پنجشنبه, ۲۸ تیر ۱۳۹۷
»   اجتماعی, اخبار, اسلایدر, سیاسی, فرهنگی وهنری, مناسبتهای ملی ومذهبی  »   حضور میلیونی مسلمانان در اربعین زنگ خطری برای اسرائیل است
215 بازدید
۱۹ آبان ۱۳۹۶ , ساعت ۱۶:۰۵

امام جمعه میامی:

حضور میلیونی مسلمانان در اربعین زنگ خطری برای اسرائیل است

میامی نیوز -امام جمعه میامی با اشاره به حضور میلیونی عزاداران حسینی در مراسم اربعین به میزبانی کربلای معلی، گفت: این حضور زنگ خطری برای اسرائیل محسوب می شود چرا که قدرت مسلمانان را نظاره می کند.

به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته میامی به میزبانی مسجد جامع، ضمن بیان اینکه همایش جهانی اربعین زنگ خطری برای اسرائیل و ایادی استکبار جهانی شده است، ابراز کرد: دشمنان بدانند که راه قدس از کربلا می گذرد و این شعار زائران اربعین حسینی است.

وی افزود: حضور میلیونی مسلمانان و حتی غیرمسلمانان در اربعین نشان می دهد که حب اهل بیت(ع) بر خلاف انتظار دشمنان اسلام، در حال گسترش است و ما روز به روز شاهد افزایش قدرت معنوی عشق به امام حسین(ع) هستیم و حضور ۸۰ کشور در اربعین حسینی مکمل این مدعا است.

فتنه های زیادی علیه ایران در منطقه به وجود آمده است

امام جمعه میامی در ادامه با بیان اینکه شکست های پی در پی آمریکا در منطقه باعث ایجاد فتنه های جدید علیه ایران اسلامی شده است، گفت: از ابتدای انقلاب تمامی فتنه های آمریکا علیه ایران اسلامی به سود انقلاب اسلامی ایران و عزت و اقتدار ایران اسلامی را در جهان بیشتر از گذشته شده و دلیل آن این است که ما دارای رهبری ولایت فقیه قدرتمند و واحد هستیم و بر خط ولایت گام برمی داریم.

صفایی پور گفت: آمریکا در حال ایجاد توطئه جدید در عراق و لبنان علیه ملت های مسلمان است اما ایران اسلامی بار دیگر آتش جدید آمریکا در منطقه را با قدرت و اقتدار خاموش خواهد کرد.

وی در دیگر بخش سخنان خود، ضمن اشاره هفته کتاب و کتابخوانی به اهمیت توجه کتاب اشاره کرد و تصریح کرد: رشد و توسعه جوامع بشری در گرو مطالعه و توجه ویژه به کتابخوانی است و پیشرفت کشورهای توسعه یافته در جهان بدلیل ساعات بالای مطالعه در آن کشورها محسوب می شود لذا باید در راستای ارتقای فرهنگ مطالعه بکوشیم.

وقف بر اساس نیاز جامعه صورت گیرد

امام جمعه میامی با تقدیر از فعالیتهای حوزه کتابخوانی این شهرستان، بیان کرد: مسئولان متولی حوزه کتاب به هموار کردن مسیر فعالیت مردم در زمینه کتابخوانی توجه کنند چرا که احیای این فرهنگ در جامعه، حمایت از ناشران و برگزاری نمایشگاه های کتاب می تواند در ارتقای فرهنگی جامعه موثر باشد.

صفایی پور همچنین به روز ملی وقف نیز اشاره کرد و افزود: موقوفات باید بر اساس نیاز جامعه صورت پذیرد که امروز این امور در حوزه های مختلف  بهداشتی، آموزشی، قرآنی، فرهنگی و… متبلور می شود.

خبربعدی میامی نیوز اجتماعی  , اخبار  , اسلایدر  , سیاسی  , فرهنگی وهنری  , مناسبتهای ملی ومذهبی

به گزارش میامی نیوز،به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میامی ، امیرحسام رحیمی گفت : این برنامه با هدف ارتقای سطح فیلم سازی در شهرستان برگزار شد که برای اولین بار درسطح شهرستان میامی برگزار می...

مطالب مرتبط

به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور در نشست شورای فرهنگ عمومی میامی، ضمن بیان اینکه یکی از راه های کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه پایداری آرمان های عاشورا و اربعین است، تاکید کرد: الگوی نظام...
محمد مهدی کریمی در گفتگو با خبرنگار میامی نیوز  ضمن بیان اینکه ۱۲ تن کالای خوراکی از روستای نردین برای مراسم اربعین به نجف ارسال شد، ابراز داشت: این محموله همچنین شامل یک تانکر یخچال سیلند گاز به تعداد ۵۰ عدد و سایر...
میامی نیوز-کاروان پیاده نجف تا کربلا جهت حضور در اجتماع پرشور عزاداران حسینی در روز اربعین با بدرقه مسئولین شهرستان میامی عازم کربلا...