شنبه, ۰۲ تیر ۱۳۹۷
»   اجتماعی, اخبار, فرهنگی وهنری, مناسبتهای ملی ومذهبی  »   افزایش خانه عالم روستایی مهمترین مطالبه مردم میامی است
260 بازدید
۷ شهریور ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۵۸

کریمی:

افزایش خانه عالم روستایی مهمترین مطالبه مردم میامی است

میامی نیوز - فرماندار میامی افزایش خانه عالم روستایی در این شهرستان را از مهمترین مطالبات مردمی دانست و گفت: این نشان می دهد مردم متدین منطقه به امور معنوی نیز مانند امور عمرانی اهمیت می دهند.

به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، محمد مهدی کریمی ظهر سه شنبه در مراسم افتتاح خانه عالم روستایی حق الخواجه در بخش کالپوش میامی، ضمن تقدیر از خدمات استقرار روحانی توسط تبلیغات اسلامی استان سمنان در مناطق روستایی محروم، بیان کرد: خانه عالم روستایی در شهرستان میامی مطالبه مردمی است و این رسالت ما مسئولان را سنگیت تر می سازد چرا که این مردم متدین لایق بهترین ها هستند و باید شرایط را برایشان فراهم کرد.

وی افزود: هدف از ساخت خانه عالم در روستاها این است که فرهنگ دینی و آموزش قرآن ومعارف اسلامی و ارتقای سطح فکری و معنوی جوانان و ارتباط روحانیان وحضور آنها در بین مردم محسوس شود.

فرماندار میامی بیان کرد: ساخت این خانه عالم در مدت زمان کوتاه که اعتبار تخصیص داده شده کاری جهادی و جز با تلاش میسر نشده است.

کریمی ساخت خانه عالم و حضور یک روحانی در روستا را دارای برکات بسیاری برشمرد و افزود: تبیین اندیشه‌های ناب اسلامی و شناساندن توطئه‌های دشمنان به نسل جوان بر دوش روحانیان مستقر روستاها است و روحانیان نیز علاوه بر اقامه نماز جماعت و مجالس وعظ و خطابه، مراسم‌ مذهبی و مسابقات فرهنگی و قرآنی را نیز برگزار می‌کنند  تا توانیم در راستای ترویج سبک زندگی اسلامی موفق عمل کنیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم با تخصیص اعتبار مناسب باز هم شاهد بهره برداری بیشتر از خانه های عالم در میامی باشیم.

میامی ۲۰ خانه عالم روستایی دارد.

خبربعدی میامی نیوز اجتماعی  , اخبار  , فرهنگی وهنری  , مناسبتهای ملی ومذهبی

میامی نیوز- سرپرست آب و فاضلاب روستایی شهرستان میامی در حین بازدید از پروژه خط انتقال آب محمد آباد، گزارشی از مراحل اجرای این پروژه و سایر پروژه های آب شرب روستاهای شهرستان ارائه کرد. مسلم فدائی با بیان اینکه پروژه...

مطالب مرتبط

به گزارش خبرنگار میامی نیوز، محمدصادقی صبح سه‌شنبه در جلسه کمیته مدیریت شهری و فضاسازی دهه فجر به میزبانی شهرداری میامی، ضمن بیان اینکه این مجموعه در دهه فجر سه پروژه قابل‌افتتاح دارد، تأکید کرد: درمجموع ۱۷ میلیارد تومان طرح...
به گزارش خبرنگار میامی نیوز، بعد از ظهر یکشنبه و همزمان با چهارمین روز از هفته دولت و باحضور استاندار سمنان، مدیران کل دستگاه های اجرایی، فرماندار و امام جمعه میامی و دیگر مدیران دستگاه های اجرایی این شهرستان، ساختمان اداری...
به گزارش میامی نیوز،سبحان رجب پور بعدازظهر دوشنبه در مراسم افتتاحیه رسمی جایگاه عرضه سوخت در محور مواصلاتی میامی - شاهرود اظهار داشت: این جایگاه به همت مسئولان زیربط استانی و منطقه شاهرود و در راستای خدمت رسانی مطلوب به مردم استان...