جمعه, ۰۳ آذر ۱۳۹۶
»   اخبار, بخش مرکزی  »   دومین جشنواره بازی‌های بومی و محلی میامی برگزار شد
166 بازدید
۹ فروردین ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۱۰

همزمان با نوروز ۹۶

دومین جشنواره بازی‌های بومی و محلی میامی برگزار شد

میامی نیوز - سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میامی گفت: دومین جشنواره بازی‌های بومی و محلی همزمان با نوروز ۹۶ در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش میامی نیوز،سیدمحمدصادق رضویان با بیان اینکه دومین جشنواره گردشگری بازی‌های بومی و محلی در روستای هدف گردشگری عباس‌آباد میامی برگزار شد، افزود: این جشنواره با هدف معرفی سنت‌ها، آیین‌های محلی و ظرفیت‌های گردشگری و تاریخی شهرستان میامی با همت مسؤولان شهرستانی و محلی برگزار شد.

وی افزود: با اجرای برنامه‌های مختلف و آیین‌های محلی، فضایی شاد و مفرح در کنار معرفی آداب و سنن و بازی‌های خاص محلی در این جشنواره برای مردم و مسافران و گردشگران فراهم شد.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میامی ضمن تاکید بر اینکه اجرای این برنامه‌ها در معرفی قابلیت‌های گردشگری شهرستان و جذب هر چه بیشتر گردشگر مؤثر است، گفت: روستای هدف گردشگری عباس‌آباد در ۷۵ کیلومتری از مرکز شهرستان و در محور میامی سبزوار قرار دارد و کاروانسرای تاریخی و بافت پلکانی این روستا ازجمله جاذبه‌های گردشگری آن است.

رضویان به یادآوری اسنکه کاروانسرای عباس‌آباد در مرکز روستای عباس‌آباد واقع شده است، افزود: تاریخچه ساخت این کاروانسرا مربوط به دوره صفویه بوده و در دوره قاجار نیز مرمت اساسی شده است.

شهرستان میامی، شرقی‌ترین شهرستان استان سمنان در مسیر تهران به مشهد است.

مهر

خبربعدی میامی نیوز اخبار  , بخش مرکزی

به گزارش میامی نیوز، دکتر چمن رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ضمن سفر به میامی و دیدار با امام جمعه، فرماندار و اعضای شورای شهر از پروزه های عمرانی در حال ساخت بازدید کرد. عکس : ایمان...

مطالب مرتبط