شنبه, ۰۲ تیر ۱۳۹۷
»   اجتماعی, اخبار, اسلایدر, فرهنگی وهنری  »   جشنواره شهرستانی داستانهای رضوی در میامی برترین های خود را شناخت
167 بازدید
۲۲ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۰۱

جشنواره شهرستانی داستانهای رضوی در میامی برترین های خود را شناخت

مرحله شهرستانی جشنواره داستانهای رضوی (کبوتر حرم) روز چهارشنبه در مراسمی برترین های خود را در شهرستان میامی شناخت.

به گزارش میامی نیوز، آیین اختتامیه مرحله شهرستانی این جشنواره در میامی با حضور مسوولان و جمعی از داستان نویسان در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میامی برگزار و برترین ها تجلیل شدند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی در این مراسم گفت: امسال برای این جشنواره ١١٠ اثر داستانی کوتاه و کوتاه کوتاه ارسال شده بود که ۵٢ اثر با رای هیات داوران به مرحله نهایی راه یافت.

رضا مهدیان افزود: از بین آثار مذکور هفت اثر منتخب و سه اثر برگزیده در رده های اول تا سوم قرار گرفتند که بر اساس رای هیات داوران اثر داستانی اله پورتیموری با نام “خواب و شفا”، شهربانو ترابی با عنوان “آرزوی ما” و فاطمه رجبی بکران با داستان “قرارداد” برگزیدگان این جشنواره شناخته شدند.

وی کار برای ائمه اطهار (ع) به ویژه حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) را که ولی نعمت ایرانیان است را بسیار ارزشمند خواند و گفت: با توجه به همسایگی شهرستان میامی با استان خراسان و محل تردد زائران امام هشتم (ع) می طلبد هنرمندان در ثبت خاطرات و کرامات آن امام رئوف پیشگام باشند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میامی، از شرکت کندگان دراین جشنواره به ویژه برگزیدگان جشنواره رضوی و افرادی که در برگزاری این جشنواره در بخش داوری و برگزاری مشارکت و همکاری داشته اند تجلیل کرد.

فهیمه صائمی،دبیر برگزاری این جشنواره درشهرستان میامی گفت:فرایند ثبت نام از بهمن ماه۹۵ۀغاز شد وبیش از۱۰۰اثر در این جشنواره حضور یافت.

وی افزود:بعد از فرایند مطالعه دقیق داستانها ۵۲ار به داوری این جشنواره ارسال شد که درنهایت از۷اثر برگزیده تجلیل به عمل آمد.

حجت الاسلام جواد عرب اسدی،داور این دوره از جشنواره درشهرستان میامی گفت:دراهمیت داستان نویسی همین بس که یک سوره از قرآن به نام ((قصص))یاد شد ه است.

وی افزود:ادبیات و داستان هنر پنجم محسوب می‌شود و این هنر ریشه در هنرهای نوین امروز و گذشته  داشته و دارد.

عرب اسدی گفت:هیچ فیلمی موفق نیست مگر اینکه یک نویسنده با داستانی موفق را داشته باشد.

وی گفت:کسی که قدرت هنر را در دست داشته باشد می‌تواند قدرت کنترل دنیا را در دست داشته باشد.

وی به داوری این دوره از مسابقات اشاره‌کرده و تصریح کرد:اثرات نسبتاً خوبی به جشنواره ارسال شد ولی می‌بایست در این زمینه تلاش بیشتری شود.

داور سیزدهمین جشنواره شهرستانی داستان رضوی درمیامی گفت:حمایت از استعدادهای شهرستان‌ها و برگزاری این‌گونه جشنواره‌ها به‌صورت شهرستانی نقطه عطف وامیدی در مناطق دیگر کشور به‌ویژه شهرستان‌های محروم خواهد بود.

میامی سومین شهرستان در استان سمنان که جشنواره شهرستانی داستانهای رضوی (کبوتر حرم) را پس از شهرهای شاهرود و دامغان برگزار می کند.

جشنواره ملی داستان های رضوی (کبوتر حرم) در قالب جشنواره فرهنگی هنری امام رضا (ع) همه ساله در بخش های مختلف داستان کوتاه، کوتاه کوتاه و بخش های ویژه همزمان با دهه کرامت به میزبانی سمنان برگزار می شود.

بخش رمان این جشنواره به صورت دوسالانه برگزار می شود و امسال همزمان با جشنواره سیزدهم آثار رسیده این بخش نیز مورد داوری قرار می گیرد.

شهرستان میامی در ۵۵ کیلومتری شرق شاهرود و در حاشیه محور تهران – مشهد واقع است.

عکس:سعید منصوری، مجید مقدسی

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی

خبربعدی میامی نیوز اجتماعی  , اخبار  , اسلایدر  , فرهنگی وهنری

میامی نیوز- سرپرست آب و فاضلاب روستایی شهرستان میامی در حین بازدید از پروژه خط انتقال آب محمد آباد، گزارشی از مراحل اجرای این پروژه و سایر پروژه های آب شرب روستاهای شهرستان ارائه کرد. مسلم فدائی با بیان اینکه پروژه...

مطالب مرتبط