با عضویت دکتر حسینی شاهرودی در کمیسیون اقتصادی مجلس؛گامی در جهت تحول اقتصادی شهرستان های شاهرود و میامی

شهرستان های شاهرود و میامی به عنوان یکی از ظرفیت ها و قطب های مهم اقتصادی کشور، در آستانۀ برنامۀ ششم توسعه قرار دارد. اگرچه قابلیت ها و استعداد های ارزشمند این منطقه کمتر مورد توجه قرار گرفته و از آمار بالای بیکاری حدود ۲۸% و رکود در بخش های مختلف تولیدی رنج می برد، لیکن با وفاق و همدلی مردم و مسئولان، که بر گرفته از روحیات و فرهنگ اسلامی مردم است، همچنان به توسعه، رونق کسب و کار و ایجاد روند مهاجرت معکوس در شهرستان امیدوارند.

دکتر حسینی.

در شرایط بحران کم آبی و به تبع آن مشکلات گریبانگیر حوزۀ کشاورزی، رکود در بازار، تعطیلی واحد های صنعتی و … وظیفه مسئولان را سنگین تر نموده و برون رفت از این وضعیت و جبران عقب ماندگی های ۲ دهه اخیر در گرو همکاری و استفاده بهینه از کلیه توانمندی های مادی و معنوی ۲ شهرستان، قرار دارد.

مردم نجیب شهرستان های شاهرود و میامی با حضور پرشور و حداکثری خود در انتخابات ۷ اسفند ماه دهمین دورۀ مجلس شورای اسلامی و ورود کاندیداهای دلسوز به این عرصه، نقطۀ عطفی را در صحنه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی منطقه رقم زدند. ضرورت تغییر نگرش فرهنگی در جهت رفع مشکلات اقتصادی و بیکاری از مهم ترین خواسته های مردم بود و با انتخاب دکتر حسینی شاهرودی به عنوان چهره ای مستقل و فراجناحی خواستار بهبود وضعیت بغرنج فعلی شدند.

در شرایط فعلی با توجه به مشکلات دولت در تأمین اعتبارات، نگاه جهادی و انقلابی و نیز بازپس گیری اعتماد و مشارکت مردمی همانند زمان مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حسینی شاهرودی، نماینده فقید شاهرود که منشاء بروز و ظهور زیرساخت های عمدۀ توسعه و صنایع بزرگی همچون کارخانه سیمان در شهرستان بود، مورد انتظار مردم است.

با مرور اقدامات صورت گرفته از شروع به کار رسمی نماینده جدید مردم در ماه جاری و پیگیری های مستمر پس از انتخاب، بارقه ای از امید و تغییر شرایط موجود در دل مردم روشن شده که می بایست با تلاش و کمک همه جانبه به ایشان، حال و آینده ای روشن برای شهرستان های شاهرود و میامی ترسیم نماییم.

نظر به روحیۀ انقلابی و سوابق خوب مدیریت مالی، اداری و پارلمانی دکتر حسینی شاهرودی، پیش بینی می شود همچون مرحوم برادر خود، خدمات ارزنده ای از ایشان در سطوح ملی، استانی و شهرستانی برای مردم خوبمان شاهد باشیم.

بی شک عضویت دکتر حسینی شاهرودی در کمیسیون تخصصی اقتصادی مجلس شورای اسلامی آن هم در دور نخست حضور در مجلس و متقاضیان مازاد بر ظرفیت، نشان از شایستگی، موفقیت و ارادۀ راسخ در جهت تحول اقتصادی و پیروی از منویات مقام عظمای ولایت دارد. اولویت هایی که مقام معظم رهبری در پیام نوروزی سال ۹۵ به آن اشاره فرمودند این بود که “اقتصاد؛ اولویت اول مسائل کشور است. اگر به توفیق الهی هم ملت و هم دولت و هم مسئولان گوناگون بتوانند در مسئله اقتصاد کارهای درست و بجا و متقن را انجام دهند، امید این است که در مسائل دیگر، مثل مسائل اجتماعی، مثل آسیب های اجتماعی، مثل مسائل اخلاقی و مثل مسائل فرهنگی هم تأثیرگذار باشند.”

نماینده مردم فهیم شهرستان های شاهرود و میامی، با نگرش فرهنگی به اقتصاد و تلاش در جهت تغییر و اصلاح فرهنگ اقتصادی می تواند در کمیسیون مذکور تأثیر گذار بوده و همانگونه که اعلام نمودند اختصاص فرهنگ به یک کمیسیون خاص کاری از پیش نبرده بلکه می بایست در حوزه های چهارگانه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی نقش آفرینی نمایند. از سوی دیگر باید در نظر داشت که دامنۀ اثرگذاری یک نماینده محدود به یک کمیسیون تخصصی نبوده بلکه از دیگر ابزار ها و در چارچوب اختیاراتی که قانون تعیین نموده می تواند در دیگر مسائل مهم کشور مانند مسائل فرهنگی، نقش آفرینی و نظارت خود را داشته باشد.

امروزه عمدۀ مشکلات و عقب ماندگی های شهرستان های شاهرود و میامی اقتصادی است. بسیاری از مشکلات فرهنگی ناشی از بیکاری و کمبود درآمدی مردم است. در اصالت فرهنگ در انقلاب اسلامی شکی نیست و  به لطف و رحمت خدا با رفع مشکلات معیشتی، از آسیب های فرهنگی و اجتماعی کشور نیز کاسته خواهد شد.

از این رو ضمن تبریک به دکتر حسینی شاهرودی که با انتخاب درست، آسیب شناسانه و آگاهانۀ خود نسبت به نیازهای منطقه، به عضویت کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در آمدند؛ از درگاه خداوند بزرگ آرزوی موفقیت روز افزون و خدمت بی شائبه به مردم عزیز را داریم.

رضا مهديان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

شهردارمیامی:محوطه حرم شهدای گمنام میامی با ۲.۵میلیارد ریال اعتبار بهسازی شد

ش تیر ۵ , ۱۳۹۵
به گزارش پایگاه خبری میامی نیوز، علیرضا سالار ظهر شنبه در دیدار با مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) میامی به میزبانی سالن جلسات شهرداری این شهر، ضمن بیان اینکه مهم ترین و اساسی ترین بخش تفرجگاه سه چنار میامی، طرح عظیم ساخت حرم شهدای گمنام است، ابراز داشت: در این […]
هرگونه کپی برداری از سایت،با ذکر منبع میامی نیوز)بلا مانع است. Theme: Default Mag by ThemeInWP