روستاییان کالپوش میامی رسیدگی بیشتر را خواستار هستند

به گزارش میامی نیوز  ، مردم روستاهای این بخش در حالی فصل زمستان را پشت سر گذاشتندکه بارش برف راه‌های ارتباطی آنها را با روستاها و نزدیک‌ترین شهرهای اطراف بسته ،
رفت و آمد به روستاها دشوار است و برای رسیدن به این مناطق جاده‌ای پوشیده از برف و یخ را آن هم با دشواری فراوان باید پشت سر گذاشت.
بارش برف وکولاک شدید خدمت رسانی نیروهای امدادی را درساعت های اولیه مختل کرده بود و افتادن بیش از ۱۰۰تیر برق درمسیر های اصلی این بخش زندگی ونوروز سختی را برای مردم رقم زد.
به گزارش میامی نیوز  ، بارش شدید برف که از روز دوشنبه در این منطقه آغاز شد، موجب بسته شدن راه ها و قطع برق و گاز در برخی روستاها شد .
با این که نیروهای خدمات رسان از همان لحظات نخستین تلاش ها را آغاز کردند، ولی هجم بارش و نیز کولاک شدید موجب شده تا همچنان اهالی برخی روستاها مشکلاتی داشته باشند.
ابوالفضل رضازاده یکی از کشاورزان روستای سوداغلن بااشاره به کندی خدمت رسانی درگفت وگو با ایرنا افزود: چند روزاست نبودبرق مردم راکلافه کرده ودربرخی روستاها آب آشامیدنی نیز وجود ندارد .
وی گفت: مغازه ها تعطیل شده ونانوایی ها نیز امکان پخت ندارند واز شهرهای مجاور به سختی نان تهیه کرده ایم.
احمد رضایی یکی از اهالی کالپوش ضمن تشکر از نیروهای راهداری وامدادی درگفت وگو با ایرنا گفت : باتوجه به برف شدید وکولاک حضور نیروهای امدادی بیشتری برای خدمات رسانی به مردم نیازاست .
بیات درادامه باگلایه مندی از حضور نداشتن برخی مسئولان در منطقه افزود : این مسوولان که باید دغدغه مردم راداشته باشد دراین روزها در منطقه حضورندارند.
رضا قربانی از اهالی روستای حسین آباد کالپوش نیز با اشاره به قطع برق در روستاهای کالپوش گفت : درایام نوروز نبودبرق کام مردم رادراین روزها تلخ کرده ، انتظار داریم مسئولان برای برق دارشدن روستاها تلاش بیشتری داشته باشند.
احمدملایری سرپرست فرمانداری میامی بااشاره به بارش برف وکولاک شدید در بخش کالپوش به خبرنگار ایرنا گفت : نیروهای امدادی و راهداری در نخستین ساعت های بسته شدن راه ها در منطقه برای بازگشایی مسیر حضور داشته اند وبی درنگ بعد از فروکش کردن برف عملیات بازگشایی را در محورهای اصلی و بین روستایی آغاز و برخی محورها باز شده است .
وی ضمن تشکراز صبر و شکیبایی مردم گفت: باقطع برق مشکلات فراوانی بوجودآمده است و با اعزام گروه های فنی به دنبال برق دارکردن روستاها می باشیم که تاکنون روستاهای نردین و حق الخواجه برق دارشده اند .
وی خاطرنشان کرد : با تلاش مسئولان مشکل آنتن دهی تلفن همراه دربرخی روستاها برطرف شده است .
وی بااشاره به ادامه بارش برف دراین بخش گفت: دهیاران،شوراهای اسلامی روستاها و نیروهای امدادی ،راهداری ،بسیج مردمی درحال خدمات رسانی می باشند.
این گزارش درحالی تهیه شد که در چند روز گذشته خودروهای گرفتار در برف توسط تیم های امدادی رهاسازی شده است.
بسیاری از افرادی که گرفتار برف شده اند درساعت های نخستین درمساجد وحسینیه روستاها اسکان داده شدند.
رفت و آمد در راه های روستایی بخش کالپوش به خاطر بارش شدید برف از روز دوشنبه دچار اختلال شده است.
بخش کالپوش باطبیعت بسیار زیبا در شمال شهرستان میامی در منطقه کوهستانی واقع شده است.
جنگل دشت شاد ، حسین آباد و نام نیک ، غارنام نیک ،دشت شقایقها و آفتابگرگردان در دشت دانیال ،سدکالپوش ، آبشارهای حسین آباد و نام نیک ازجمله جاذبه های گردشگری دراین بخش می باشد.
مجموع راه های شهرستان میامی ۵۷۰ کیلومتر است که حدود۳۴۰ کیلومتر راه روستایی می باشد.
شهرستان میامی با هشت هزارو ۶۰۰ کیلومتر مربع و جمعیت حدود ۴۰هزار تن درشرق استان سمنان واقع است .
بخش کالپوش با بیش از ۲۵هزارتن جمعیت دارای ۱۲ روستاست.

محمد آقایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

فرومد روستایی با جلوه های تاریخی کم مانند در شرق استان سمنان

پ فروردین ۱ , ۱۳۹۸
به گزارش میامی نیوز  ، این روستا که در ۱۰۵ کیلومتری شمال شرقی شهرستان میامی قرار گرفته از نظر معماری، تاریخی قابل توجه و اهمیت است، این منطقه با آیین های زیبا و مردمان خونگرم به یکی از اهداف گردشگری استان سمنان تبدیل شده است. مسجدجامع فرومد ، آرامگاه ابن […]
هرگونه کپی برداری از سایت،با ذکر منبع میامی نیوز)بلا مانع است. Theme: Default Mag by ThemeInWP