تامین و نگهداری آب در شهرستان میامی اهمیت ویژه ای دارد

امیر رحمتی رئیس منابع آب شهرستان میامی در گفتگو با میامی نیوز بیان کرد: از ابتدای پیدایش بشریت و تشکیل تمدنهای انسانی، آب همواره مورد توجه و تاکید قرارداشته و و به نوعی حیات انسان و بشریت به آن وابسته است.

وی گفت: در شهرستان میامی که به نوعی قطب کشاورزی محسوب می شود و اشتغال و ارتزاق بسیاری از مردم بر حول محور کشاورزی می باشد و تامین و نگهداری آب، این سرمایه و نعمت الهی از اهمیت  بسیاری برخوردار است.

وی تصریح کرد: شهرمیامی رودخانه دایمی ندارد و به دلیل موقعیت جغرافیایی دلتا گونه ای برخوردار است و عمده منابع آب از منابع آبهای زیر زمینی اعم از چاهها و قنوات می باشد که در همین راستا اداره منابع آب شهرستان میامی با نظارت بر امر بهره برداری از منابع آب و تمدید مجوزهای برداشت و بهره برداری در چارچوب قانون توزیع عادلانه آب و نظارت بر عملیات لازم برای متقاضیان حفر چاه,قنات ,چشمه,پمپاژ آب ,کف شکنی و …و بهره برداری از منابع آب  اقدامات مثبت و مطلوبی برداشته است.

وی بیان کرد: نظارت بر صدور پاسخ استعلامها و برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه ها، نظارت بر فعالیت رسیدگی به شکایت واصله و انجام اقدامات در جهت حل و فصل اختلافات و رفع مشکلات مطروحه در چارچوب ضوابط و مقررات و نظارت بر عملیات تعیین حریم و حد بستر رودخانه ها و انهار و مسیلها و جلوگیری از دخل و تصرف در بستر رودخانه ها,انهار طبیعی ,کانالها و مسیلها و حریم قانونی مخازن سدها و برکه ها از دیگر اقدامات این اداره می باشد.

با تشکر از آقای ذبیحی بابت هماهنگی های صورت گرفته در زمینه گفتگوی خبری

محمد آقایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

حماسه حضور مردم میامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه /گزارش تصویری

د بهمن ۲۱ , ۱۳۹۸
به گزارش میامی نیوز،امروز بارش برف و سرمای شدید هم نتوانست مانع حضور وحدت بخش مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن شود، همه  آمدند، از همه نسل‌های انقلاب؛ از نسل اول که خود این نهال را کاشتند، از نسل دوم که خونشان را پای این نهال ریختند، از نسل سوم که عمرشان […]
هرگونه کپی برداری از سایت،با ذکر منبع میامی نیوز)بلا مانع است. Theme: Default Mag by ThemeInWP