تکلیف ۴۰ پروژه فاقد ردیف اعتباری سمنان تعیین شد/ایجاد ۱۵ هزار شغل

به گزارش میامی نیوز ، سعید ناجی بعداز ظهر سه‌شنبه در نشست خبری تشریح طرح‌ها و پروژه‌های سفر هفته گذشته رئیس‌جمهور به استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه یکی از برکات این سفر تعیین تکلیف پروژه‌های رهاشده در استان بود، تأکید کرد: در حاشیه این سفر و همچنین جلسات کارشناسی که در تهران و سمنان برگزار شد خوشبختانه شاهد تعیین تکلیف ۴۰ پروژه مهم بودیم.

وی افزود: این پروژه‌ها به دلیل نداشتن ردیف اعتباری مدت‌ها رهاشده بودند و عدم اتمام آن‌ها به معضلی در سطح استان سمنان بدل شده بود که خوشبختانه در این سفر شاهد تعیین تکلیف آن‌ها بودیم.

پیش بینی ۵۲۷ پروژه برای سفر روحانی

سرپرست استانداری سمنان بابیان اینکه ۵۲۷ پروژه برای این سفر پیش‌بینی‌شده بود، تأکید کرد: تعدادی از این پروژه‌ها به‌صورت حضوری و ویدئو کنفرانس بااعتبار ۵۸۵ میلیارد تومان یا ۵۰ میلیون یورو به بهره‌برداری رسید.

ناجی بابیان اینکه ۷۸ تفاهم‌نامه نیز در استان سمنان برای سرمایه‌گذاری و پروژه‌های عمرانی و اقتصادی منعقدشده است، گفت: سرجمع اعتبارات این تفاهم‌نامه‌ها یک هزار و ۴۶۶ میلیارد تومان است.

وی بابیان اینکه در این سفر همچنین کلنگ‌زنی ۲۶ پروژه بااعتبار ۵۷۲ میلیارد تومان صورت گرفت، ادامه داد: باوجود پروژه‌های تعیین تکلیف شده و همچنین بهره‌برداری از طرح‌های قابل پیش‌بینی و تفاهم‌نامه‌ها باید گفت مهم‌ترین ماحصل سفر رئیس‌جمهور تعیین تکلیف پروژه‌ها و طرح‌های استان تا سال ۹۹ است.

ایجاد ۱۵ هزار فرصت شغلی در آینده

سرپرست استانداری سمنان به نشست توسعه استان با حضور روحانی نیز اشاره کرد و گفت: ۸۰ فرصت سرمایه‌گذاری در این نشست معرفی شد، همچنین توافق تأمین مالی ۳۴۵طرح با اعتبار چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان با مشارکت ۱۱ بانک صورت گرفت که می‌تواند منشاء تحولات خوب اقتصادی و عمرانی در استان باشد.

ناجی همچنین درباره بخش خصوصی نیز بیان کرد: ۱۱۰ تفاهم نامه سرمایه گذاری با اعتبار ۱۰ هزار میلیارد تومان و امکان ایجاد اشتغال برای ۱۵ هزار نفر در سراسر استان سمنان از دیگر برکات سفر رئیس جمهور برای بخش خصوصی محسوب می شود.

وی افزود: در این طرح ها مدیریت منابع، گستردگی تمام مناطق استان سمنان و برخورداری آن ها و همچنین میزان تولید و استقبال بخش خصوصی و سرمایه گذاری مد نظر قرار گرفته است

محمد آقایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

۸۰ روستای دورافتاده استان سمنان گازرسانی شد

س آذر ۲۰ , ۱۳۹۷
به گزارش میامی نیوز ، علیرضا شریفی نژاد بعداز ظهر سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان اینکه ۸۰ روستای دورافتاده استان سمنان در دوره دولت تدبیر و امید گازرسانی شده است، ابراز داشت: با این میزان گازرسانی می‌توان گفت که ۸۷ درصد خانوارهای ساکن روستا از نعمت گاز بهره‌مند هستند. […]
هرگونه کپی برداری از سایت،با ذکر منبع میامی نیوز)بلا مانع است. Theme: Default Mag by ThemeInWP