خسارت سرمازدگی کشاورزان استان سمنان تأمین شود/ ضرورت تکمیل باند دوم محور عباس‌آباد کهک در شهرستان میامی

چاپ

میامی نیوز-نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس گفت: خسارت سرمازدگی کشاورزان استان سمنان باید تأمین شود و باند دوم محور عباس‌آباد کهک در شهرستان میامی که پرحجم‌ترین و پرحادثه‌ترین کریدور زائران علی ابن موسی‌الرضا (ع) می باشد نیز تکمیل گردد.

به گزارش میامی نیوز به نقل از روابط‌عمومی دفتر نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس، سیدحسن حسینی‌شاهرودی با تبریک میلاد باسعادت زهرای‌مرضیه (س)، از رئیس‌جمهوری خواست تا با توجه به مشکلات جدی به وجود آمده برای باغداران و کشاورزان استان سمنان به علت سرمازدگی سال ۹۵ خصوصاً در شرق استان که ستاد حوادث غیرمترقبه کشور مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان را به این امر اختصاص داد، دستور دهد تا سازمان برنامه ‌و بودجه کشور نسبت به تأمین و تخصیص این اعتبار اقدام کند.

وی از رئیس دولت خواست دستور دهد که بانک‌ها در استمهال وام این کشاورزان حادثه‌دیده اقدام کرده؛ در غیر این صورت هستی این کشاورزان درخطر خواهد بود. همچنین با توجه به نیاز کشاورزان در صادرات محصولات کشاورزی خود در شرق استان دستور طرح مرز هوایی شاهرود در هیأت دولت را صادر فرمایند چراکه مردم استان منتظر عنایت شما هستند.

نایب‌ رئیس فراکسیون کار مجلس ضمن تشکر از وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در پیگیری مستمری بازنشستگان فولاد در سال ۹۶ و همچنین بودجه ۹۷ از ایشان خواست برابر وعده‌ای که در جمع نمایندگان داده‌اند نسبت به پرداخت حقوق بهمن و اسفند و عیدی بازنشستگان فولاد اقدام کنند.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با تشکر از وزیر راه و شهرسازی و مدیران ایشان در شرکت فرودگاه‌ها و سازمان هواپیمایی و مدیران عامل هواپیمایی هما و ماهان در حمایت از فرودگاه‌های استان سمنان و برقراری پروازهای تهران شاهرود مشهد، مساعدت ویژه در پرداخت اضافه‌کاری و حق مأموریت نیروهای زحمتکش راهداری استان را نیز مطالبه کرد و نیز بررسی و اقدام و نیز علت تأخیرات طولانی در پرداخت حقوق کارگران شرکت تراورس راه‌آهن شمال شرق را جویا شد.

حسینی‌شاهرودی از وزیر محترم راه خواست تا دستور لازم نسبت به تکمیل باند دوم محور عباس‌آباد کهک در شهرستان میامی که پرحجم‌ترین و پرحادثه‌ترین کریدور زائران علی ابن موسی‌الرضا (ع) است را صادر کنند.