چهارشنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۷
»   اخبار, انتخابات, سیاسی  »   روحانیان مردم را به حضور پرشور در انتخابات دعوت کنند
264 بازدید
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۶:۵۸

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان:

روحانیان مردم را به حضور پرشور در انتخابات دعوت کنند

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان خلق حماسه ماندگار در روز ۲۹ اردیبهشت توسط مردم استان را خواستار شد و گفت: روحانیان مردم را برای حضوری با عظمت در پای صندوق‌های رای دعوت کنند.

به گزارش  میامی نیوز، حجت‌الاسلام علی شکری بعداز ظهر سه شنبه در گردهمایی روحانیان مستقر و هجرت میامی که در کالپوش برگزار شد، ضمن بیان اینکه جلب مشارکت های مردمی رسالت ویژه روحانیان در مقاطعی حساس مانند انتخابات است، تاکید کرد: دو رسالت بر عهده روحانیان و مبلغان در آستانه انتخابات وجود دارد که نخستین آنها جلب مشارکت عموم مردم به پای صندوق رای و خلق حماسه ای دیگر است و سپس بیان ویژگی های یک نامزد خوب و اصلح تا مردم بتوانند با دیدی باز فرد اصلح را برگزینند.

وی افزود: مردم با شرکت در انتخابات سرنوشت خودشان را تعیین می‌کنند و در صورتی که مردم در انتخابات شرکت نکنند، اجانب و بیگانگان برای ایران تصمیم خواهند گرفت و حضور مردم مانع ورود دشمنان می‌شود لیکن این وظیفه اقشار فرهنگی و به خصوص روحانیان است که مردم را برای حضور هرچه بیشتر و باشکوه تر پای صندوق های رای دعوت کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان با بیان اینکه از فرصت به دست آمده در روز ۲۹اردیبهشت ماه باید به نحو احسن در راه تحقق آرمان های انقلابی بهره برد، تاکید داشت: هرچه میزان مشارکت در انتخابات بیشتر باشد، انتخابات با شور و هیجان بیشتری برگزار خواهد شد و این مهم موجب ایجاد نشاط اجتماعی در بین مردم می‌شود.

شکری ضمن بیان اینکه همه باید با حضور خود در انتخابات سرنوشت کشور را تعیین کنند، بیان داشت: امروز بار دیگر چشم جهانیان به ایران است، کشوری که از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون به طور متوسط هر دو سال یک انتخابات را برگزار کرده و از این حیث مورد حسادت دشمنان است لیکن بار دیگر باید بر حضور پرشور مردم در انتخابات تاکید داشت.

وی بخش دیگری از سخنان خود را به فرارسیدن ماه مبارک رمضان اختصاص داد و گفت: هرکس ارزش یک فرصت را بداند یا اهمیت یک نعمت را درک کند، قدر آن را بهتر دانسته و بیشتر از آن بهره برداری می ‌کند و یکی از اهداف ماه مبارک رمضان، قرائت قرآن و آموزش و تفسیر آن است که روحانیان باید با قدردانستن این زمان نسبت به ترویج فضای معنوی و قرآنی در این ماه نزول برکات آسمانی اهتمام داشته باشند.

شکری بیان داشت: در  ماه رمضان، رحمت الهی غلیان و دلها آمادگی پذیرش معنویت را دارد لیکن از روحانیان انتظار می رود تا راه اندازی برنامه های قرآنی و قرائت روزانه قرآن را در برنامه های تبلیغی خود در شهرها و روستاهای استان سمنان قرار دهند.

وی با یادآوری اینکه شبهات بسیاری از سوی فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در جامعه پراکنده می‌شود و ماه رمضان بهترین فرصت برای پاسخگویی به این شبهات است، افزود: همچنین ترویج سبک زندگی اسلامی اولویت دیگر روحانیان و مبلغان دینی در این ماه محسوب می شود که در این ارتباط باید گفت جلوگیری از اسراف، ترویج اقتصاد مقاومتی در خانواده و الگو پذیری از سیره ائمه اطهار(ع) می بایست در بین مردم ترویج شود چرا که با ترویج این معروفات در جامعه می توان جلوی بسیاری از آسیب های اجتماعی نظیر طلاق و اعتیاد را گرفت.

خبربعدی میامی نیوز اخبار  , انتخابات  , سیاسی

به گزارش میامی نیوز،به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میامی ، امیرحسام رحیمی گفت : این برنامه با هدف ارتقای سطح فیلم سازی در شهرستان برگزار شد که برای اولین بار درسطح شهرستان میامی برگزار می...

مطالب مرتبط