چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
»   اخبار, ایران و جهان, بخش کالپوش, سیاسی  »   جهانگیری اختصاص اعتبار به آسیب دیدگان مناطق کالپوش استان سمنان را ابلاغ کرد
303 بازدید
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۳۱

جهانگیری اختصاص اعتبار به آسیب دیدگان مناطق کالپوش استان سمنان را ابلاغ کرد

معاون اول رئیس جمهوری تصویب نامه هیات وزیران درباره اختصاص اعتبار به آسیب دیدگان ناشی از زلزله درمناطق روستایی بخش کالپوش شهرستان میامی در استان سمنان را ابلاغ کرد.

به گزارش میامی نیوز، هیات وزیران در جلسه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶به پیشنهاد وزارت کشور و تایید سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:
۱- مبلغ ۵۰ میلیارد ریال به صورت هزینه ای از محل منابع ماده (۱۲) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (۲۸) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) – مصوب ۱۳۹۳-، به منظور پرداخت کمک بلاعوض برای احداث (۱۰۰۰) واحد مسکونی روستایی خسارت دیده ناشی از زلزله در مناطق روستایی بخش کالپوش از توابع شهرستان میامی استان سمنان (به ازای هر واحد مبلغ پنجاه میلیون ریال) در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار می‏گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.
۲- مبلغ ۲۶۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود و کارمزد چهار درصد در مناطق روستایی) توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک‌های عامل به شرح جدول زیر با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری بین آسیب دیدگان ناشی از زلزله بخش کالپوش از توابع شهرستان میامی استان سمنان با ضمانت زنجیره‌ای به منظور بازسازی واحدهای مسکونی روستایی پرداخت می‌شود. بدهی احتمالی آسیب‌دیدگان به بانک‌ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود:
– بازسازی واحدهای مسکونی روستایی خسارت دیده
– تعمیر اماکن مسکونی شهری و روستایی خسارت‏دیده
۳- سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود (مابه التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ‌های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات اعطایی به خسارت دیدگان موضوع بند (۲) این تصویبنامه را تضمین و تعهد می‌نماید که هزینه‌های یادشده پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال بعد پیش‌بینی و منظور نموده و به شبکه بانکی پرداخت نماید و این تضمین نافی مسئولیت بانک‌های عامل در وصول مطالباتشان نیست.
۴- سازمان برنامه و بودجه استان سمنان موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام بازسازی، گزارش عملکرد اعتبارات یادشده را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نماید.
اسحاق جهانگیری این مصوبه را برای اجرا به وزارتخانه‌های کشور، امور اقتصادی و دارایی، راه و شهرسازی، سازمان برنامه و بودجه کشور و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرد.

ایرنا

خبربعدی میامی نیوز اخبار  , ایران و جهان  , بخش کالپوش  , سیاسی

میامی نیوز-همزمان با اولین روز از ماه شوال و فرارسیدن عید سعید فطر نماز عید در مساجد ،امامزاده ها و ... برگزار شد. به گزارش میامی نیوز ،صبح جمعه همزمان با عید سعید فطر نماز عید با حضور مردم متدین شهرستان...

مطالب مرتبط