جمعه, ۰۴ خرداد ۱۳۹۷
»   اخبار, جوانان, ورزشی  »   درخشش تیم کشتی آلیش شهرستان میامی در مسابقات انتخابی تیم ملی
229 بازدید
۸ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۰۶

درخشش تیم کشتی آلیش شهرستان میامی در مسابقات انتخابی تیم ملی

معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان گفت : کشتی گیران استان سمنان در قالب تیم کشتی آلیش شهرستان میامی در مسابقات انتخابی تیم ملی به میزبانی تهران خوش درخشیدند.

به گزارش میامی نیوز؛ محسن ایزدبخش اظهار داشت : تیم کشتی آلیش شهرستان میامی به عنوان نماینده استان سمنان در سه رشته آلیش ، گورش و قزاق گورش روزجمعه پنجم خردادماه در تهران برای کسب سهمیه انتخابی تیم ملی با دیگر کشتی گیران کشور رقابت نمود.
وی گفت : در رشته آلیش محمدنبی زاده در وزن ۷۰ کیلو گرم ، هادی سلیمی دروزن ۸۰ کیلوگرم ، در رشته گورش ، هادی باغی دروزن ۵۷کیلو، عبدالله برزگر در وزن۶۲کیلوگرم و در رشته قزاق گورش حامدسلیمی دروزن ۷۰کیلو، حمیدمیرزائی دروزن ۹۰کیلو مسابقه دادند.
ایزدبخش تصریح کرد: سرپرست تیم اعزامی شهرستان میامی راحسن نبی زاده که ازداوران ملی این رشته است، برعهده داشت.
معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان در پایان ضمن تبریک به این کشتی گیران و مردم خوب سمنان افزود : در پایان این مسابقات هادی سلیمی در وزن ۸۰کیلوگرم مقام اول ، علی برزگر در وزن ۶۲ کیلو گرم مقام دوم ، محمد نبی زاده در وزن ۷۰کیلو گرم و هادی باغی در وزن ۵۷ کیلوگرم مقام سوم را کسب نمودند
کشتی آلیش در بین روستاهای بخش حسین آباد کالپوش شهرستان میامی طرفداران زیادی دارد به طوری که به مهد این رشته ورزشی در استان سمنان معروف است و معمولا بیشتر اعضای تیم های اعزامی از استان سمنان در این رشته ورزشی به مسابقات ملی ، کشتی گیران این منطقه تشکیل می دهند.
تیم کشتی آلیش شهرستان میامی تا کنون درمسابقه های مختلف ملی و بین المللی شرکت نموده و مقام های خوبی نیز به دست آورده است .
آلیش در زبان ترکی به معنای شروع کردن و گرفتن بوده و نام نوعی از کشتی به نام کشتی با شال هم می باشد.
این رشته ورزشی در کشورهای آسیای میانه مانند قرقیزستان، ازبکستان، لیتوانی و قزاقستان دارای ریشه ای قدیمی است ، در ایران نیز در استان های خراسان، گلستان، مازندران ،سمنان و چند منطقه دیگر خواهان فراوانی دارد.
گفتنی است رقابت های انتخابی تیم های ملی آلیش، ترکمن گورش و قزاق کوراش مردان در رده ی سنی بزرگسالان، روز جمعه ۵ خردادماه در محل خانه کشتی شماره ۲ مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد
روابط عمومی اداره ورزش و جوانان استان سمنان

خبربعدی میامی نیوز اخبار  , جوانان  , ورزشی

میامی نیوز، همزمان با سالروز فتح خرمشهر نمایشگاه عکس با عنوان شهری که خدا آزاد کرد در نگارخانه نگاه شهرستان میامی افتتاح می شود. سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی گفت: با توجه به اهمیت زنده نگاه داشتن روحیه...

مطالب مرتبط