شنبه, ۰۲ تیر ۱۳۹۷
»   اجتماعی, اخبار, اسلایدر, سیاسی, مناسبتهای ملی ومذهبی  »   تعامل رکن اصلی شورای اسلامی شهر و روستا است/ میامی نیازمند توسعه
244 بازدید
۷ شهریور ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۵۳

دکتر حسینی شاهرودی:

تعامل رکن اصلی شورای اسلامی شهر و روستا است/ میامی نیازمند توسعه

میامی نیوز- نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: تعامل در بین اعضای شورای اسلامی و همچنین با سایر مسئولان رکن اصلی توسعه شهری قلمداد می شود که باید آن را در اولویت قرار داد.

به گزارش خبرنگار میامی نیوز، سید حسن حسینی شاهرودی پیش از ظهر دوشنبه در نشستی با اعضای شورای اسلامی شهر و روستای میامی و همچنین مدیران شهری این شهرستان، به میزبانی فرمانداری ضمن بیان اینکه ویژگی کار شورایی این است در آن کارها به شکل تعاملی انجام شود، بیان داشت: سه عامل موثر در توسعه هر منطقه به خصوص مناطق نوپا مانند میامی مد نظر است که با اجماع این موارد می توان کارکرد های خوب توسعه محوری را برای هر شهر تعریف کرد و نخستین عامل موثر در توسعه و پیشرفت، تعامل، همدلی و همگرایی است، همچنین  اطلاعات صحیح دومین ویژگی بارز توسعه محسوب می شود و در نهایت ارتباطات قرار می گیرد.

وی افزود: برگزاری نشست هایی با حضور مدیران دستگاه های اجرایی، اعضای مدیران شهری یکی از راه های افزایش تعامل بین مدیران است.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، بیان داشت: شورا ها محور توسعه شهری هستند که با رای مردم انتخاب شده اند، محوریت شهرستانی و سیاست گذاری را باید در فرمانداری ها جست و محور فرهنگی شهر و منطقه امام جمعه ها هستند در این بین اما نماینده نیز به مثابه قانون گذاری در راستای ریل گذاری این سیاست ها اقدام می کند پس وقتی به برکت انقلاب اسلامی چنین ظرفیت هایی برای توسعه اقتصادی در کشور فراهم شده، نباید از آن به خوبی بهره برد؟

حسینی شاهرودی با بیان اینکه شوراها باید از ظرفیت امام جمعه نیز بهره مند شوند، تاکید کرد: امام جمعه محور فرهنگی و مذهبی هر شهر است و باید آن را محور وحدت نامید چرا که وی منتسب و منتخب دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ای است که اعضای آن توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی انتخاب می شوند.

وی افزود: ائمه جمعه منتسبان ولی فقیه هستند که باید محور همدلی باشند و از رهنمودهای آنان به خوبی بهره برد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، گفت: تعامل، جاده ای دو سویه است که منختبان مردم باید در آن پاسخگو به مردم باشند و از آن سو از مردم نیز برای تصمیم سازی کمک بگیرند، امروز باید تعامل اخلاقی، دقیق، علمی، صحیح و با درایت در جامعه شکل گیرد و از تقابل دوری کرد.

حسینی شاهرودی با بیان اینکه مسئولان ما امروز باید از پشت میزهایشان پائین آمده و در بین مردم باشند، تاکید داشت: هرجایی که در کشور اختلافی به وجود آمد، عقب ماندگی در آن رخ داد و هرجا که وحدتی وجود نداشت، ما به خودمان مشغول شدیم و دیگران از این فرصت بهره جسته و بارخودشان را بستند.

وی افزود: بعضاً برای ما پیش می آید که دیگران ما را به امری مشغول می سازند اما برخی اوقات هم خیر، خودمان بر اساس عدم تعامل با هم مشغول هستیم و باعث حاشیه سازی و مباحث فرعی می شویم تا در این بین اصل فراموش شود و رسالتمان را از یاد ببریم، امروز برای مسائل ناچیز بارها دیده شده بر علیه یکدیگر مسائلی پیش می آوریم که این امر صحیح نیست اما متاسفانه از سطح کلان کشورداری تا ذیل نیز دیده می شود.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی درباره ضرورت رفع اختلافات درون منطقه ای نیز تاکید داشت: در بسیاری موارد علت اختلافات ممکن است موارد بسیار جزئی و یا اظهار نظرات برخی افراد باشد که مشکل ایجاد می کند اما باید توجه داشت که مردم از این اختلافات بیزار هستند.

