شنبه, ۰۲ تیر ۱۳۹۷
»   اخبار, اسلایدر  »   با مدیران پروازی میانه‌ای ندارم/بیمارستان میامی باید ارتقا پیدا کند
274 بازدید
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۲۳:۱۷

دکتر خباز:

با مدیران پروازی میانه‌ای ندارم/بیمارستان میامی باید ارتقا پیدا کند

استادار سمنان گفت:این خلاف قانون است که مدیران در شهرستان مستقر نباشند و اصل مهم ما بر بیتوته ایشان در حوزه مدیریتی است و با مدیران پروازی میانه‌ای ندارم.

به گزارش میامی نیوز ، محمدرضا خباز در نشست خبری عصر چهارشنبه خود در فرمانداری ویژه شاهرود در پرسش به سؤال خبرنگار مهر درباره برنامه استانداری سمنان مبنی بر استقرار ادارات دولتی در شهرستان تازه تأسیس میامی و همچنین مدیران پروازی آن نیز پاسخ داد: این خلاف قانون است که مدیران در شهرستان مستقر نباشند و اصل مهم ما بر بیتوته ایشان در حوزه مدیریتی است و با مدیران پروازی میانه‌ای ندارم.

خباز همچنین در مورد سهم نزدیک به صفر شهرستان میامی در مدیریت کلان استان گفت: باید سطح کارشناسان این شهرستان را به مدیران ارتقا دهیم اما تاکنون فهرستی از سوی مسئولان و فرمانداری میامی از افرادی که ظرفیت عهده‌داری مدیریت در استان را داشته باشند به استانداری ارسال نشده است.

وی همچنین در سؤال خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت بیمارستان میامی نیز توضیح داد: موضوع ارتقا این مرکز درمانی در جلسه شورای اداری با حضور وزیر بهداشت مطرح شد لذا بنا بر قولی که با اتفاق نماینده مردم شاهرود و میامی، امام‌جمعه و فرماندار به مردم این منطقه داده‌شده بود معتقدیم اورژانس هوایی شاهرود و بیمارستان میامی هر دو باید ارتقا پیدا کند که مصوب و اعتبار آن نیز تصویب شد.

نرخ بیکاری در استان سمنان ۸.۱ درصد است

استاندار سمنان همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درباره دیدار اخیر خود با معاون آب‌وخاک وزارت جهاد کشاورزی ابراز داشت: با توجه به خشک‌سالی و بحران آب برای توسعه آبیاری نوین اراضی کشاورزی سقف استفاده از تسهیلات برای کشاورزان استان برداشته شد که جهاد کشاورزی باید از این ظرفیت برای تشویق کشاورزان استفاده کند.

خباز تصریح کرد: در این طرح ۸۵ درصد دولت تأمین اعتبار را تأمین و ۱۵درصد آورده کشاورز خواهد بود که باید برای ذخیره‌سازی آب از آبیاری‌های نوین قطره‌ای استفاده کنیم.

وی همچنین در مورد اظهارات اخیر یکی از مدیران استانی پیرامون میزان بکاری در شرق استان سمنان، نرخ بیکاری در استان را ۸.۱ درصد اعلام کرد و افزود: قانون برای رفع مشکلات مردم ایجادشده است و مدیران باید پاسخگو باشند  و انتقاد نیز حق افراد جامعه و خصوصاً مطبوعات است ولی اگر در چارچوب و برای دلسوزی باشد مشکلات برطرف خواهد شد.

استاندار سمنان در ادامه درباره آخرین وضعیت آب چشمه‌ساران قطری، ابراز داشت: درباره دو اختلاف بین استان تهران و سمنان و گلستان و سمنان پیرامون انتقال آب دو نامه به وزارت کشور نوشتم و وقتی درباره آن‌ها ترتیب اثری داده نشد، مجبور به سفر به استان گلستان شدم و در آنجا با تیمی از مدیران کل با استاندار این استان درباره حل این اختلاف به گفتگو نشستیم که متأسفانه این جلسه خروجی خاصی نداشت.

