چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
»   اخبار, اسلایدر, فرهنگی وهنری  »   جلسه انجمن کتابخانه های میامی تشکیل شد/طرح مادران قصه گو در استان سمنان اجرا می شود
161 بازدید
۲۰ دی ۱۳۹۶ , ساعت ۱۸:۲۶

جلسه انجمن کتابخانه های میامی تشکیل شد/طرح مادران قصه گو در استان سمنان اجرا می شود

میامی نیوز- مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان گفت: با هدف ترویج فرهنگ فولکلوریک و همچنین کتابخوانی، جشنواره مادران قصه گو در استان اجرا می شود.

به گزارش میامی نیوز،نوعلی غلامحسین سماکوش در نشستی با فعالان فرهنگی و مسئولان میامی به میزبانی اداره ارشاد این شهرستان، ضمن بیان اینکه اداره کل کتابخانه های عمومی استان برنامه های ویژه ای را در راستای ترویج فرهنگ مطالعه در دستور کار دارد، تاکید کرد: طرح مادران قصه گو در زمره این طرح ها است که در سطح استان برگزار می شود.

وی افزود: این طرح به قصه های فولک و همچنین فرهنگ ترویج روایتگری، قصه گویی، کتابخوانی، آشنایی نونهالان با فرهنگ مطالعه و … به زودی برگزار و زمان آن اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان با بیان اینکه کتابخوانی مانند هر فرهنگ دیگری باید از خانواده آغاز شود، تاکید کرد: طرح مادران قصه گو دقیقا به دنبال همین هدف است.

فرهنگ مطالعه ترویج شود

سماکوش خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی میامی نیز، تاکید کرد: برای ترویج فرهنگ مطالعه مدیران دستگاه های اجرایی می بایست همکارانشان را به مطالعه ترویج و تشویق کنند.

وی افزود: یکی از دیگر رویدادهای مهم استان سمنان، برگزاری همایش ناشران و مولفان کتاب است که به زودی توسط اداره کل کتابخانه های عمومی و با همکاری دستگاه های ذی ربط برگزار می شود که قطعا حضور ناشران معتبر را در آن خواهیم داشت.

محمد مهدی کریمی فرماندار میامی نیز در این نشست، ضمن تاکید بر ضرورت تسهیل در تقویت انر مطالعه به خصوص در مناطق روستایی، گفت: ایجاد کتابخانه سیار در زمره طرح های خوب کتابخانه های عمومی استان بود که در ماه گذشته شاهد افتتاح نخستین کتابخانه سیار در میامی بودیم و انتظار ما از مسئولان این است که به بخش کالپوش نیز نگاه ویژه ای داشته باشند.

رضامهدیان،سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی میامی درادامه از تعامل بسیار خوب اداره کتابخانه ها باسایر دستگاههای شهرستان میامی قدردانی کرد.

وی درادامه افزود:تجلیل از نویسندگان شهرستان،مسابقات شهرستانی،اهدا کتاب،برپایی نمایشگاههای کتاب،برگزاری کارگاهای داستان نویسی و…از مهم ترین برنامه های اداره فرهنگ وارشاد اسلامی با تعامل دیگر دستگاهها درجهت ترویج کتاب وکتاب خوانی میباشد.

درابتدای این جلسه،کمال ترابیان گفت:به منظور جذب هرچه بیشتر جوانان ونوجوانان به کتاب وکتاب خوانی، برنامه های مختلفی درسطح شهرستان میامی برگزار شده است.

وی افزود:با برنامه‌ریزی‌های خوبی که درجهت جذب کتاب انجام شد،شاهد مشارکت مردم به‌ویژه در بحث اهدای کتاب و استقبال گسترده کتابخوانان و کتاب دوست شهرستان بوده‌ایم.

خبربعدی میامی نیوز اخبار  , اسلایدر  , فرهنگی وهنری

میامی نیوز-همزمان با اولین روز از ماه شوال و فرارسیدن عید سعید فطر نماز عید در مساجد ،امامزاده ها و ... برگزار شد. به گزارش میامی نیوز ،صبح جمعه همزمان با عید سعید فطر نماز عید با حضور مردم متدین شهرستان...

مطالب مرتبط