شنبه, ۰۲ تیر ۱۳۹۷
»   اجتماعی, اخبار, اسلایدر, فرهنگی وهنری  »   جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان میامی برگزار شد/مسئولان میامی در جلوگیری از موقوفه‌خواری اهتمام داشته باشند
174 بازدید
۱۴ دی ۱۳۹۶ , ساعت ۱۶:۵۴

امام جمعه میامی:

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان میامی برگزار شد/مسئولان میامی در جلوگیری از موقوفه‌خواری اهتمام داشته باشند

میامی نیوز - امام جمعه میامی ضمن بیان اینکه وقف یک سنت حسنه و دارای اهمیتی ویژه است، گفت: مسئولان شهرستان باید در مقابل موقوفه خواری بایستند چراکه امری نکوهیده است.

به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی پور شامگاه چهارشنبه در شورای فرهنگ عمومی میامی به میزبانی دفتر خود، ضمن بیان اینکه وقف یک سنت حسنه و مشکل‌گشای جامعه است، تأکید کرد: باید به سه موضوع مهم شامل اجرای نیات واقفان، جلوگیری از موقوفه خواری وزنده نگه‌داشتن این سنت حسنه توجه بسیار ویژه داشت.

وی افزود: مسئولان استان سمنان می‌بایست وضعیت اداره اوقاف میامی را روشن کنید چراکه برای این زیرساخت تمام تلاش‌ها و همکاری‌ها صورت گرفته و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد استقرار این ادارهدر شهرستان باشیم چراکه مردم متدین منطقه از باقیات‌صالحات وقف اطلاع داشته و همیشه در این زمینه پیشگام بودند.

مدیریت ۷۵درصد فضای مجازی خارج از کشور

امام‌جمعه میامی در ادامه مدیریت خوب فضای مجازی و به‌خصوص تلگرام توسط مسئولان کشور را عامل مناسبی برای جلوگیری از برخی اغتشاشات دانست و گفت: در این اغتشاشات یک‌بار دیگر فضای مجازی اهمیت خود را نشان داد که از مدیریت خوب مسئولان در این زمینه تشکر می‌کنیم.

صفایی پور بابیان اینکه دشمنان به دنبال تضعیف انقلاب هستند، ابراز کرد: ۷۵ درصد مدیریت فضای مجازی به‌خصوص تلگرام از خارج کشور صورت می‌گیرد و قطعاً این اغتشاشات نیز به عوامل بیگانه بازمی‌گشت.

وی افزود: تغییر ذائقه مردم، تضعیف نظام خانواده، کم‌رنگ شدن زندگی اسلامی، رواج سطحی‌نگری به‌جای عمقی نگری در خانواده، ایجاد افسردگی وانزواگری، انحرافات اخلاقی وشهوت‌رانی، بالا رفتن سن ازدواج، عادی شدن روابط و … از مهم‌ترین آسیب‌های فضای مجازی است که باید به آن دقت نظر داشت.

پیگیر استقرار اوقاف در میامی هستیم

فرماندار میامی نیز در این نشست ضمن بیان اینکه باید بپذیریم فضای مجازی وجود دارد و می‌بایست از این فضا به نفع کشور و نظام استفاده کنیم، گفت: برای مقابله با تهدیدات فضای مجازی باید فرهنگ و سواد جامعه را بالا ببریم و برگزاری کارگاه‌های آموزشی از راه‌های مؤثر برای شناسایی فضای مجازی است.

محمدمهدی کریمی همچنین بابیان اینکه با توجه به پیشینه وقف در میامی به دنبال استقرار اداره اوقاف و امور خیریه در شهرستان میامی هستیم، تأکید کرد: برای استقرار اداره اوقاف با تمام توان پیش خواهیم رفت و هر کمکی از سوی ما برای خدمت‌رسانی در اولویت است.

حجت‌الاسلام مجید بخشی رئیس اداره تبلیغات اسلامی میامی نیز در ادامه این نشست، ضمن بیان اینکه امروز باوجود فضاهای مجازی، خانه، خانواده، اماکن عمومی و… خاک‌ریز جبهه و خط مقدم شده است، گفت: دشمنان از فضاهای مجازی به‌خوبی استفاده می‌کنند ولی هنوز ما نتوانسته‌ایم به‌خوبی از آن بهره ببریم که در این فضا می‌بایست اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزش فضای مجازی کنیم.

خبربعدی میامی نیوز اجتماعی  , اخبار  , اسلایدر  , فرهنگی وهنری

میامی نیوز- سرپرست آب و فاضلاب روستایی شهرستان میامی در حین بازدید از پروژه خط انتقال آب محمد آباد، گزارشی از مراحل اجرای این پروژه و سایر پروژه های آب شرب روستاهای شهرستان ارائه کرد. مسلم فدائی با بیان اینکه پروژه...

مطالب مرتبط

میامی نیوز-امام‌جمعه میامی ماحصل حمایت از تولید داخلی را استقلال اقتصادی عنوان کردوگفت: حمایت از تولید داخلی یکی از ضرورت‌های اقتصاد مقاومتی و توسعه کشور محسوب می‌شود. به گزارش میامی نیوز به نقل از شبستان،حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی پور  در گفتگویی بر...
میامی نیوز -امام جمعه میامی با اشاره به نامگذاری سال از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: کالای ایرانی برای ایرانی باید فرهنگ سازی شود و مسئولان و مردم در کنار یکدیگر برای حمایت از کالای ایرانی تلاش کنند. به گزارش خبرنگار میامی...
به گزارش میامی نیوز به نقل ازروابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان میامی،صبح امروز،سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی با امام جمعه میامی دیدار وگفتگو کرد. حجت الاسلام والمسلمین قربانعلی صفایی پور ضمن تبریک سال نو گفت:برای تحقق شعار سال با...
میامی نیوز-امام جمعه میامی با تبریک سال نو و نامگذاری سال از سوی رهبر معظم انقلاب،گفت:برای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی رونق بازار و ایجاد اشتغال باید مورد توجه قرار گیرد. حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور در گفتگوی اختصاصی با...