جمعه, ۰۴ اسفند ۱۳۹۶
»   اجتماعی, اخبار, علمی وپزشکی  »   ایجادپایگاه های جبرانی برای دانش آموزان دوره ی ابتدایی میامی در تابستان
106 بازدید
۳۰ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۵۴

حزب اللهی:

ایجادپایگاه های جبرانی برای دانش آموزان دوره ی ابتدایی میامی در تابستان

میامی نیوز-معاون آموزشی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میامی از ایجاد پایگاه های کلاس های جبرانی برای دانش آموزان دوره ابتدایی در تابستان خبر داد.

به گزارش میامی نیوز، مهدی حزب الهی در جلسه مدیران مدارس ابتدایی شهرستان از برگزاری پایگاه های کلاس های جبرانی برای دانش آموزان دوره ابتدایی در تابستان خبر داد.
وی افزود: براساس آیین نامه اجرایی ارزشیابی کیفی –توصیفی وتکرار پایه دردوره ی  ابتدایی ،بررسی وتجزیه وتحلیل های انجام شده درسنوات گذشته شهرستان،نتایج نشان می دهد که گام های موثری درراستای ارتقاءکیفیت آموزشی وکاهش نرخ تکرارپایه دراین شهرستان برداشته شده است.
معاون آموزشی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان میامی تصریح کرد: در سال تحصیلی ۹۴-۹۳ از ۵/۱ درصد تکرارپایه کل دانش آموزان دوره ابتدایی شهرستان ، ۸۴/۰ مربوط به پایه اول و در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ از ۸۲/۰ تکرار پایه کل، ۴۲/۰ مربوط به پایه اول بوده و در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ دنبال کاهش آن هستیم که با آگاهی دادن به اولیا،معلمان و مدیران بر اساس آیین نامه در طول سال مبنی بر اینکه برای دانش آموزان تکرار پایه تلاش هایی انجام می شود و در شهریورماه مجددا مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.
حزب اللهی گفت: بر این اساس با تشکیل کمیته کیفیت بخشی تصمیم بر این شد که تمهیدات جدیدی برای دانش آموزان نیاز به تلاش بیشتر در نظر گرفته شود و مقررگردید با توجه به عملکرد دانش آموزان بر اساس دستورالعمل ارزشیابی کیفی-توصیفی آن دسته از دانش آموزان نیازمندتلاش بیشتردر۴ پایگاه تابستانی در ۴ منطقه شهرستان  کلاسهای جبرانی  را در۲درس ریاضی وفارسی توسط معلمان توانمند به مرورمحتوای دروس طی ۱۰جلسه آموزشی بپردازند.
وی افزود: بعد از اتمام دوره دانش آموز در مدرسه خود و توسط معلم خود مورد ارزیابی مجدد قرار می گیرند وپس ازآن درخصوص ارتقاءویاعدم ارتقاءدانش آموزان به پایه بالاتر تصمیم گیری می شود .
وی در پایان گفت:این برنامه به منظورارتقاءکیفیت یادگیری وکاهش نرخ تکرارپایه دانش آموزان نیازمندتلاش بیشتردر شهرستان اجرا خواهد شد که امیدوارم همکاران همراهی لازم را در اجرای هرچه با کیفیت تر این برنامه داشته باشند.

خبربعدی میامی نیوز اجتماعی  , اخبار  , علمی وپزشکی

میامی نیوز-مدیرکل امور عشایری استان سمنان بابیان اینکه عشایر میامی ۳۴۰ تن فرآورده لبنی در سال تولید می‌کنند، گفت: این میزان هشت درصد لبنیات تولیدی عشایر استان است. به گزارش خبرنگار میامی نیوز، حمید رضا حسینی در نشست هماهنگی امور عشایر...

مطالب مرتبط