شنبه, ۰۲ تیر ۱۳۹۷
»   اخبار  »   دهه کرامت بهترین فرصت برای تمرین اکرام انسان ها است
179 بازدید
۶ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۲۰:۵۲

امام جمعه میامی:

دهه کرامت بهترین فرصت برای تمرین اکرام انسان ها است

میامی نیوز - امام جمعه میامی ضمن بیان اینکه دهه کرامت بهترین فرصت برای تمرین اکرام انسان ها است، گفت: مسئولان باید بیش از سایر اقشار به کرامت انسانی توجه کنند.

به گزارش میامی نیوز،قربانعلی صفایی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته میامی در مسجد جامع، ضمن گرامیداشت فرارسیدن دهه کرامت، بیان کرد: این دهه یعنی تمرین کنیم که کرامت انسانها را گرامی بداریم وتمرین کنیم احترام به انسان وخدمت بی منت وخالصانه به مردم داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مسئولان باید بیش از همه در رفع مشکلات مردم به کرامت انسانی توجه کنند، افزود: اکرام به مردم یعنی حتی اگر پاسخ منفی توسط مسئولی ارائه می شود آن را به گونه ای بیان کند که رضایت خلق با روی خوش میسر شود.

امام جمعه میامی در دیگر بخش سخنان خود ضمن بیان اینکه یکی از میراث های ماندگار امام راحل(ره) ودستاوردهای انقلاب اسلامی نماز جمعه است، ابراز کرد: این فریضه رسالت های فراوانی دارد که نشر فرهنگ تقوی الهی نخستین رسالت این پایگاه عبادی وسیاسی محسوب می شود.

صفایی پور درباره نماز جمعه، تاکید کرد: این فریضه تریبون ولایت است که عبادت را با سیاست و جماعت را با ولایت گره می زند و از این بابت اهمیت پیدا می کند.

وی افزود: نماز جمعه تمرین وحدت است و باید از محل آن به سطح جامعه و خانواده کشیده شود چرا یک نهاد فرهنگی محسوب می شود و رمز همه موفقیت های ما به خاطر وحدت کلمه است و ما از سوی دیگر معتقد هستیم مقدس ترین نهاد با پشتوانه مردم نماز جمعه قلمداد شده و باید به آن عمق ببخشیم.

امام جمعه میامی با بیان اینکه نشاط جامعه را باید با تقوی افزایش داد، بیان کرد: این امر می طلبد افرادی که مسئولیت دارند، تقوای خود را افزایش دهند.

صفایی پور در بخش دیگری از خطبه های خود، با بیان اینکه روز کار آفرینی وآموزش های فنی وحرفه ای بهانه ای برای رفع موانع این حوزه در میامی باشد، بیان کرد: میامی از لحاظ کارآفرینی می تواند نقش مهمی در اشتغال زایی داشته و در حوزه اقتصاد مقاومتی از جمله صنایع دستی و گردشگری بسیار موثر محسوب شود و این امر تنها نیازمند نگاه ویژه مسئولان است.

وی در پایان به سالروز بقاع متبرکه اشاره کرد و گفت: بقاع متبرکه باید به مراکز فرهنگی تبدیل شوند و به مثابه یک نهاد فرهنگی، ترویج سبک زندگی واخلاق ائمه(ع) را بر عهده داشته باشند که خوشبختانه امروز این گونه است و این فعالیت ها تنها باید به نوعی تقویت شوند.

مهر

خبربعدی میامی نیوز اخبار

میامی نیوز- سرپرست آب و فاضلاب روستایی شهرستان میامی در حین بازدید از پروژه خط انتقال آب محمد آباد، گزارشی از مراحل اجرای این پروژه و سایر پروژه های آب شرب روستاهای شهرستان ارائه کرد. مسلم فدائی با بیان اینکه پروژه...

مطالب مرتبط

میامی نیوز-امام‌جمعه میامی ماحصل حمایت از تولید داخلی را استقلال اقتصادی عنوان کردوگفت: حمایت از تولید داخلی یکی از ضرورت‌های اقتصاد مقاومتی و توسعه کشور محسوب می‌شود. به گزارش میامی نیوز به نقل از شبستان،حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی پور  در گفتگویی بر...
میامی نیوز -امام جمعه میامی با اشاره به نامگذاری سال از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: کالای ایرانی برای ایرانی باید فرهنگ سازی شود و مسئولان و مردم در کنار یکدیگر برای حمایت از کالای ایرانی تلاش کنند. به گزارش خبرنگار میامی...
به گزارش میامی نیوز به نقل ازروابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان میامی،صبح امروز،سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی با امام جمعه میامی دیدار وگفتگو کرد. حجت الاسلام والمسلمین قربانعلی صفایی پور ضمن تبریک سال نو گفت:برای تحقق شعار سال با...
میامی نیوز-امام جمعه میامی با تبریک سال نو و نامگذاری سال از سوی رهبر معظم انقلاب،گفت:برای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی رونق بازار و ایجاد اشتغال باید مورد توجه قرار گیرد. حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور در گفتگوی اختصاصی با...