پنجشنبه, ۲۸ تیر ۱۳۹۷
»   اجتماعی, اخبار, اسلایدر, فرهنگی وهنری, مناسبتهای ملی ومذهبی  »   الگوی نظام اسلامی نهضت امام حسین(ع) است
209 بازدید
۱۸ آبان ۱۳۹۶ , ساعت ۱۵:۵۱

امام جمعه میامی:

الگوی نظام اسلامی نهضت امام حسین(ع) است

میامی نیوز-امام جمعه میامی با بیان اینکه شیعیان با شعار عاشورا در برابر دشمنان ایستاده اند، گفت: الگوی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نهضت امام حسین(ع) محسوب می شود.

به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور در نشست شورای فرهنگ عمومی میامی، ضمن بیان اینکه یکی از راه های کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه پایداری آرمان های عاشورا و اربعین است، تاکید کرد: الگوی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نهضت عاشورا است و با شعار عاشورا در برابر دشمنان انقلاب ایستادگی می کند.

وی با تاکید بر اینکه گفتمان اربعین به مثابه بزرگترین تجمع مسلمانان، هراس به دل دشمنان می اندازد، افزود: امروز شعار عاشورا و اربعین ملجأ و پناه مظلومان جهان محسوب می شود.

ایده های دشمنان ایران اسلامی شکست خورده است

امام جمعه میامی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی با هدف استقرار نظام معنوی و اخلاقی تشکیل شده است، افزود: مدعیان دروغین و مکاتب مادی در جهان ادعا داشتند که باید دنیا را در دست بگیرند اما امروز شاهد آن هستیم که این ایده دشمنان شکست خورده و انقلاب اسلامی ایران توطئه های دشمنان را خنثی کرده است.

صفایی پور در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن اشاره به چهاردهم آبانماه روز فرهنگ عمومی، گفت: شورای فرهنگ عمومی با اهمیتی که در جامعه دارد، می بایست در حفظ و ترویج فرهنگ عاشورا و اربعین پیشگام باشد.

وی با تاکید بر اینکه فرهنگ عمومی فرصتی برای بازشناسی ارزش ها است، گفت: ترویج سبک زندگی اسلامی وظیفه شورای فرهنگ عمومی محسوب می شود.

روحیه انتقاد پذیری مسئولان افزایش یابد

فرماندار میامی نیز در این جلسه با بیان اینکه برای حل معضلات موجود در جامعه برنامه ریزی جدی صورت گیرد، گفت: مصوبات جلسات شورای فرهنگ عمومی به صورت دقیق بررسی و انجام شود تا بتوانیم در راستای هدفگذاری های این شورا به خصوص در حوزه ترویج فرهنگ عمومی موفقیت هایی کسب کنیم.

محمد مهدی کریمی با تاکید بر ضرورت ارتقای روحیه انتقاد پذیری توسط مدیران، بیان کرد: در حوزه فرهنگی نیز همچون سایر حوزه ها در مدیریت هزینه ها توجه ویژه ای شود و مسئولان نظارت مستقیم بر روند اجرای برنامه ها و هزینه داشته باشند.

وی بیکاری، طلاق و اعتیاد را مهمترین آسیبهای اجتماعی در میامی دانست و افزود: کارگروه های تخصصی در جهت رفع این مشکلات در شهرستان باید تشکیل شود.

خبربعدی میامی نیوز اجتماعی  , اخبار  , اسلایدر  , فرهنگی وهنری  , مناسبتهای ملی ومذهبی

به گزارش میامی نیوز،به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میامی ، امیرحسام رحیمی گفت : این برنامه با هدف ارتقای سطح فیلم سازی در شهرستان برگزار شد که برای اولین بار درسطح شهرستان میامی برگزار می...

مطالب مرتبط

به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته میامی به میزبانی مسجد جامع، ضمن بیان اینکه همایش جهانی اربعین زنگ خطری برای اسرائیل و ایادی استکبار جهانی شده است، ابراز کرد:...
محمد مهدی کریمی در گفتگو با خبرنگار میامی نیوز  ضمن بیان اینکه ۱۲ تن کالای خوراکی از روستای نردین برای مراسم اربعین به نجف ارسال شد، ابراز داشت: این محموله همچنین شامل یک تانکر یخچال سیلند گاز به تعداد ۵۰ عدد و سایر...
میامی نیوز-کاروان پیاده نجف تا کربلا جهت حضور در اجتماع پرشور عزاداران حسینی در روز اربعین با بدرقه مسئولین شهرستان میامی عازم کربلا...