المان های شهری هویت یک شهر محسوب می شوند/میدان بسیج میامی بیانگر رشادت رزمندگان اسلام در دفاع مقدس

علی اکبر محمدی در گفتگو با خبرنگار میامی نیوز با بیان اینکه به طور کلی المان ها هویت یک شهر محسوب می شوند و نیاز فرهنگی شهرها می باشند، ابراز داشت: این المان ها بیان کننده نمادها و ارزش های فرهنگی اجتماعی و اعتقادی و ملی و مذهبی مردم می باشند و حس سرزندگی و نشاط را به جامعه القا می کنند.

وی افزود: المان هایی که در شهر میامی نصب شده و در آینده نیز المان های جدیدی کار خواهد شد علاوه بر احجام هندسی ،دارای روح نیز هستند و با مردم صحبت می کنندو با مخاطبان ارتباط برقرار می کنند به حدی که مردم دوست دارند انها را لمس کنند و عکس های یادگاری با این المان ها داشته باشند و به آن به عنوان المان شهر خود افتخار کنند.

شهردار میامی با بیان اینکه المان ها هنر را به میان مردم می اورد و مردم را با سبک های هنری اشنا می کند، تصریح کرد: ساخت المان ها بر اساس هنر ایرانی اسلامی بر دانش هنری مردم می افزاید و ظرفیت بالایی را برای راهیابی به خاطره جمعی مردم و تصویر ذهنی باقی مانده به یادگار از شهر را به دنبال دارد و آسایش و سلامت روانی مردم را به همراه دارد.

محمدی در ادامه به تشریح طرح المان جدید در میدان بسیج میامی پرداخت و بیان کرد: المان میدان بسیج به خاطر رشادت های هشت سال دفاع مقدس رزمندگان از هشت تصویر برجسته کاری شده با بتن مسلح از صحنه های واقعی دفاع مقدس به صورت هشت ظلعی منتظم به ابعاد ۳متر در یک ونیم متر شامل ۸ تصویربا مضامین “اعزام”و”وصیت”و”دوئول”و”استقامت”و”هدف”و”شهامت”و”وداع”و”عبادت” رزمندگان می باشد.

وی افزود: سنگر میانی که از چیدمان استوانه سنگی درست شده است طبق طرح اولیه یک دست به نشان دو پیروزی بود که همزمان با ساخت این المان شهادت مظلومانه سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی رخ داد که باعث ازرده خاطر شدن امت اسلامی گشت و با توجه به ارادت زیاد مردم به سردار سلیمانی بر اساس پیشنهاد شهرداری ومصوبه شورای اسلامی میامی طرح به سردیس سردار سلیمانی تغییر یافت.

شهردار میامی گفت: پیوند صحنه های هشت سال دفاع مقدس با سردیس سردار توسط نازل های ابنما که به رنگ پرچم جمهوری اسلامی نورپردازی میشود برقرار گردید.

وی گفت :در توضیح مضامین تصاویر تصویر اول” اعزام ” لحظه اعزام رزمندگان به جبهه توسط اتوبوس بیان میکند که با خانواده خود خداحافظی می کنند و تصویر دوم”وصیت”رزمنده ای است که اندکی قبل از عملیات وصیت نامه خود را مینویسد.

شهردار میامی افزود: تصویر سوم “دوئل”رزمنده ای است که با تانک در وضعیت دوئل قرار گرفته است و تصویر چهارم”استقامت”رزمنده ای است که تیر خورده و دستش را روی زخمش می فشارد و با لبخند دست خود را به علامت دو پیروزی بر روی برانکارد حمل می گردد.

محمدی بیان کرد:تصویر پنجم”هدف”رزمنده ای که با وجود از دست دادن یک پا باز هم به همراه سایر رزمنده ها به جبهه میرود و به جهت کندی حرکتش از صف رزمنده ها خارج شده و در تصویر ششم “شهامت”نوجوان رزمنده ای است که با وجود سن کم و جثه لاغر و نحیف خود که حتی لباس ها در تنش گشادی میکند تعداد بالایی از دشمن را به اسارت گرفته است.

وی گفت:تصویر هفتم”وداع”پدر و فرزندی که هردو در جبهه در شب عملیات وداع اخر می کنند و در نهایت در تصویر هشتم”عبادت”رزمنده ای که در میدان نبرد با لباس رزم نماز میخواند.

شهردار میامی در پایان گفت: ان شاءالله بنا داریم شهر میامی را در آینده ای نه چندان دور به شهری زیبا و دارای سیما و منظر دیدنی و قابل افتخار درآوریم و با توجه به اثار تاریخی فراوان و پتانسیل های زیاد گردشگری شهر میامی را از معبر به مقصد گردشگران تبدیل کنیم.

محمد آقایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

هدیه شارژ بانوان

پ اسفند ۲۹ , ۱۳۹۸
هدیه شارژ بانوان فقط برای خانم ها! ۳۰ درصد شارژ بیشتر در هر بار شارژ نحوه دریافت هدیه سیم کارت های اعتباری که به نام یک خانم در پایگاه داده اطلاعاتی همراه اول ثبت شده اند، می توانند با یکی از دو روش زیر ۳۰% بیشتر اعتبار دریافت کنند: ۱- […]
هرگونه کپی برداری از سایت،با ذکر منبع میامی نیوز)بلا مانع است. Theme: Default Mag by ThemeInWP