یکشنبه, ۰۲ مهر ۱۳۹۶
»   اخبار  »   دهه کرامت بهترین فرصت برای تمرین اکرام انسان ها است
25 بازدید
۶ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۲۰:۵۲

امام جمعه میامی:

دهه کرامت بهترین فرصت برای تمرین اکرام انسان ها است

میامی نیوز - امام جمعه میامی ضمن بیان اینکه دهه کرامت بهترین فرصت برای تمرین اکرام انسان ها است، گفت: مسئولان باید بیش از سایر اقشار به کرامت انسانی توجه کنند.

به گزارش میامی نیوز،قربانعلی صفایی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته میامی در مسجد جامع، ضمن گرامیداشت فرارسیدن دهه کرامت، بیان کرد: این دهه یعنی تمرین کنیم که کرامت انسانها را گرامی بداریم وتمرین کنیم احترام به انسان وخدمت بی منت وخالصانه به مردم داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مسئولان باید بیش از همه در رفع مشکلات مردم به کرامت انسانی توجه کنند، افزود: اکرام به مردم یعنی حتی اگر پاسخ منفی توسط مسئولی ارائه می شود آن را به گونه ای بیان کند که رضایت خلق با روی خوش میسر شود.

امام جمعه میامی در دیگر بخش سخنان خود ضمن بیان اینکه یکی از میراث های ماندگار امام راحل(ره) ودستاوردهای انقلاب اسلامی نماز جمعه است، ابراز کرد: این فریضه رسالت های فراوانی دارد که نشر فرهنگ تقوی الهی نخستین رسالت این پایگاه عبادی وسیاسی محسوب می شود.

صفایی پور درباره نماز جمعه، تاکید کرد: این فریضه تریبون ولایت است که عبادت را با سیاست و جماعت را با ولایت گره می زند و از این بابت اهمیت پیدا می کند.

وی افزود: نماز جمعه تمرین وحدت است و باید از محل آن به سطح جامعه و خانواده کشیده شود چرا یک نهاد فرهنگی محسوب می شود و رمز همه موفقیت های ما به خاطر وحدت کلمه است و ما از سوی دیگر معتقد هستیم مقدس ترین نهاد با پشتوانه مردم نماز جمعه قلمداد شده و باید به آن عمق ببخشیم.

امام جمعه میامی با بیان اینکه نشاط جامعه را باید با تقوی افزایش داد، بیان کرد: این امر می طلبد افرادی که مسئولیت دارند، تقوای خود را افزایش دهند.

صفایی پور در بخش دیگری از خطبه های خود، با بیان اینکه روز کار آفرینی وآموزش های فنی وحرفه ای بهانه ای برای رفع موانع این حوزه در میامی باشد، بیان کرد: میامی از لحاظ کارآفرینی می تواند نقش مهمی در اشتغال زایی داشته و در حوزه اقتصاد مقاومتی از جمله صنایع دستی و گردشگری بسیار موثر محسوب شود و این امر تنها نیازمند نگاه ویژه مسئولان است.

وی در پایان به سالروز بقاع متبرکه اشاره کرد و گفت: بقاع متبرکه باید به مراکز فرهنگی تبدیل شوند و به مثابه یک نهاد فرهنگی، ترویج سبک زندگی واخلاق ائمه(ع) را بر عهده داشته باشند که خوشبختانه امروز این گونه است و این فعالیت ها تنها باید به نوعی تقویت شوند.

مهر

خبربعدی میامی نیوز اخبار

به گزارش میامی نیوز به نقل ازروابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی،صبح امروز مراسم آیین اختتامیه کلاس‌های قرآنی اوقات فراغت درسالن جلسات این اداره برگزار شد. رضا مهدیان در این مراسم گفت: برای انسان مؤمن و باایمان چه...

مطالب مرتبط

به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور ظهر آدینه در خطبه های نماز جمعه  میامی در مسجد جامع این شهر، با اشاره به کشتار بی رحمانه مسلمانان مظلوم میانمار، اظهار داشت: تنفر ملت های مسلمان و ایران...
به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور صبح جمعه در خطبه های نماز عید سعید قربان میامی به میزبانی مسجد جامع این شهر با اشاره به جنایات صهیونیست ها، ابراز داشت: امروز صهیونیست در قلب جهان اسلام به...
به گزارش میامی نیوز، حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور صبح شنبه در هجدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی میامی به میزبانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان، ضمن اشاره به سالروز نخستین نماز جمعه اقامه شده در انقلاب اسلامی، بیان...
به گزارش خبرنگار میامی نیوز، حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی پور شامگاه چهارشنبه در مراسم شهادت امام جعفر صادق(ع) در مسجد جامع میامی با اشاره به دوران زندگی امام ششم شیعیان، بیان کرد: امام صادق(ع) در دوران ۳۴ سال امامت هم‌زمان با پنج...