شنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۶
»   اجتماعی, اخبار, اقتصاد, گفتگو  »   بالغ‌بر ۶۰۰۰هکتار از اراضی میامی به کشت جو اختصاص دارد
35 بازدید
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ , ساعت ۱۸:۵۸

مدیر جهاد کشاورزی میامی:

بالغ‌بر ۶۰۰۰هکتار از اراضی میامی به کشت جو اختصاص دارد

میامی نیوز- مدیر جهاد کشاورزی میامی با بیان اینکه به دنبال افزایش عملکرد در واحد سطح هستیم، گفت: بالغ‌بر شش هزار هکتار از راضی شهرستان به کشت جو اختصاص دارد.

به گزارش خبرنگار میامی نیوز،علی‌اصغر محمدی،ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران بابیان اینکه شش هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی میامی  به کشت جو اختصاص دارد، ابراز داشت: سطح زیر کشت جو آبی در این شهرستان دو هزار و ۲۵۰ هکتار است.

وی بابیان اینکه استفاده از ارقام مناسب باهدف افزایش بهره وری تولید با نیاز آبی کمتر در دستور کار قرار دارد، افزود: ریحان، گوهران و یوسف از مهم‌ترین ارقام گندم آبی کشت‌شده در میامی محسوب می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی میامی با بیان اینکه میزان سطح زیر کشت جو دیم در این شهرستان چهار هزار و ۲۵۰ هکتار را شامل می‌شود، ابراز داشت: آبیدر، بهمن مهم‌ترین ارقام جو دیم به‌کاربرده شده از سوی کشاورزان برای کشت است.

محمدی بابیان اینکه افزایش عملکرد در واحد سطح یکی از اولویت‌های مهم سازمان جهاد کشاورزی است، تصریح کرد: باهدف صرفه‌جویی در مصرف آب و افزایش بهره وری تولید، آبیاری بارانی در سطح ۲۱۲ هکتار و آبیاری با سیستم تیپ نیز در سطح ۱۵۰ هکتار انجام‌شده است.

خبربعدی میامی نیوز اجتماعی  , اخبار  , اقتصاد  , گفتگو

میامی نیوز - امام جمعه موقت میامی ضمن اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، گفت: این حضور به پاسداری از آرمان‌های انقلاب و تداوم راه شهدا منجر می‌شود. به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت‌الاسلام مجید بخشی در خطبه‌های...

مطالب مرتبط

میامی نیوز-معاون  فرماندار میامی با بیان اینکه بسیج با خط جهادی در تمام عرصه ها به مردم خدمت رسانی می کند، گفت: اردوی طرح هجرت ظرفیتی برای محرومیت زدایی است. به گزارش پایگاه خبری میامی نیوز، علیرضا آشوری غروب چهارشنبه در...