دوشنبه, ۰۷ خرداد ۱۳۹۷
»   اجتماعی, اخبار, اسلایدر, اقتصاد, فرهنگی وهنری  »   تکمیل پروژه مصلای میامی نیازمند تخصیص بودجه استانی است
157 بازدید
۱۰ آذر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۴:۴۲

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان سمنان :

تکمیل پروژه مصلای میامی نیازمند تخصیص بودجه استانی است

میامی نیوز - مسئول دفتر سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان سمنان، گفت: روند ساخت مصلای نماز جمعه میامی با مساعدت دفتر این شورا صورت می‌گیرد اما همچنان این طرح نیازمند اعتبارات دولتی است.

به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، محمدحسن پیرچه در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه میامی به میزبانی مسجد جامع، بابیان اینکه تکمیل مصلای میامی در زمره مطالبات به‌حق مردم شرقی‌ترین شهرستان استان سمنان است، تأکید کرد: مساعدت‌های مالی از سوی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان سمنان برای تکمیل این طرح صورت خواهد گرفت اما درنهایت باید گفت امیدواریم بودجه‌های استانی نیز به این پروژه تخصیص پیدا کند.

وی افزود: یکی از مطالبات به حق مردم میامی تکمیل مصلای نماز جمعه است تا بتوان این فریضه سیاسی عبادی را از مکان فعلی یعنی مسجد جامع، به مکانی مشخص و دائمی به‌مثابه مصلای نماز جمعه شهرستان، منتقل کرد.

دشمن به دنبال بر هم زدن وحدت مسلمانان جهان است

مسئول دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان سمنان در دیگر بخش سخنان خود، ضمن تأکید بر اهمیت نماز جمعه، گفت: دشمن به دنبال بر هم زدن وحدت مسلمانان جهان است و با تفرقه می‌خواهد به منابع ویژه موجود در خاورمیانه دست یابد اما باید در برابر این توطئه‌ها هوشیار بود از سوی دیگر یکی از محورهای وحدت مسلمانان فرایض دینی و در رأس آن‌ها نماز جمعه قلمداد می‌شود.

پیرچه گفت: دشمن‌شکنی ویژگی بارز فریضه سیاسی، عبادی نماز جمعه است که عامل افزایش بصیرت محسوب می‌شود.

وی همچنین حضرت محمد(ص) پیامبر دین مبین اسلام را دیگر عامل وحدت زا بین مسلمانان دانست و ضمن گرامیداشت هفته وحدت، بیان کرد: دین مبین اسلام بر پایه اخلاق و محبت است و امروز پس از گذشت سال‌ها از تاریخ اسلام این دین محبت و دوستی در تمام دنیا گسترش‌یافته و حرکت بیداری اسلامی در جهان در حال گسترش است.

مسئول دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان سمنان، گفت: وظیفه و راهبرد ما در قبال این دشمن اسلام، وحدت است و مسلمانان در تمامی نقاط جهان با حفظ وحدت نقشه‌های دشمنان را خنثی خواهند کرد.

خبربعدی میامی نیوز اجتماعی  , اخبار  , اسلایدر  , اقتصاد  , فرهنگی وهنری

میامی نیوز  - رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری میامی بابیان اینکه ۱۰۰ درختچه تاغ توسط قاچاقچیان چوب در این شهرستان قطع‌شده است، گفت: متخلفان دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند. به گزارش میامی نیوز به نقل از  مهر، محمدعلی رضایی ظهر یک‌شنبه...

مطالب مرتبط

محمد حسن پیرچه در خلال راهپیمایی 22 بهمن ماه مردم میامی در گفتگو با خبرنگار میامی نیوز ،ضمن بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران با رهبری امام راحل و با حمایت مردم بیش از هر مکتبی به مردم سالاری دینی اهمیت...