جمعه, ۰۴ اسفند ۱۳۹۶
»   اخبار  »   دهه کرامت بهترین فرصت برای تمرین اکرام انسان ها است
93 بازدید
۶ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۲۰:۵۲

امام جمعه میامی:

دهه کرامت بهترین فرصت برای تمرین اکرام انسان ها است

میامی نیوز - امام جمعه میامی ضمن بیان اینکه دهه کرامت بهترین فرصت برای تمرین اکرام انسان ها است، گفت: مسئولان باید بیش از سایر اقشار به کرامت انسانی توجه کنند.

به گزارش میامی نیوز،قربانعلی صفایی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته میامی در مسجد جامع، ضمن گرامیداشت فرارسیدن دهه کرامت، بیان کرد: این دهه یعنی تمرین کنیم که کرامت انسانها را گرامی بداریم وتمرین کنیم احترام به انسان وخدمت بی منت وخالصانه به مردم داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مسئولان باید بیش از همه در رفع مشکلات مردم به کرامت انسانی توجه کنند، افزود: اکرام به مردم یعنی حتی اگر پاسخ منفی توسط مسئولی ارائه می شود آن را به گونه ای بیان کند که رضایت خلق با روی خوش میسر شود.

امام جمعه میامی در دیگر بخش سخنان خود ضمن بیان اینکه یکی از میراث های ماندگار امام راحل(ره) ودستاوردهای انقلاب اسلامی نماز جمعه است، ابراز کرد: این فریضه رسالت های فراوانی دارد که نشر فرهنگ تقوی الهی نخستین رسالت این پایگاه عبادی وسیاسی محسوب می شود.

صفایی پور درباره نماز جمعه، تاکید کرد: این فریضه تریبون ولایت است که عبادت را با سیاست و جماعت را با ولایت گره می زند و از این بابت اهمیت پیدا می کند.

وی افزود: نماز جمعه تمرین وحدت است و باید از محل آن به سطح جامعه و خانواده کشیده شود چرا یک نهاد فرهنگی محسوب می شود و رمز همه موفقیت های ما به خاطر وحدت کلمه است و ما از سوی دیگر معتقد هستیم مقدس ترین نهاد با پشتوانه مردم نماز جمعه قلمداد شده و باید به آن عمق ببخشیم.

امام جمعه میامی با بیان اینکه نشاط جامعه را باید با تقوی افزایش داد، بیان کرد: این امر می طلبد افرادی که مسئولیت دارند، تقوای خود را افزایش دهند.

صفایی پور در بخش دیگری از خطبه های خود، با بیان اینکه روز کار آفرینی وآموزش های فنی وحرفه ای بهانه ای برای رفع موانع این حوزه در میامی باشد، بیان کرد: میامی از لحاظ کارآفرینی می تواند نقش مهمی در اشتغال زایی داشته و در حوزه اقتصاد مقاومتی از جمله صنایع دستی و گردشگری بسیار موثر محسوب شود و این امر تنها نیازمند نگاه ویژه مسئولان است.

وی در پایان به سالروز بقاع متبرکه اشاره کرد و گفت: بقاع متبرکه باید به مراکز فرهنگی تبدیل شوند و به مثابه یک نهاد فرهنگی، ترویج سبک زندگی واخلاق ائمه(ع) را بر عهده داشته باشند که خوشبختانه امروز این گونه است و این فعالیت ها تنها باید به نوعی تقویت شوند.

مهر

خبربعدی میامی نیوز اخبار

میامی نیوز-مدیرکل امور عشایری استان سمنان بابیان اینکه عشایر میامی ۳۴۰ تن فرآورده لبنی در سال تولید می‌کنند، گفت: این میزان هشت درصد لبنیات تولیدی عشایر استان است. به گزارش خبرنگار میامی نیوز، حمید رضا حسینی در نشست هماهنگی امور عشایر...

مطالب مرتبط

میامی نیوز- امام جمعه میامی با بیان اینکه راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال دو مخاطب دارد، گفت: این مخاطبان نخست دشمنانی که هیچ غلطی نمی‌توانند کنند دوم مسئولانی که بدانند باید دست‌گیر مردم باشند. به گزارش خبرنگار میامی نیوز،حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی پور...
میامی نیوز- امام جمعه میامی بابیان اینکه انقلاب اسلامی امروز به بلوغ رسیده است، گفت: باید قدردان برکات انقلاب اسلامی باشیم و آرمان‌های انقلاب اسلامی را به نسل جوان منتقل کنیم. به گزارش خبرنگار میامی نیوز، حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی پور در...
به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، قربانعلی صفایی پور در نخستین روز از دهه فجر در جمع مسئولان میامی به میزبانی دفتر خود بابیان اینکه مشکلات امروز جامعه به علت فاصله گرفتن از معنویات است، ابراز داشت: خدمت بی‌منت باید سرلوحه کار...
به گزارش میامی نیوز،میامی - امام جمعه میامی با بیان اینکه حضرت زینب(س) رسالت مهم نگهداری نهضت حسینی را به خوبی انجام داد، گفت: روحیه زینب گونه در بین پرستاران تقویت شود.حجت‌الاسلام قربانعلی صفائی پور عصر سه‌شنبه در گرامیداشت روز پرستار...