میامی افزایش پیداکرده است، گفت: عدم پرداخت به‌موقع مطالبات سبب زیان چغندرکاران این شهرستان می‌شود. علی‌اصغر محمدی بعدازظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران ضمن...
به گزارش میامی نیوز،شهرستان های شاهرود و میامی تنها شهرستان هایی هستند که چغندر قند استان سمنان در آن کشت می شود و در این میان شهرستان میامی قطب تولید چغندر قند در استان است اما هر سال با فرا...
علی اصغر محمدی در گفتگو با خبرنگار میامی نیوز با بیان اینکه پرورش نوغان به عنوان شغل مكمل براي خانوارها ايجاد اشتغال مولد كرده و در معيشت خانوارها و توسعه پايدار كشاورزي تاثيرگذار است افزود: استفاده از منابع موجود بومي،...
به گزارش میامی نیوز،علی‌اصغر محمدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میامی از طرح انتخاب مشارکتی "پی.وی.اس" آفتابگردان در سطح 2.1 هکتار از اراضی این شهرستان خبر داد  و گفت: بیش از سه‌هزار هکتار از اراضی میامی زیرکشت آفتابگردان است. علی‌اصغر محمدی افزود:...