دکتر احمدی:پروتکل‌های فعالیت صنوف فرهنگی و هنری در دست تدوین است

مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: پروتکل‌های مورد نیاز برای فعالیت صنوف فرهنگی و هنری در سه بخش در حال تدوین است.

محمدمهدی احمدی روز شنبه به خبرنگاران در سمنان ابراز داشت: سینماها، نهاد کتابخانه‌های عمومی و فعالیت‌های هنری، از جمله بخش‌های پروتکل در حال تدوین است که ظرف دو تا سه هفته آینده ارائه می‌شود.

وی از تعطیلی این فعالیت‌ها تا زمان تهیه، تصویب و ابلاغ پروتکل ها خبر داد و افزود: برخی از صنوف کم خطر از جمله کتاب فروشی‌ها با رعایت مسایل مربوط به فاصله‌گذاری اجتماعی در حال فعالیت هستند.

دکتر احمدی

مدیرکل حوزه وزارتی فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد که دیگر صنوف نیازمند داشتن پروتکل‌های لازم برای شروع فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه کتابخانه ها به دلیل اینکه باید کتاب را به شهروندان امانت دهند نیازمند تعریف پروتکل هستند، افزود: کتاب‌های امانی در زمان برگشت به کتابخانه ممکن است دارای ویورس کویید ۱۹ باشند که این امر شیوع بیشتر بیماری کرونا را در جامعه به همراه دارد.

فعالیت هنرمندان عامل حفظ ذائقه مردم در دوره شیوع کرونا بود

وی تغییر ذائقه مردم نسبت به کالاهای فرهنگی را از دغدغه های مسوولان این وزارتخانه دانست و گفت: هنرمندان و جامعه هنری با اجرای فعالیت‌های مختلف برای جلوگیری از این تغییر ذائقه، فعالیت‌های خوبی داشته‌اند.

احمدی،برگزاری کنسرت و اجرای تئاتر در فضای مجازی و نیز توزیع کتاب را از جمله این فعالیت‌ها خواند و اظهار داشت: فعالیت‌های مذکور نشان داده است که ذائقه مردم نسبت به کالاهای فرهنگی با قبل از کرونا تغییر زیادی نکرده است.

وی از اجرای بیش از ۱۵۰ برنامه هنری در فضای مجازی خبر داد و افزود: بیش از ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال کتاب نیز در مدت شیوع ویروس کویید ۱۹ در جامعه عرضه شده است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به پیش بینیِ بروز مشکلاتی مانند افسردگی و اختلافات خانوادگی در دوران پسا کرونا اشاره و بیان کرد: هنرمندان، جامعه‌شناسان و  فرهنگیان باید با انجام فعالیت‌های کارشناسی از بروز این مشکلات در جامعه جلوگیری کنند و در صدد کاهش آن باشند.

وی از آغاز فعالیت‌های اصحاب فرهنگ و هنر در این زمینه خبر داد و گفت: فعالیت‌های مذکور به منظور جلوگیری از مشکلات عاطفی برای افراد و خانواده ها در دوران پساکرونا انجام می شود

در سفر یک روزه احمدی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرشید فلاح لاله‌زاری در آیینی به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان معرفی و از فعالیت‌های حجت الاسلام والمسلمین علی‌اصغر فضیلت قدردانی شد.

در فعالیت های کاری فلاح لاله زاری سمت‌های مختلف از جمله معاونت اجرای بنیاد بین المللی امام رضا(ع) و مدیرکلی فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان به چشم می خورد.

رضا مهديان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۱۵۰ برنامه هنری در فضای مجازی انجام شد

ش فروردین ۳۰ , ۱۳۹۹
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی و هنری طی ایام شیوع کرونا در سطح کشور، گفت: ۱۵۰ برنامه هنری در فضای مجازی انجام شده است. به گزارش میامی نیوز به نقل ازمهر، محمدمهدی احمدی ظهر شنبه در حاشیه سفر به سمنان برای حضور در مراسم […]
هرگونه کپی برداری از سایت،با ذکر منبع میامی نیوز)بلا مانع است. Theme: Default Mag by ThemeInWP