تولید داخل نیازمند حمایت همگانی/ قدردان کارگران باشیم

چاپ

به گزارش میامی نیوز،حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی پور در خطبه‌های نماز جمعه این هفته میامی به میزبانی مسجد جامع، ضمن تأکید بر ضرورت تحقق شعار سال۹۷، مدنظر رهبر معظم انقلاب اسلامی، تأکید داشت: کار و تلاش در سایه عزم جهادی و تفکر انقلابی می‌تواند جامعه را در مسیر رشد اقتصادی قرار دهد که این امر امروز مدنظر رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار دارد.

وی افزود: تفکر کار و تلاش همراه باروحیه جهادی، اگر در جامعه حاکم شود بسیاری از مشکلات اقتصادی امروز کشور قابل‌رفع هستند و لذا باید اهتمام ویژه‌ای نسبت به تحقق شعار سال در سایه منویات معظم له، داشته باشیم.

ضرورت حمایت از تولید داخلی

امام‌جمعه میامی خواستار توجه ویژه مسئولان به تولید داخلی شد و گفت: حمایت از تولید داخلی یکی از ضرورت‌های اقتصاد مقاومتی و توسعه کشور محسوب می‌شود که ماحصل آن استقلال اقتصادی خواهد بود که از این منظر، دارای اهمیت است.

صفایی پور در ادامه به‌ضرورت قدردانی از کارگران نیز اشاره کرد و تأکید داشت: اگر تولیدات داخلی حمایت شوند قطعاً واحدهای تولیدکننده نیز توانمندی بیشتری دارند و این توان درنهایت به ارتقای معاش کارگران نیز منجر می‌شود که این امر در کنار حفظ اشتغال برای جوانان دو ویژگی بارز تحقق شعار سال۹۷ خواهد بود.

وی همدلی را لازمه تحقق حمایت از تولید داخلی دانست و تأکید داشت: اگر می‌خواهیم به حمایت از تولید جامه عمل بپوشانیم می‌بایست به استقلال سیاسی به‌مثابه یک هدف‌گذاری بلندمدت نگاه کنیم و همچنین می‌بایست در برابر توطئه‌های دشمنان نیز هوشیار باشیم.

رسالت معلمان انسان سازی است

امام‌جمعه میامی در ادامه به هفته معلم هم اشاره‌ای کرد و تأکید داشت: سعادت و شقاوت جامعه درگرو انجام‌وظیفه معلمان محسوب می‌شود و این نشان می‌دهد که رسالت این قشر در جامعه تا چه اندازه وسعت و اهمیت دارد.

صفایی پور با تأکید بر انسان‌ساز بودن شغل معلمی در برابر سایر مشاغل، گفت: معلمان تعلیم و تربیت را وظیفه خود بدانند تا در راستای تربیت نسل آتیه ساز ایران اسلامی موفق باشیم.

وی همچنین خواستار نگاه ویژه به مشکلات معیشتی معلمان و مسائل صنفی این قشر شد.