سه شنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۷
»   اجتماعی, اخبار, اقتصاد, گفتگو  »   بند خاکی روستای جودانه میامی مورد بهره‌برداری قرار گرفت
62 بازدید
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ , ساعت ۷:۴۹

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی:

بند خاکی روستای جودانه میامی مورد بهره‌برداری قرار گرفت

میامی نیوز - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی از افتتاح بند خاکی روستای جودانه این شهرستان خبر داد و گفت: این پروژه بااعتبار دو میلیارد ریال به بهره‌برداری شد.

میامی نیوز – رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی از افتتاح بند خاکی روستای جودانه این شهرستان خبر داد و گفت: این پروژه بااعتبار دو میلیارد ریال به بهره‌برداری شد.

به گزارش میامی نیوز ، محمدعلی رضایی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به پروژه‌های در دست اجرای منابع طبیعی میامی، تأکید کرد: بند خاکی روستای جودانه با ۹ هزار و ۷۰۰ مترمکعب عملیات سنگ و ملاط و سرریز بند خاکی ۳۰۰ مترمکعبی در حالی آماده بهره‌برداری است که برای احداث و تکمیل آن دو میلیارد و ۹۵میلیون ریال اعتبار صرف شده است.

وی افزود: این بند خاکی به‌منظور تغذیه منابع و سفره‌های آب زیرزمینی و مهار سیل همچنین جلوگیری از تشدید سرعت سیلاب‌های پائین‌دست روستای جودانه احداث‌شده است.

رئیس منابع طبیعی میامی گفت: بندهای خاکی مانند آنچه در جودانه در دست تکمیل و بهره‌برداری است، یک کار ویژه اصلی نیز دارند که آن مهار سیلاب‌ها برای بهره‌برداری از آن‌ها در بخش‌هایی مانند آبیاری پوشش گیاهی است که در تکمیل بند خاکی، این مسائل نیز لحاظ می‌شود.

رضایی بیان کرد: یکی از دلایل اهمیت بندهای خاکی مقوله خشک‌سالی و کاهش تبعات آن است که به ویژه در مقوله تغذیه آب های زیر زمینی بند های خاکی دارای اهمیت هستند.

خبرگزاری مهر

خبربعدی میامی نیوز اجتماعی  , اخبار  , اقتصاد  , گفتگو

میامی نیوز  - رئیس حفاظت محیط‌زیست میامی از کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی پاسگاه محیط‌بانی بخش کالپوش خبر داد و گفت: برای ساخت این پاسگاه ۲۰۰میلیون تومان اعتبار نیاز است. علی رسول آبادی در گفتگو با خبرنگار میامی نیوز ، ضمن...

مطالب مرتبط