وی افزود: انتقال آب قطری طبق صورت‌جلسه‌ای که درگذشته تنظیم‌شده به اجرای سدی برای تأمین آب روستاهای گلستان منوط بوده و سپس این آب انتقال به شاهرود منتقل شود، این سد سال‌ها است احداث‌شده اما مسئولان گلستان با بخش دیگر این مصوبه که به نفعشان نیست موافقت نمی‌کنند.

خواهان اجرای قانونی مصوبه دولت در بحث انتقال آب قطری به شاهرود هستیم

استاندار سمنان، گفت: نمی‌شود که آدم بگوید یک جای قرآن را قبول دارم و جای دیگرش را نه، مسلمان آن است که همه جای قرآن را بپذیرد این نمی‌شود که مسئولان گلستان بگویند ما با بخشی از این مصوبه که در آن ساخت سد قیدشده موافق هستیم و با بقیه آن‌که آب را به شاهرود منتقل می‌کند موافق نیستیم لذا ما اجرای قانونی این مصوبه را می‌خواهیم.

خباز بیان داشت: آب قطری پروژه‌ای ملی است و برای آن ۳۰میلیارد تومان هزینه شده و باید اجرایی شود حتی بااین‌وجود که ابتدا قرار بود سالانه پنج میلیون مترمکعب آب به استان سمنان منتقل شود و بعد، به ۲.۵میلیون مترمکعب کاهش یافت، موافقت کردیم اما دیگر چرا این مصوبه اجرایی نمی‌شود، به دلیل کارشکنی است.

وی با طرح این سؤال که اگر قرار بود آب منتقل نشود پس چرا در استان گلستان سد احداث شد؟ گفت: لذا این اختلافات رفع نشد و ما مجبور به برگزاری جلسه‌ای دیگر در وزارت کشور شدیم که در آن جلسه استاندار گلستان حضور نیافت اما نماینده علی‌آباد بازهم همان حرف‌های قدیم را زدند و ما گفتیم که باید قانون اجرا شود.

۲ دستگاه استان گلستان برعلیه آبفای سمنان شکایت کردند

استاندار سمنان همچنین با تأکید بر اینکه مردمی کردن کارها در گلستان به معنای این است که روال عقلایی زیر پا گذاشته شود و ما معتقد هستیم که مردمی کردن این مشکلات، نشانه عجز است و به همگان می‌گوید ما چون مشکلات را نتوانستیم مدیریت کنیم توپ را به زمین مردم انداختیم، تصریح کرد: درعین‌حال در وزارت کشور بازهم ما ادله قانونی و علمی خود را دراین‌باره ارائه کردیم و بیان داشتیم که این پروژه‌ای ملی است که متعلق به سال‌ها پیش است که میلیاردها تومان پول مملکت در آن خوابیده است.

خباز بیان داشت: ما همچنین این پرسش را مطرح کردیم که این چه‌کاری است که شما عده‌ای از مردم خوب آن منطقه را تحریک کردید و جلوی این کار را گرفتید اما ناگفته نماند که دو دستگاه استان گلستان علیه آبفای استان سمنان شکایت کردند.

وی افزود: طی صحبت‌هایی که انجام شد یکی از این ادارات از شکایت خود بازگشت اما دیگری این کار را نمی‌کرد لذا ما از طریق مسئول مافوق این اداره وارد این موضوع شدیم و مدیرکل مطبوع این دستگاه در استان سمنان نیز کتباً نظر خود را اعلام کرد و اگر این اداره در گلستان شکایت خود را پس بگیرد پرونده از حالت قضایی خارج می‌شود و فردا مأموران استان سمنان می‌توانند بر سرکارها حاضر شوند.

افزایش ۱۹ درصدی گردشگران استان سمنان در نوروز ۹۵

استاندار سمنان در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درباره آخرین اقدامات صورت گرفته درباره آمایش سرزمین در استان، بابیان اینکه اجرای این طرح  بر عهده سازمان برنامه‌وبودجه گذاشته‌شده تا کلیات گزارش را به‌صورت تفکیک  و شهرستانی ارائه دهند، ابراز داشت: آمایش سرزمین برای پیشرفت هر منطقه است لذا مجموعه اساتید و شخصیت‌هایی که آمایش را انجام می‌دهند موظف شدند تا طرح را تکمیل کرده اما هر شهرستان باید نسخه خود را بنویسد.

