درخت چنار روستای ارمیان میامی در فهرست آثار ملی ثبت شد

سید محمد صادق رضویان در گفت وگویی افزود: درخت چنار روستای ارمیان نخستین درختی است که در شهرستان میامی به ثبت ملی رسید .

وی شماره ثبت این درخت در فهرست میراث طبیعی کشور را ۵۲۳ عنوان کرد و اظهار داشت: این چنار کهنسال در حیاط بقعه ارمیای نبی (ع) در جنوب شرقی روستا قرار دارد ، با ثبت این اثر تعداد آثار ثبت شده در فهرست میراث معنوی و طبیعی شهرستان میامی به ۵۳ اثر افزایش یافت.  

رضویان با بیان اینکه درخت چنار ارمیان از یک پایه بزرگ تشکیل شده است تصریح کرد : قطر بزرگترین پاجوش این در خت به بیش از یک متر می رسد. سرپرست نمایندگی میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی میامی با اشاره به اینکه این درخت در منطقه کوهپایه ای قرار گرفته، افزود : مردم روستای ارمیان قدمت چنار را ۷۰۰ سال می دانند. شهرستان میامی با جاذبه های تاریخی و طبیعی فراوان مقصدی برای گردشگران است .

شهرستان میامی چهار منطقه نمونه و هفت روستای هدف گردشگری دارد، روستاهای عباس آباد، ابراهیم آباد، نام نیک و نردین از جمله این روستاهای هدف گردشگری هستند.

همچنین بزرگ‌ترین مجموعه کاروانسرای ایران در این شهرستان قرار دارد.، وجود ۱۰ کاروانسرا و محوطه تاریخی و جاذبه‌های طبیعی بخش کالپوش، فرصت بسیار مناسبی برای جذب گردشگران در این منطقه است.

این شهرستان ۵۳ اثر ثبت شده در فهرست میراث باستانی کشور دارد و واقع شدن آن در مسیر راه تهران – مشهد شرایط بسیار مناسبی را برای بازدید گردشگران فراهم می‌کند.

شهرستان میامی با بیش از ۴۰ هزار تن جمعیت در شرق استان سمنان قرار دارد.

محمد آقایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

کار آبرسانی به سه روستای پل‌ابریشم میامی آغاز شد

ج مهر ۱۹ , ۱۳۹۸
 مسلم فدایی در گفت وگو با میامی نیوز افزود: این طرح در قالب یک مجتمع آبرسانی برای تامین آب شرب سه روستای محمد آباد، حسین آباد و چاه شیرین پل ابریشم در بخش مرکزی میامی با جمعیتی نزدیک به ۲۰۰ خانوار انجام می شود . وی با بیان اینکه آب مصرفی […]
هرگونه کپی برداری از سایت،با ذکر منبع میامی نیوز)بلا مانع است. Theme: Default Mag by ThemeInWP