توسعه شاهرود و میامی منشأ مردمی دارد/ مرز هوایی مهمترین مطالبه

چاپ

به گزارش خبرنگار میامی نیوز،سید حسن حسینی شاهرودی در نشست مؤثران و مسئولان شاهرودی با استاندار سمنان، ضمن بیان اینکه هر توسعه‌ای که در شرق استان سمنان در دهه های اخیر رخ‌داده، یا آغازی مردمی داشته و سپس دولت به آن پرداخته است، تأکید کرد: زیرساخت‌های موجود در شاهرود، از اصل توسط مردم ساخته‌شده‌اند و امروز شاهد ساخت کارخانه سیمان، دانشگاه صنعتی، فرودگاه و ده‌ها زیرساخت دیگر بدون کمک اولیه دولت هستیم که این امر برای استانی به تأثیرگذاری سمنان، زیبنده نیست.

وی افزود: دانشگاه صنعتی شاهرود در دو دهه پیش با یک ساختمان دانشکده معدن در حالی راه‌اندازی شد که امروز به یکی از عظیم‌ترین و باکیفیت‌ترین دانشگاه‌های شمال شرق ایران بدل شده و این امر در کنار دانشگاه علوم پزشکی این شهر تنها با کمک‌های مردمی میسر شده است لذا باید گفت رشدی که در شاهرود دیده می‌شود، رشد خود به خودی است و دولت به دنبال آن نیامده است.

عضو خانه ملت گفت: وقتی می‌گوییم رشد و توسعه در شاهرود خود به خودی بوده و دولت به دنبال آن نیامده یک منظور، مدیریت استان طی ادوار مختلف است اگر توسعه‌ای تا امروز در شاهرود دیده می‌شود، نخست همت مردم بوده و دوم حوزه‌هایی رشد پیداکرده که مستقل بوده‌اند یعنی وابستگی به استان نداشته‌اند مانند دانشگاه‌ها و سایر نهادهایی که مستقیماً زیر نظر تهران بوده‌اند و این‌یک درد بزرگ در شرق استان سمنان است.

حسینی شاهرودی بیان داشت: هر چیزی که از شرق استان سمنان به مدیریت مرکز استان متصل شد، طی ادوار مختلف بنا به هر دلیلی به مشکلات منجر شد لذا چاره‌ای نیست جز اینکه فکر کنیم اگر قرار است اتفاقی رخ دهد باید شاکله به هم بریزد این امر جرقه‌های تأسیس فرمانداری ویژه شاهرود را زد و این شهرستان به نخستین فرمانداری ویژه کل کشور بدل شد اما چرا هیچ اتفاقی طی این مدت در شاهرود رخ نداده و فقط تابلوی فرمانداری تغییر کرده است؟ این سؤالی است که مردم به دنبال پاسخ آن هستند.

وی افزود: منطقه ویژه اقتصادی شاهرود یکی دیگر از نیازهای این شهرستان است که متأسفانه مشغول باقی ماند اما روز گذشته خوشبختانه در کمیسیون اقتصاد مجلس بنا به تأکید و تائید رئیس کمیسیون، به تصویب رسید و امیدواریم در صحن علنی مجلس نیز رای بیاورد همچنین دیگر مطالبه مردم مرز هوایی است که این امر نیازمند پیگیری استاندار سمنان و رئیس‌جمهور است.