اولین مسیر سنگ‌نوردی میامی به نام صامر در قله قبله رول‌کوبی شد

مجید شاهینیان در گفتگو با خبرنگار میامی نیوز ، ضمن بیان اینکه اولین مسیر سنگ‌نوردی میامی به نام صامر با اهداف آموزشی و تمرینی به صورت صعود طبیعی و مصنوعی رول کوبی شد، ابراز داشت: این مجموعه سنگ‌نوردی در منطقه کوهستانی جنوب شهر میامی در دامنه کوه قبله و منتهی الیه دره خرمگاه قرار دارد و به نام سنگ صامر نام‌گذاری شده است.

وی افزود: این نامگذاری به منظور تقدیر از زحمات و تلاش‌های سید صامر ابراهیمی از اساتید کوهنوردی در خصوص شناسایی و ایجاد این مسیر سنگ‌نوردی صورت گرفته است.

رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی میامی با اشاره به اهمیت گذراندن دوره‌های سنگ‌نوردی برای کوهنوردان، ابراز داشت: با توجه به اینکه قله‌های کوهنوردی میامی دارای دیواره‌های متعدد سنگ و صخره است داشتن توان و تبحر در حوزه سنگ‌نوردی برای کوهنوردان حائز اهمیت بوده و می‌توانند در صعودهای مختلف مفید و مؤثر واقع شود.

شاهینیان در ادامه تصریح کرد: هدف از بازگشایی این مسیر سنگ‌نوردی در ابتدا آشنایی کوهنوردان با این رشته ورزشی و سپس برگزاری دوره‌های آموزشی لازم برای کوهنوردان است.

وی افزود: درگذشته کوهنوردان میامی برای گذراندن دوره‌های آموزشی و تمرین به شهرها و استان‌های همجوار مراجعه می‌کردند که انجام این مهم، نیاز کوهنوردان را برطرف ساخته است.

رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی میامی ضمن تقدیر از اداره ورزش و جوانان و اعضای هیئت کوهنوردی و تیم سنگنوردینیشابور به سرپرستی سید صامر ابراهیمی، اضافه کرد: این سنگ دارای دو مسیر صعود به صورت طبیعی و مصنوعی و یک مسیر فرود است که امیدواریم طی سال جاری مسیرهای دیگری را نیز بازگشایی کنیم.

محمد آقایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

نارضایتی خبرنگاران میامی ازدعوت گزینشی به برنامه های خبری

س اردیبهشت ۲۴ , ۱۳۹۸
به گزارش میامی نیوز به نقل از ایرنا ، این موضوع یکی از مشکلات همیشگی خبرنگاران برخی رسانه هاست که در مناطق مختلف به شکل های گوناگون دیده می شود.انتخاب گزینشی برخی از خبرنگاران به نشست های خبری سالهاست درشهرستان میامی مرسوم می باشد ، گویا برخی مدیران از حضور […]
هرگونه کپی برداری از سایت،با ذکر منبع میامی نیوز)بلا مانع است. Theme: Default Mag by ThemeInWP