سه شنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۷
»   اجتماعی, اخبار  »   تحویل 119 واحد مسکونی به زلزله‌ز‌دگان منطقه کالپوش
71 بازدید
۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ , ساعت ۲۲:۱۷

مدیرکل بنیاد مسکن استان سمنان خبر داد:

تحویل ۱۱۹ واحد مسکونی به زلزله‌ز‌دگان منطقه کالپوش

میامی نیوز_مدیرکل بنیاد مسکن استان سمنان از تحویل 119 واحد مسکونی به زلزله زدگان منطقه کالپوش در شهرستان میامی خبر داد.

به گزارش خبرنگار میامی نیوز،علیرضا فلاحی مدیرکل بنیاد مسکن استان سمنان در جمع خبرنگاران در خصوص اقدامات این نهاد برای زلزله‌زدگان منطقه کالپوش گفت: تاکنون بیش از ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان وام بلاعوض به زلزله‌زدگان واجد شرایط در این منطقه پرداخت شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان سمنان از پیگیری‌های مسئولان استان برای اخذ اعتبارات بیشتر در این خصوص طی سال گذشته خبر داد و افزود: اواخر سال گذشته موفق شدیم ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار دیگر برای کمک به زلزله‌زدگان منطقه کالپوش اخذ کنیم.

فلاحی با یادآوری وارد شدن خسارت به حدود هزار واحد مسکونی در شهرستان میامی در زلزله سال ۹۵ اظهار کرد: قرارداد احداث واحد مسکونی برای ۶۶۸ نفر از مالکان این واحدها پس از تشکیل پرونده منعقد شد که تاکنون ۱۱۹ واحد نیز تکمیل و تحویل متقاضیان شده است.

وی سقف تسهیلات بازسازی را ۲۰ میلیون تومان و تسهیلات مربوط به تعمیرات واحد مسکونی را ۱۲ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: تسهیلات پرداختی با سررسید ۱۸۰ ماهه بوده و دوره مشارکت آن نیز ۳۶ ماه است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین از احداث واحد مسکونی برای خانواده‌های دارای ۲ معلول با مشارکت بنیاد مستضعفان و بهزیستی نیز خبر داد و گفت: تاکنون ۱۹ فقره تسهیلات بلاعوض جمعا به مبلغ ۲۲۸ میلیون تومان به خانواده‌های واجد شرایط در استان سمنان پرداخت شده است.

خبربعدی میامی نیوز اجتماعی  , اخبار

میامی نیوز  - رئیس حفاظت محیط‌زیست میامی از کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی پاسگاه محیط‌بانی بخش کالپوش خبر داد و گفت: برای ساخت این پاسگاه ۲۰۰میلیون تومان اعتبار نیاز است. علی رسول آبادی در گفتگو با خبرنگار میامی نیوز ، ضمن...

مطالب مرتبط

به گزارش خبرنگار میامی نیوز،علی‌رضا فلاحی در نشست خبری عصر چهارشنبه خود با اصحاب رسانه ضمن بیان اینکه ۷۵ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار در استان سمنان طرح هادی دارند، تأکید کرد: یکی از اولویت‌های این طرح که هر ۱۰ سال...
به گزارش میامی نیوز،علیرضا تابش شامگاه یکشنبه در نشستی با حضور مدیران استانی و شهرستانی در فرمانداری ویژه شاهرود ضمن اشاره به ضرورت احصاء مشکلات جوانان در شهرستان ها توسط مدیران دستگاه های اجرایی، ابراز داشت: می توان از پتانسیل...