تحویل ۱۱۹ واحد مسکونی به زلزله‌ز‌دگان منطقه کالپوش

چاپ

به گزارش خبرنگار میامی نیوز،علیرضا فلاحی مدیرکل بنیاد مسکن استان سمنان در جمع خبرنگاران در خصوص اقدامات این نهاد برای زلزله‌زدگان منطقه کالپوش گفت: تاکنون بیش از ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان وام بلاعوض به زلزله‌زدگان واجد شرایط در این منطقه پرداخت شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان سمنان از پیگیری‌های مسئولان استان برای اخذ اعتبارات بیشتر در این خصوص طی سال گذشته خبر داد و افزود: اواخر سال گذشته موفق شدیم ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار دیگر برای کمک به زلزله‌زدگان منطقه کالپوش اخذ کنیم.

فلاحی با یادآوری وارد شدن خسارت به حدود هزار واحد مسکونی در شهرستان میامی در زلزله سال ۹۵ اظهار کرد: قرارداد احداث واحد مسکونی برای ۶۶۸ نفر از مالکان این واحدها پس از تشکیل پرونده منعقد شد که تاکنون ۱۱۹ واحد نیز تکمیل و تحویل متقاضیان شده است.

وی سقف تسهیلات بازسازی را ۲۰ میلیون تومان و تسهیلات مربوط به تعمیرات واحد مسکونی را ۱۲ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: تسهیلات پرداختی با سررسید ۱۸۰ ماهه بوده و دوره مشارکت آن نیز ۳۶ ماه است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین از احداث واحد مسکونی برای خانواده‌های دارای ۲ معلول با مشارکت بنیاد مستضعفان و بهزیستی نیز خبر داد و گفت: تاکنون ۱۹ فقره تسهیلات بلاعوض جمعا به مبلغ ۲۲۸ میلیون تومان به خانواده‌های واجد شرایط در استان سمنان پرداخت شده است.