زائران شهرستان میامی در حادثه روز گذشته سامرا حضور نداشتند

1

میامی نیوز:سرپرست حج و زیارت سمنان با بیان اینکه هیچ زائری از این استان در بین حادثه دیدگان انفجار تروریستی روز گذشته سامرا نبوده است، گفت: مجروحان این حادثه به ایران انتقال یافته اند.

به گزارش میامی نیوز،سید علی قاسم پور در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان اینکه زائران مجروح و یا شهید شده ایرانی در حادثه تروریستی سامرا از طریق سازمان حج و زیارت اعزام نشده بودند، ابراز داشت: زائران اعزامی از سوی این سازمان که به صورت رسمی ثبت نام و برایشان روادید صادر می شود در حلقه امنیتی حضور خواهند داشت و درگیر این قبیل رخدادها نخواهند شد.

وی افزود: در حادثه دیروز سامرا که داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفته است، برخورد یک دستگاه آمبولانس بمب گذاری شده با اتوبوس زائران متاسفانه چند نفر از زائران را به شهادت رساند که تعدادی از آنها ایرانی بودند اما از استان سمنان کسی در بین این شهدا و مجروحان حضور نداشت.

سرپرست حج و زیارت استان سمنان همچنین در پاسخ به این سوال که تا کنون چه تعداد زائر استان در سامانه اعزام زائران اربعین ثبت نام و روادید دریافت کرده اند، گفت: تا امروز چهار هزار و ۲۶ زائر از استان ثبت نام کرده اند که از تاریخ ثبت درخواست در سامانه سماح تا دریافت روادید می بایست چهار روز صبر کنند.

قاسم پور با بیان اینکه بیشترین زائر اربعین استان سمنان متعلق به شهرستان شاهرود است، ابراز داشت: شاهرود یک‌هزار و ۶۳۸ نفر، سمنان یک‌هزار و ۱۵۰نفر، دامغان ۵۳۷نفر، مهدیشهر ۲۰۹ نفر، گرمسار ۱۹۳ نفر، سرخه ۱۸۸ نفر و میامی شش نفر را به اربعین حسینی اعزام می کند.

وی افزود: تا کنون برای قریب به ۶۰درصد زائران یعنی دو هزار و ۱۸۰نفر روادید ورود و خروج به عراق صادر شده و کار اعزام زائران از مرز چذابه در حال انجام است که خوشبختانه طبق بررسی های صورت گرفته این زائران از روند اسکان و موضوعات مرتبط با آن رضایت کامل دارند.

سرپرست حج و زیارت استان سمنان در پاسخ به این سوال که زائران استان برای اسکان در مرز تا دریافت روادید آیا با مشکلی روبرو هستند یا خیر، گفت: زائران هفت استان از مرز جذابه به عتبات اعزام می شوند و ۱۷استان دیگر از مهران لذا خوشبختانه مرز جذابه به نسبت مرز مهران از تجمع کمتری برخوردار است و این امر باعث شده تا اسکان مسافران استان سمنان تسهیل شود از سوی دیگر باید گفت زائران اربعین از استان سمنان در زائر سرایی که ظرفیت اسکان سه هزار نفر را دارد و در ۳۰کیلومتری بستان واقع شده، اسکان می یابند و خوشبختانه بدون مشکل خاصی راهی عراق می شوند.

قاسم پور با بیان اینکه همکاران ما نهایت اهتمام خود را در اسکان زائران استان سمنان به کار می بندند، بیان داشت: این امر، کار عظیمی است و قطعا ممکن است کاستی هایی نیز وجود داشته باشد اما همه ما سعی در برطرف کردن آن داریم.

وی ادامه داد: از سوی دیگر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی و سایر نهادهای فرهنگی در مرز ایران و عراق اقدامات فرهنگی، تفریحی و اسکان خوبی را فراهم دیده اند که زائران می توانند به صورت رایگان از آنها بهره مند شوند.

رضا مهديان

One thought on “زائران شهرستان میامی در حادثه روز گذشته سامرا حضور نداشتند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

به صفحه کانال میامی نیوز بپیوندید

د آبان ۱۷ , ۱۳۹۵
هرگونه کپی برداری از سایت،با ذکر منبع میامی نیوز)بلا مانع است. Theme: Default Mag by ThemeInWP