حسینی شاهرودی افزود: ما مسئولان هستیم که باید مردم را راهنمایی کنیم لذا چه بهتر که این هدایت به سمت تعامل، همگرایی و خوبی باشد تا به سمت اختلاف، دامن زدن به مشکلات و …، لذا باید گفت همه چیز با منطق و عقلانیت حل می شود و این امر مشروط بر این است که ما بخواهیم مشکلاتمان رفع شوند و اگر مدیران ساکت بنشینند، هیچ اتفاقی رخ نمی دهد.

وی با بیان اینکه امروز میامی نیازمند توسعه است، ادامه داد: امروز برای توسعه نیازمند اطلاعات پیرامونی هستیم، تا ما ندانیم مشکلات مردم چیست و راهکار برون رفت از آنها چه می تواند باشد، نمی توانیم آن را رفع کنیم.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی درباره راهکار رفع مشکلات، بیان کرد: امروز باید بررسی کرد که دولت چه راهکارهایی را برای برون رفت از مشکلات ارائه کرده و در چه منطقه ای می توان از کدام ظرفیت ها برای رفع مشکلات مردم استفاده کرد اگر ما امروز اطلاعی از مقررات، قوانین، بودجه، قانون برنامه، آمایش سرزمینی و … نداشته باشیم چگونه می توانیم به تصمیم سازی برسیم.

حسینی شاهرودی با بیان اینکه راهبرد اساسی پیشرفت هر منطقه امروز آمایش سرزمینی است، گفت: اگرمسئولی از این امر اطلاع نداشته باشد یعنی از ظرفیت های توسعه پیرامون خودش بی بهره است.

وی ادامه داد: تعامل و داشتن اطلاعات نیز کافی است درست است که این موارد شرط لازم برای توسعه هستند اما شرط کافی نیستند لذا در این بین باید ارتباطات را تقویت کرد، باید مدیران از خود بپرسند که در راستای توسعه چه اقدامتی بر دوش من است؟ چه اقداماتی در دستگاه های همطراز ما رخ می دهد، چه اقداماتی از سوی فرمانداران زودتر به نتیجه می رسد و … که باید در این حوزه خودمان را تقویت کنیم.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: باید امروز ارتباطمان را با هم تقویت کنیم اما امروز شاهد هستیم که برخی شوراهای اسلامی روستاها برای رفع مشکلاتشان حتی بعضا یک تماس تلفنی نیز با مسئولان نداشته اند و با این روند نمی توان راهکارهای رفع مشکلات را شناخت و برای آن برنامه ریزی کرد و ما امروز نیازمند معقول کردن و افزایش ارتباطات خودمان هستیم که این امر به خصوص در شورای اسلامی می تواند بهترین نمود را پیدا کند.

حسینی شاهرودی با تاکید بر اینکه اگر شورای اسلامی دغدغه مردم را نداشته باشد قطعا نمی تواند تعامل را داشته باشد، تصریح کرد: شوراها باید اثرگذار باشند و بتواند درباره تمام مشکلات مردم صحبت کرده و برای رفع آن ها رایزنی کنند.

خبربعدی میامی نیوز اجتماعی  , اخبار  , اسلایدر  , سیاسی  , مناسبتهای ملی ومذهبی

میامی نیوز- سرپرست آب و فاضلاب روستایی شهرستان میامی در حین بازدید از پروژه خط انتقال آب محمد آباد، گزارشی از مراحل اجرای این پروژه و سایر پروژه های آب شرب روستاهای شهرستان ارائه کرد. مسلم فدائی با بیان اینکه پروژه...

مطالب مرتبط

میامی نیوز - نماینده شاهرود و میامی در مجلس، ضمن اشاره به سیاست‌های پیشگیرانه در برابر مشکلات اجتماعی، گفت: پیشگیری از وقوع جرم نیازمند فرآیند اجرایی صحیح است. به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، سید حسن حسینی شاهرودی طی سخنانی پیش‌ازخطبه‌های نماز جمعه...
میامی نیوز  - نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: باهدف بررسی ظرفیت‌ها و مشکلات حوزه روستایی تشکل مردمی دهیاران شرق استان سمنان ویژه شاهرود و میامی راه‌اندازی خواهد شد. به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، سید حسن حسینی...
به گزارش خبرنگار میامی نیوز، سید حسن حسینی شاهرودی ، از ارسال نامه‌های جداگانه به وزیران کشور، اقتصاد، کشاورزی و نوبخت، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه درباره خسارات روزهای گذشته سرمازدگی در شاهرود خبر داد و تأکید کرد: سرمای هفته...
به گزارش خبرنگار میامی نیوز،سید حسن حسینی شاهرودی در نشست مؤثران و مسئولان شاهرودی با استاندار سمنان، ضمن بیان اینکه هر توسعه‌ای که در شرق استان سمنان در دهه های اخیر رخ‌داده، یا آغازی مردمی داشته و سپس دولت به...