چهارشنبه, ۲۷ دی ۱۳۹۶
»   اجتماعی, اخبار, اسلایدر, فرهنگی وهنری  »   جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان میامی برگزار شد/مسئولان میامی در جلوگیری از موقوفه‌خواری اهتمام داشته باشند
44 بازدید
۱۴ دی ۱۳۹۶ , ساعت ۱۶:۵۴

امام جمعه میامی:

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان میامی برگزار شد/مسئولان میامی در جلوگیری از موقوفه‌خواری اهتمام داشته باشند

میامی نیوز - امام جمعه میامی ضمن بیان اینکه وقف یک سنت حسنه و دارای اهمیتی ویژه است، گفت: مسئولان شهرستان باید در مقابل موقوفه خواری بایستند چراکه امری نکوهیده است.

به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی پور شامگاه چهارشنبه در شورای فرهنگ عمومی میامی به میزبانی دفتر خود، ضمن بیان اینکه وقف یک سنت حسنه و مشکل‌گشای جامعه است، تأکید کرد: باید به سه موضوع مهم شامل اجرای نیات واقفان، جلوگیری از موقوفه خواری وزنده نگه‌داشتن این سنت حسنه توجه بسیار ویژه داشت.

وی افزود: مسئولان استان سمنان می‌بایست وضعیت اداره اوقاف میامی را روشن کنید چراکه برای این زیرساخت تمام تلاش‌ها و همکاری‌ها صورت گرفته و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد استقرار این ادارهدر شهرستان باشیم چراکه مردم متدین منطقه از باقیات‌صالحات وقف اطلاع داشته و همیشه در این زمینه پیشگام بودند.

مدیریت ۷۵درصد فضای مجازی خارج از کشور

امام‌جمعه میامی در ادامه مدیریت خوب فضای مجازی و به‌خصوص تلگرام توسط مسئولان کشور را عامل مناسبی برای جلوگیری از برخی اغتشاشات دانست و گفت: در این اغتشاشات یک‌بار دیگر فضای مجازی اهمیت خود را نشان داد که از مدیریت خوب مسئولان در این زمینه تشکر می‌کنیم.

صفایی پور بابیان اینکه دشمنان به دنبال تضعیف انقلاب هستند، ابراز کرد: ۷۵ درصد مدیریت فضای مجازی به‌خصوص تلگرام از خارج کشور صورت می‌گیرد و قطعاً این اغتشاشات نیز به عوامل بیگانه بازمی‌گشت.

وی افزود: تغییر ذائقه مردم، تضعیف نظام خانواده، کم‌رنگ شدن زندگی اسلامی، رواج سطحی‌نگری به‌جای عمقی نگری در خانواده، ایجاد افسردگی وانزواگری، انحرافات اخلاقی وشهوت‌رانی، بالا رفتن سن ازدواج، عادی شدن روابط و … از مهم‌ترین آسیب‌های فضای مجازی است که باید به آن دقت نظر داشت.

پیگیر استقرار اوقاف در میامی هستیم

فرماندار میامی نیز در این نشست ضمن بیان اینکه باید بپذیریم فضای مجازی وجود دارد و می‌بایست از این فضا به نفع کشور و نظام استفاده کنیم، گفت: برای مقابله با تهدیدات فضای مجازی باید فرهنگ و سواد جامعه را بالا ببریم و برگزاری کارگاه‌های آموزشی از راه‌های مؤثر برای شناسایی فضای مجازی است.

محمدمهدی کریمی همچنین بابیان اینکه با توجه به پیشینه وقف در میامی به دنبال استقرار اداره اوقاف و امور خیریه در شهرستان میامی هستیم، تأکید کرد: برای استقرار اداره اوقاف با تمام توان پیش خواهیم رفت و هر کمکی از سوی ما برای خدمت‌رسانی در اولویت است.

حجت‌الاسلام مجید بخشی رئیس اداره تبلیغات اسلامی میامی نیز در ادامه این نشست، ضمن بیان اینکه امروز باوجود فضاهای مجازی، خانه، خانواده، اماکن عمومی و… خاک‌ریز جبهه و خط مقدم شده است، گفت: دشمنان از فضاهای مجازی به‌خوبی استفاده می‌کنند ولی هنوز ما نتوانسته‌ایم به‌خوبی از آن بهره ببریم که در این فضا می‌بایست اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزش فضای مجازی کنیم.

خبربعدی میامی نیوز اجتماعی  , اخبار  , اسلایدر  , فرهنگی وهنری

به گزارش میامی نیوز،محمد صادقی شهردار میامی در این نشست اذعان داشت: عملکرد و خدمات شهرداری میامی از یک طرف رضایت مندی مردم شهرمان را به ارمغان می آورد و از طرفی دیگر انتظارات و مطالبات آنها را افزایش خواهد...

مطالب مرتبط

به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی پور در خطبه‌های نماز جمعه این هفته میامی به میزبانی مسجد جامع ضمن بیان اینکه مشکلات اقتصادی، معیشت مردم را با مشکل مواجه کرده است، تصریح کرد: دشمن به دنبال روشن کردن آتش فتنه...
به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، خیابان‌های منتهی به مصلای مسجد جامعه شهر میامی پیش از نماز جمعه این هفته، صحنه راهپیمایی آحاد مختلف مردم متدین و ولایتمدار این شهرستان در محکومیت اغتشاشات اخیر و همچنین هم‌پیمانی مجدد با آرمان‌های انقلاب...
به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی پور در خطبه‌های نماز جمعه این هفته میامی به میزبانی مسجد جامع این شهر، ضمن بیان اینکه استکبار جهانی به رهبری آمریکا پشت اغتشاشات اخیر است، تأکید کرد: دشمنان یک روز به...
به گزارش خبرنگار میامی نیوز،حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور  در جلسه شورای اداری میامی به میزبانی فرمانداری این شهرستان  با اشاره به ویژگی‌های یک مدیر موفق ابراز داشت: مدیر موفق باید نرم‌خویی و مهربانی نسبت به زیردستان خود داشته باشد...