به بهانه سالروز عروج ملکوتی امام جمعه فقید میامی

چاپ

میامی نیوز-بعضی از چهره‌ها مهربانند و صمیمی ؛آرامش در نگاهشان موج می‌زند؛ مصاحبت با ایشان سبب مسرّت و شادمانی است ؛در همراهی با آنان می‌توان بدون پرداخت شهریه برپایی کلاس، درس‌ها آموخت؛اما حقیقت این است که ماهیت هر انسان، آن نیست که برایت آشکار می‌کند، بلکه آن چیزی است که نمی‌تواند آشکار نماید.پس اگر می‌خواهی او را بشناسی، به گفته‌هایش گوش مسپار، بلکه به ناگفته‌هایش گوش فرا دهد.

آیت‌الله حاج سید مرتضی موسوی(ره)در نظرگاه مردم از زمره این افراد بود؛گذشت زمان دست در دست هم نهاده بود و از او معلمی سیار و کوهی از تجربه قابل‌استفاده ساخته بود؛هم‌کلامی با او افقی نو بر مسائل را برایت می‌گشود و این باور را به فرد منتقل می‌نمود که فرای آنچه می‌اندیشی حقیقتی دیگر نیز هست.او آرام و باوقار بود و در حقیقت امر این بود که او درونی پر محتوی و پرتلاطم داشت .

او نه‌تنها برای ما مردم شهرستان میامی معلمی بی محفل از تجربه‌ها بود؛ برای دستگاه دین،روحانیت،شهرستان وکشورش دلسوز بود، که در تمام دوران‌های آسایش و سختی لحظه‌ای از وظیفه خود جدا نشد و کوشید سربازی وفادار برای احیاء و ترویج عقاید حقه اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) باشد.

نزدیک‌های ظهر روز ۲۸آبان سال۹۲بود که خبری بسیار ناراحت‌کننده و غم‌انگیز قلب مردم  را به درد آورد،(حاج‌آقا موسوی به رحمت خدا رفت)کسی بارو نمی‌کرد که این عالم ربانی با این روحیه و لبخند که ساعتی قبل در بین مردم بود به‌یک‌باره آن‌ها را تنها گذاشته و به دیار باقی بشتابد.

حزن همه شهر را فراگرفت و اندوه از درودیوار شهر سرازیر شد.

اما مردم سنگ تمام گذاشتند ونشان دادند که این عالم ربانی با تلاش خود چه خدمات بزرگی به شهرستان انجام داد و آن روزآمدند تا بگویند که قدردان خادمان خود هستند.

از سال۱۳۸۰به‌عنوان مسئولیت‌های مختلف نزدیک با این عالم ربانی بودم و بارها تلاش،پیگیری و جدیت ایشان را در توسعه شهرستان شاهد بودم.

امروز (۲۸آبان)سالروز رحلت این عالم ربانی است که الحق والانصاف جای ایشان هنوز خالیست.ای‌کاش تدبیری اندیشیده می‌شد که مراسم سالروز رحلت ایشان علی‌رغم میل باطنی بیت معززشان درمیامی برگزار می‌شد.

ما به‌نوبه خود به‌زودی مراسم بزرگداشتی در سطح استان برگزار خواهیم کرد و به گوشه‌ای از خدمات امام‌جمعه فقید شهرستان خواهیم پرداخت.

روحش شاد ویاد ونامش گرامی.شادی این عالم بزرگ ربانی صلوات

رضامهدیان