شنبه, ۰۲ تیر ۱۳۹۷
»   اجتماعی, اخبار, اسلایدر, اقتصاد, فرهنگی وهنری, مناسبتهای ملی ومذهبی  »   خانه عالم روستای حق الخواجه میامی افتتاح شد
252 بازدید
۷ شهریور ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۵۴

حجت الاسلام شکری:

خانه عالم روستای حق الخواجه میامی افتتاح شد

میامی نیوز - مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان گفت: در ششمین روز از هفته دولت، خانه عالم روستای حق الخواجه توابع بخش کالپوش با صرف ۷۲ میلیون تومان اعتبار افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت الاسلام علی شکری ظهر سه شنبه و همزمان با ششمین روز از هفته دولت از افتتاح خانه عالم روستای حق الخواجه توابع میامی خبر داد و بیان داشت: این خانه عالم در سال ۹۲ کلنگ زنی و مراحل ساخت آن در زمینی به مساحت ۲۰۰ متر مربع و با زیر بنای ۱۰۰ متر مربع با همکاری دهیاری و شورای اسلامی روستا آغاز شد که امروز شاهد افتتاح آن هستیم.

وی افزود: اعتبار هزینه شده برای ساخت این پروژه ۷۲ میلیون و ۵۰۰هزار تومان است که با ساخت این خانه، تعداد خانه های عالم میامی به ۲۰ باب افزایش پیدا کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان همچنین با بیان اینکه اعتبارات خانه عالم حق الخواجه بالاترین اعتبار ویژه یک خانه عالم در استان بوده که خوشبختانه تخصیص یافته است، گفت: امیدواریم با کمک دولت بتوانیم طی سال جاری خانه های عالم روستاهای کلاته اسد، کوهان و پل ابریشم را نیز تکمیل تا مردم این مناطق نیز از وجود روحانی مستقر بهره ببرند.

شکری افزود: از مجموع ۲۰ باب خانه عالم روستایی موجود در میامی شش باب توسط مردم و مابقی از سوی تبلیغات اسلامی شهرستان ساخته و تجهیز شده اند.

وی بیان کرد: در دولت یازدهم تعداد خانه های عالم استان سمنان ۲۰ درصد افزایش یافته که این نشان دهنده تعامل خوب دولتمردان در حوزه توسعه فرهنگ مذهبی روستاها است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان گفت: از ۶۹خانه عالم روستایی استان ۲۰ خانه مربوط به میامی است که نشان می دهد این شهرستان از لحاظ اعزام و استقرار روحانی به خصوص در مناطق محروم عملکرد خوبی داشته است.

حق الخواجه در ۱۱۰کیلومتری مرکز شهرستان میامی واقع شده است.

خبربعدی میامی نیوز اجتماعی  , اخبار  , اسلایدر  , اقتصاد  , فرهنگی وهنری  , مناسبتهای ملی ومذهبی

میامی نیوز- سرپرست آب و فاضلاب روستایی شهرستان میامی در حین بازدید از پروژه خط انتقال آب محمد آباد، گزارشی از مراحل اجرای این پروژه و سایر پروژه های آب شرب روستاهای شهرستان ارائه کرد. مسلم فدائی با بیان اینکه پروژه...

مطالب مرتبط