دفاع مقدس، افتخار ملت ایران است

محسن چین سری در گفتگو با خبرنگار میامی نیوز، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، جانبازان و ایثارگران جنگ تحمیلی گفت: هشت سال دفاع مقدس افتخاری است که امروز نیروهای مسلح و ملت ایران می توانند آن را در سوابق درخشان خود جای دهند.
وی با اشاره به منویات رهبر کبیر انقلاب،جنگ هشت ساله مظهر و تجلی همه روحیات خوب و سازنده ای است که یک ملت و یک کشور را می تواند به تعالی حقیقی برساند،بیان کرد: در همه مراحل این جنگ از عملیات نظامی در جبهه و بیرون از آن، برخورد با اسرا، تبلیغات و… ارزش ها و اخلاق انسانی رعایت شد.
رئیس بنیاد شهید و ایثارگران شهرستان میامی تصریح کرد:از مهم ترین جنگ های معاصر، جنگ تحمیلی عراق علیه ایران است که در ایران با نام های دفاع مقدس، جنگ تحمیلی و جنگ هشت‌ساله و در جوامع اعراب با نام‌های قادسیه صدام و جنگ اول خلیج فارس از آن یاد می شود.
چین سری گفت: این جنگ با دستور صدام حسین در شهریور ۱۳۵۹ با حمله نیروهای نظامی عراق به ایران آغاز شد و پس از هشت سال با پذیرش قطعنامه ۵۹۸ از سوی ایران در مرداد ماه سال ۱۳۶۷، جنگ به پایان رسید.
وی با اشاره به استفاده ارتش اشغالگر عراق از سلاح های شیمیایی علیه کردهای سرزمین خود و همچنین مردم و نظامیان ایران در جنگ تحمیلی، افزود: براساس برخی آمار منتشر شده، ارتش عراق با استفاده از سلاح‌های شیمیایی حدود ۱۰۰ هزار مرد، زن و کودک را در طول هشت سال جنگ به شهادت رساند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان میامی، گفت: در جنگ تحمیلی تعداد ۲۲۲۷۷۶ نفر شهید، تعداد ۵۵۰۲۲۵ نفر جانباز و تعداد آزادگان ۴۲۹۱۸ نفر بوده است.
چین سری افزود: در بین شهدای دفاع مقدس نام محمد با تعداد۴۵ هزار نفر بیشترین آمار را در بین شهدا داشته است و تعداد ۲۰ هزار نفر نیز در نامشان کلمه الله وجود داشته است.
وی تصریح کرد: سن۴۴درصد شهدا بین۱۶تا۲۰،۳۰درصد بین۲۱ تا ۲۶، ۸درصد بین ۲۶تا۳۰ و ۱۸ درصد بالای ۳۰ سال بوده است.

رضا مهديان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

برگزاری مراسم عزاداری سالار شهیدان در هیئت حجت ابن الحسن عسکری(عج) شاهرود

د مهر ۲ , ۱۳۹۷
ابراهیم کمالی در گفتگو با خبرنگار میامی نیوز ابراز داشت: امسال با خرید مکان ثابت ومستقل برای هیئت میامی های مقیم شاهرود توانسته ایم مراسم عزاداری دهه اول محرم رابه خوبی برپا کنیم لذا درنظر داریم درشب چهارشنبه نیز همزمان با دعای توسل مراسم عزاداری سالار شهیدان را برگزار کنیم. […]
هرگونه کپی برداری از سایت،با ذکر منبع میامی نیوز)بلا مانع است. Theme: Default Mag by ThemeInWP