شنبه, ۰۲ تیر ۱۳۹۷
»   اجتماعی, اخبار, بخش کالپوش, بخش کالپوش, جاذبه ها, طبیعت  »   دومین جشنواره گل آفتابگردان در میامی برگزار می‌شود
657 بازدید
۲۶ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۶:۵۷

سرپرست میراث فرهنگی میامی:

دومین جشنواره گل آفتابگردان در میامی برگزار می‌شود

میامی نیوز _ سرپرست میراث فرهنگی میامی از برگزاری دومین جشنواره گل آفتابگردان در این شهرستان خبر داد و گفت:این جشنواره باهدف معرفی سنت‌ها، آیین‌های محلی و ظرفیت‌های طبیعی برگزار می‌شود.

به گزارش میامی نیوز، محمدصادق رضویان بعدازظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه بابیان اینکه دومین جشنواره گل آفتابگردان با محوریت توسعه فرهنگ گردشگری در روستای رضوان بخش کالپوش میامی برگزار می‌شود، ابراز داشت: هدف از اجرای این جشنواره ایجاد شادابی و نشاط در مردم و شناساندن ظرفیت‌های منطقه به‌منظور جذب گردشگر و رونق اقتصادی است.

وی افزود: برگزاری مسابقات کشتی آلیش، بازی‌های بومی و محلی و پیاده‌روی خانوادگی ازجمله برنامه‌های جانبی جشنواره گل آفتابگردان کالپوش است و همچنین مزارع آفتابگردان کالپوش علاوه بر رونق کشاورزی با ایجاد مناظر زیبا و چشم‌نواز فرصت مناسبی را برای حضور و بهره‌مندی علاقه‌مندان به حوزه‌های طبیعت و طبیعت‌گردی فراهم می‌کند.

سرپرست میراث فرهنگی میامی بابیان اینکه برگزاری این جشنواره‌ها می‌تواند به توسعه جوامع بومی و محلی کمک کند، ابراز داشت: تجربه موفق برگزاری جشنواره‌های متعدد در روستاهای رضاآباد و قلعه بالا بخش بیارجمند به‌خوبی نشان داد که در شاهرود و میامی ظرفیت‌های بی‌شماری برای جذب گردشگر وجود دارد لذا جشنواره گل آفتابگردان در بخش کالپوش نیز به این نیت برگزار می‌شود تا بتوانیم مهاجرت معکوس روستایی‌ها از شهرها به زادگاهشان را شاهد باشیم.

رضویان بابیان اینکه منطقه کالپوش از آب‌وهوای مطبوع و جاذبه‌های گردشگری مناسبی برخوردار است، تصریح کرد: جنگل قشقلاته و نام نیک و نزدیکی با روستاهای هدف گردشگری تلوبین، نردین، نام نیک، حسین‌آباد و دشت شاد و  سد کالپوش از ظرفیت‌های بالقوه‌ای است که می‌تواند در پذیرش گردشگر نقش مهمی را ایفا کند.

وی افزود: اگر می‌خواهیم گردشگری در منطقه رونق پیدا کند در ابتدا باید زیرساخت‌های آن فراهم باشد که برگزاری این قبیل جشنواره‌ها می‌تواند به ایجاد بستر لازم برای حضور گردشگر کمک شایانی کند.

روستای رضوان در منطقه نمونه گردشگری و در ۱۲۰کیلومتری میامی روز سوم شهریورماه آماده پذیرایی از مهمانان جشنواره گل آفتابگردان خواهد بود.

خبربعدی میامی نیوز اجتماعی  , اخبار  , بخش کالپوش  , بخش کالپوش  , جاذبه ها  , طبیعت

میامی نیوز- سرپرست آب و فاضلاب روستایی شهرستان میامی در حین بازدید از پروژه خط انتقال آب محمد آباد، گزارشی از مراحل اجرای این پروژه و سایر پروژه های آب شرب روستاهای شهرستان ارائه کرد. مسلم فدائی با بیان اینکه پروژه...

مطالب مرتبط