بیکاری و آب مهم‌ترین چالش‌های استان سمنان هستند

چاپ

به گزارش میامی نیوز ، سید شهاب‌الدین چاووشی بعدازظهر پنج‌شنبه در حاشیه گردهمایی ائمه جمعه و جماعات استان سمنان و در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان اینکه چالش آب و بیکاری امروز گریبان غالب نقاط ایران اسلامی و به‌خصوص استان سمنان را گرفته است، تأکید داشت: یکی از ظرفیت‌های موجود در جامعه روحانیان هستند که به‌واسطه جایگاه اجتماعی‌شان به‌خوبی می‌توانند سبک زندگی اسلامی مبتنی بر استفاده صحیح از منابع خدادادی مانند آب را گوشزد کنند.

وی افزود: دولت همچنین تلاش خود را برای رفع دو معضل بیکاری و بی‌آبی صورت می‌دهد و امیدواریم با اتخاذ تصمیمی‌های صحیح در این حوزه شاهد کاهش آثار سوء این دو جریان منفی باشیم.

استاندار سمنان بابیان اینکه طرح‌های اشتغال‌زایی در دستور کار دولت قرار دارد، تأکید کرد: پیشرفت‌های خوبی در این زمینه رخ‌داده که امیدواریم بتوانیم شاهد افزایش آن‌ها باشیم.

چاووشی همچنین ارتقای جایگاه اداری و بروکراسی را نیز یکی از مطالبات مردم دانست و تأکید کرد: متأسفانه برخی قوانین هستند که دست و پاگیری‌شان باعث شده عدم روال کاری به ناکارآمدی سیستم اداری تعبیر شود که از مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم نسبت به حذف این قوانین اهتمام داشته باشند.

وی افزود: حجم گسترده‌ای از قوانین در بروکراسی ما وجود دارند که به‌راحتی با یک قانون مشابه نقض می‌شوند و از سوی دیگر دست و پا گیر بودنشان باعث شده تا سد راه مردم شوند لذا کارایی قوانین موجود را نیز کاهش داده اند که امیدواریم با هدف ارتقای خدمت رسانی به مردم شاهد حذف این قوانین باشیم.

استاندار سمنان در ادامه به نقش مهم روحانیان در ترویج سبک زندگی اسلامی نیز پرداخت و گفت: یکی از راه های تحقق اقتصاد مقاومتی ترویج سبک زندگی اسلامی است که در این امر، روحانیان در خط مقدم قرار دارند.