شنبه, ۰۲ تیر ۱۳۹۷
»   اخبار, فرهنگی وهنری  »   ترویج فرهنگ کتابخوانی بیداری فکر و اندیشه را به دنبال دارد
225 بازدید
۱۴ شهریور ۱۳۹۶ , ساعت ۷:۰۵

ترویج فرهنگ کتابخوانی بیداری فکر و اندیشه را به دنبال دارد

به گزارش میامی نیوز، حجت‌الاسلام قربانعلی صفائی پور ظهر دوشنبه در مراسم افتتاح نمایشگاه کتاب میامی در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان بابیان اینکه ترویج فرهنگ مطالعه، قدم گذاشتن در راستای بیداری فکر و اندیشه است، ابراز داشت: با برنامه‌ریزی دقیق، منسجم و تلاش همه دستگاه‌ها به‌ویژه نهادهای فرهنگی باید در راستای اشاعه فرهنگ کتابخوانی چاره‌ای تدبیر کرد.

وی با بیان اینکه جنگ امروز جنگ فرهنگی است لذا در این میدان باید مسلح به آگاهی و دانش باشیم، افزود: ترویج کتابخوانی از طریق برگزاری جشنواره‌های متعدد یک ضرورت مهم برای جامعه قلمداد می‌شود.

امام‌جمعه میامی ضمن بیان اینکه با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود می‌توان کتاب‌خوانی را توسعه داد، ابراز داشت: آموزش‌وپرورش و کودکان نسل جدید بهترین ظرفیت موجود برای ترویج کتابخوانی هستند که اگر می‌خواهیم نسلی آگاه به مسائل روز پرورش دهیم باید از سن کودکی روح و جسم او را بامطالعه و کتاب عجین کرد و از سوی دیگر خانواده‌ها نیز به‌عنوان الگوی رفتاری کودکان مطالعه روزانه را در برنامه‌های خود قرار دهند.

صفائی پور تأکید کرد: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی باید مطالعه و کتاب‌خوانی جزو لوازم ضروری در سبد کالای هر خانواده قرار گیرد لذا تا رسیدن به این هدف تنها می‌توان از طریق برگزاری جشنواره‌ها، ارائه تخفیف و تشویق برای عضویت در کتابخانه‌ها در این راستا اقدام کرد.

سرپرست اداره ارشاد اسلامی میامی نیز در این مراسم مطالعه را پل ارتباطی میان ذهن و واقعیت برشمرد و ابراز داشت: هدف از برگزاری این جشنواره‌ها فرهنگ‌سازی و ترویج فرهنگ مطالعه است لذا با شعار هر ایرانی یک کتاب، این نمایشگاه دایر شد تا بتوانیم از این طریق جایگاه واقعی کتاب‌خوانی را گسترش دهیم.

رضا مهدیان اضافه کرد: مطالعه مقدمه‌ای برای تفکر و اندیشیدن محسوب می‌شود لذا برای افزایش فرهنگ عمومی کتابخوانی باید ابتدا زیرساخت‌های آن نیز فراهم باشد که در دسترس بودن کتاب و وجود کتابخانه‌های غنی در شهرستان امکان لازم برای مطالعه را فراهم می‌کندکه  تنها باید با برگزاری برنامه‌های جامع مردم را به‌سوی افزایش سرانه مطالعه سوق داد.

این نمایشگاه با ۳۰۰عنوان کتاب با موضوعات مختلف به مدت یک هفته از ساعت هشت الی ۱۶ در محل اداره ارشاد میامی دایر است.

عکس:مجید مقدسی

خبربعدی میامی نیوز اخبار  , فرهنگی وهنری

میامی نیوز- سرپرست آب و فاضلاب روستایی شهرستان میامی در حین بازدید از پروژه خط انتقال آب محمد آباد، گزارشی از مراحل اجرای این پروژه و سایر پروژه های آب شرب روستاهای شهرستان ارائه کرد. مسلم فدائی با بیان اینکه پروژه...

مطالب مرتبط