شنبه, ۰۲ تیر ۱۳۹۷
»   اخبار  »   روستاییان تسهیلات ۱۸ میلیون تومانی مقاوم‌سازی مسکن دریافت می‌کنند
118 بازدید
۲۲ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۲۲:۰۸

روستاییان تسهیلات ۱۸ میلیون تومانی مقاوم‌سازی مسکن دریافت می‌کنند

میامی نیوز- معاون بنیاد مسکن کشور از پرداخت وام ۱۸ میلیون تومانی برای مقاوم سازی مناطق روستایی خبر داد و گفت: ساخت سالانه ۲۰۰هزار واحد مسکونی در دستور کار بنیاد مسکن قرار دارد.

به گزارش میامی نیوز،محمد رضا شاملو  در دیدار با استاندار سمنان به میزبانی دفتر وی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه ایمن سازی و سامان‌دهی مسکن روستایی و ساخت سالانه ۲۰۰هزار واحد مسکونی در دستور کار بنیاد مسکن قرار دارد، ابراز داشت: تسهیلات قرض الحسنه به میزان ۲۰میلیون تومان با کارمزد پنج درصد برای خانه‌سازی به مناطق روستایی اعطا و با توجه به زلزله خیز بودن کشور و به منظور مقاوم سازی بافت روستایی وام ۱۸ میلیون تومانی به آنها پرداخت می شود.

 

وی افزود: به منظور به سازی و نوسازی معابر روستایی با تصمیمات خوب نمایندگان مجلس قیر رایگان به مناطق روستایی تعلق گرفت که باید گفت از سه میلیارد تومان اعتباری که برای تامین قیر رایگان معابر روستایی در نظر گرفته شده بود ۵۰درصد آن تخصیص یافت.

معاون عمرانی روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین با بیان اینکه به منظور جلوگیری از مهاجرت روستایی ها به شهرها و عدم  بروز آسیب های اجتماعی، سند دار کردن و به‌سازی خانه های روستایی در دست اقدام است، ابراز داشت: سه میلیون و ۳۰۰هزار واحد مسکونی در شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر با همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک سند دار شده‌اند و  ۱۸۰هزار واحد دیگر نیز در دست اقدام قرار دارد.

شاملو از طرح منظومه های روستایی در بخش کالپوش میامی نیز خبر داد و تصریح کرد: در این طرح پس از طی مراحل آمایشی با رویکردهای اقتصای، فرهنگی و اجتماعی با مشارکت مردمی پس از بررسی طرح و تصویب آن، سند توسعه روستا صادر میشود.

وی افزود: یکی از جلوه‌های تحقق شعار سال ایجاد زیر ساخت‌ها در بافت روستایی است لذا هر چه امکانات و اشتغال و مسکن بهتری در اختیار جوانان قرار گیرد کمتر به سوی شهرها و حاشیه نشینی سوق پیدا خواهند کرد لذا باید گفت سند دار کردن و  بهسازی خانه های روستا از اولویت‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در عینیت بخشیدن به اقتصاد مقاومتی است.

مهر

خبربعدی میامی نیوز اخبار

میامی نیوز- سرپرست آب و فاضلاب روستایی شهرستان میامی در حین بازدید از پروژه خط انتقال آب محمد آباد، گزارشی از مراحل اجرای این پروژه و سایر پروژه های آب شرب روستاهای شهرستان ارائه کرد. مسلم فدائی با بیان اینکه پروژه...

مطالب مرتبط