خباز در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار مهر درباره طرح جامع گردشگری استان سمنان نیز تصریح کرد: برای این طرح ۱۰۰میلیون تومان اعتبار پیش‌بینی‌شده که امیدواریم در اختیار میراث فرهنگی قرار گیرد تا بتواند در راستای توسعه گردشگری اقدام مؤثر انجام دهد.

وی درباره آخرین وضعیت استقبال از نوروز در استان نیز افزود: شناسایی مناطق حادثه‌خیز در محورهای مواصلاتی ازجمله برنامه‌های نوروزی استانداری است لذا در تصمیم‌گیری‌های کلان اولویت بر نقاطی مطرح شد که بیشترین حادثه را داشت و دراین‌بین، اداره کل راه  شانه‌های خاکی جاده‌ها را افزایش داد و شیب‌راه‌ها را به نحوی تنظیم کرد تا راننده به‌محض احساس خواب‌آلودگی و خارج شدن از مسیر واژگون نشود که در این طرح اصلاح محور عباس‌آباد در مرحله دوم صورت گرفت.

خباز بابیان اینکه مبنای گردشگری را از معبر به مقصد تعریف کرده‌ایم، ابراز داشت: انتخاب این اصل باعث شد تا نوروز ۹۵ به نسبت سال قبل با افزایش ۱۹ درصدی گردشگران مواجه باشیم که دراین‌بین برپایی نمایشگاه‌های نوروزی از مواهب جدیدی بود که توانست علاوه بر ایجاد توقف کوتاه برای مسافران در افزایش ماندگاری مسافران مؤثر باشد و در این راستا برنامه‌های نوروز سال جاری بر محوریت شادی اجتماعی گنجانده‌شده است.

خبرگزاری مهر

خبربعدی میامی نیوز اخبار  , اسلایدر

میامی نیوز- سرپرست آب و فاضلاب روستایی شهرستان میامی در حین بازدید از پروژه خط انتقال آب محمد آباد، گزارشی از مراحل اجرای این پروژه و سایر پروژه های آب شرب روستاهای شهرستان ارائه کرد. مسلم فدائی با بیان اینکه پروژه...

مطالب مرتبط

میامی نیوز  - استاندار سمنان در پیام نوروزی خود، ضمن تبریک به مناسبت آغاز سال۹۷، گفت: استفاده از کالاهای ساخت وطن راهبرد نجات بخش اقتصاد داخلی است. به گزارش میامی نیوز  به نقل از روابط عمومی استانداری سمنان، سید شهاب الدین چاووشی...
میامی نیوز- باحضور استاندار سمنان در راس هیئتی متشکل از مدیران کل دستگاه های اجرایی و همچنین مسئولان شهرستانی دو پروژه ۱۱۷ هکتاری و ۴۷هکتاری آبیاری قطره ای افتتاح شد. به گزارش خبرنگار میامی نیوز، دو پروژه بزرگ ۱۱۷ و ۴۷...
میامی نیوز-استاندار سمنان بابیان اینکه رفع کاستی‌های میامی نیازمند برنامه‌ریزی مدون است، گفت: بافت جمعیتی روستانشین ظرفیتی مناسب برای توسعه اقتصادی این شهرستان است. به گزارش خبرنگار میامی نیوز، سید شهاب‌الدین چاووشی صبح چهارشنبه در مراسم افتتاح متمرکز پروژه‌های دهه فجر...
میامی نیوز- نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۳ میلیارد اعتبار آب‌رسانی روستاهای کالپوش در سال آینده پیش‌بینی‌شده که تا ۳۰ میلیارد تومان قابل‌افزایش خواهد بود. به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن حسینی شاهرودی صبح چهارشنبه در...