پنجشنبه, ۰۲ آذر ۱۳۹۶
»   اخبار  »   دهه کرامت بهترین فرصت برای تمرین اکرام انسان ها است
52 بازدید
۶ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۲۰:۵۲

امام جمعه میامی:

دهه کرامت بهترین فرصت برای تمرین اکرام انسان ها است

میامی نیوز - امام جمعه میامی ضمن بیان اینکه دهه کرامت بهترین فرصت برای تمرین اکرام انسان ها است، گفت: مسئولان باید بیش از سایر اقشار به کرامت انسانی توجه کنند.

به گزارش میامی نیوز،قربانعلی صفایی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته میامی در مسجد جامع، ضمن گرامیداشت فرارسیدن دهه کرامت، بیان کرد: این دهه یعنی تمرین کنیم که کرامت انسانها را گرامی بداریم وتمرین کنیم احترام به انسان وخدمت بی منت وخالصانه به مردم داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مسئولان باید بیش از همه در رفع مشکلات مردم به کرامت انسانی توجه کنند، افزود: اکرام به مردم یعنی حتی اگر پاسخ منفی توسط مسئولی ارائه می شود آن را به گونه ای بیان کند که رضایت خلق با روی خوش میسر شود.

امام جمعه میامی در دیگر بخش سخنان خود ضمن بیان اینکه یکی از میراث های ماندگار امام راحل(ره) ودستاوردهای انقلاب اسلامی نماز جمعه است، ابراز کرد: این فریضه رسالت های فراوانی دارد که نشر فرهنگ تقوی الهی نخستین رسالت این پایگاه عبادی وسیاسی محسوب می شود.

صفایی پور درباره نماز جمعه، تاکید کرد: این فریضه تریبون ولایت است که عبادت را با سیاست و جماعت را با ولایت گره می زند و از این بابت اهمیت پیدا می کند.

وی افزود: نماز جمعه تمرین وحدت است و باید از محل آن به سطح جامعه و خانواده کشیده شود چرا یک نهاد فرهنگی محسوب می شود و رمز همه موفقیت های ما به خاطر وحدت کلمه است و ما از سوی دیگر معتقد هستیم مقدس ترین نهاد با پشتوانه مردم نماز جمعه قلمداد شده و باید به آن عمق ببخشیم.

امام جمعه میامی با بیان اینکه نشاط جامعه را باید با تقوی افزایش داد، بیان کرد: این امر می طلبد افرادی که مسئولیت دارند، تقوای خود را افزایش دهند.

صفایی پور در بخش دیگری از خطبه های خود، با بیان اینکه روز کار آفرینی وآموزش های فنی وحرفه ای بهانه ای برای رفع موانع این حوزه در میامی باشد، بیان کرد: میامی از لحاظ کارآفرینی می تواند نقش مهمی در اشتغال زایی داشته و در حوزه اقتصاد مقاومتی از جمله صنایع دستی و گردشگری بسیار موثر محسوب شود و این امر تنها نیازمند نگاه ویژه مسئولان است.

وی در پایان به سالروز بقاع متبرکه اشاره کرد و گفت: بقاع متبرکه باید به مراکز فرهنگی تبدیل شوند و به مثابه یک نهاد فرهنگی، ترویج سبک زندگی واخلاق ائمه(ع) را بر عهده داشته باشند که خوشبختانه امروز این گونه است و این فعالیت ها تنها باید به نوعی تقویت شوند.

مهر

خبربعدی میامی نیوز اخبار

به گزارش میامی نیوز، دکتر چمن رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ضمن سفر به میامی و دیدار با امام جمعه، فرماندار و اعضای شورای شهر از پروزه های عمرانی در حال ساخت بازدید کرد. عکس : ایمان...

مطالب مرتبط

به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته میامی به میزبانی مسجد جامع، ضمن بیان اینکه همایش جهانی اربعین زنگ خطری برای اسرائیل و ایادی استکبار جهانی شده است، ابراز کرد:...
به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته میامی به میزبانی مسجد جامع این شهر، با اشاره به فرارسیدن ۱۳ آبان ماه و سالروز مبارزه با استکبار جهانی بیان کرد: ماهیت استکبار جهانی...
به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور در نشست ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر میامی به میزبانی سپاه ناحیه این شهرستان شناسایی و انتخاب الگوی خوب را از مهمترین راههای برون رفت از آسیب...
به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور ظهر آدینه در خطبه های نماز جمعه این هفته میامی در حسینیه اعظم  این شهر، با اشاره به حضور باشکوه مردم در مراسم تشییع پیکر شهید حججی، افزود: یکی از...