چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
»   اخبار, بخش کالپوش  »   ساخت ۲۰۱ خانه روستای زلزله‌زده نردین استان سمنان ۳۰ درصد پیشرفت دارد
271 بازدید
۱ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۳۳

ساخت ۲۰۱ خانه روستای زلزله‌زده نردین استان سمنان ۳۰ درصد پیشرفت دارد

مجید ملکی با اشاره به تخریب تعدادی از خانه های روستایی نردین در زلزله ۴٫۹ ریشتری هشتم دی ۹۵ در شهرستان میامی استان سمنان، افزود: عملیات آواربرداری از مناطق زلزله‌ زده و آسیب‌دیده روستای نردین به صورت رایگان از سوی بنیاد مسکن به تعداد ۵۰۱ واحد رسید

به گزارش میامی نیوز، مجید ملکی با اشاره به تخریب تعدادی از خانه های روستایی نردین در زلزله ۴٫۹ ریشتری هشتم دی ۹۵ در شهرستان میامی استان سمنان، افزود: عملیات آواربرداری از مناطق زلزله‌ زده و آسیب‌دیده روستای نردین به صورت رایگان از سوی بنیاد مسکن به تعداد ۵۰۱ واحد رسید.
وی، به ساخت ۲۰۰ واحد مسکونی در این منطقه زلزله زده با رشد ساخت ۳۰ درصد اشاره کرد و گفت: از جمله اقدامات موثر در این منطقه زلزله‌زده تهیه نقشه و نظارت تا سقف ۸۰ مترمربع برای هر واحد مسکونی از سوی بنیاد مسکن انقلاب استان سمنان در حال انجام است.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان گفت: وام های ۱۸ و ۲۰ میلیون تومانی برای ساخت خانه های جدید در این مناطق به صورت قرض‌الحسنه در نظر گرفته شده تا نوسازی و مقاوم سازی این واحدها با سرعت بیشتری اجرایی شود و تا کنون به تعداد واحدهای ساخته شده وام قرض‌الحسنه ۱۸ میلیون تومانی پرداخت شده است.
ملکی به اختصاص ۵۰ درصد از سه میلیارد تومان قیر اختصاص یافته به استان سمنان در سال ۹۶ اشاره کرد و گفت: در ۶ ماه اول ۹۶ اجرای آسفالت ۳۰۰ هزار مترمربع با ۲ هزار تن قیر اختصاص یافته به استان سمنان برای بهسازی معابر روستایی و شهرهای کم جمعیت در دستور کار قرار گرفت.
وی، هدف از تامین قیر را تهیه آسفالت برای بهسازی معابرشهرهای کم جمعیت و روستاهای بالای ۲۰ خانوار دانست و خاطرنشان کرد: اجرایی کردن این عملیات با همکاری و مشارکت مطلوب دستگاه های اجرایی، دهیاری ها و با هم افزایی آنان انجام می شود.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان گفت: در سال ۹۵ بیش از ۶۵۰ هزار متر مربع از معابر روستایی و شهرهای کم جمعیت آسفالت شد که ۱۱ برابر عملکرد سال های گذشته بود.
استان سمنان ۳۰۸ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد که ۳۹ روستا از این تعداد در برنامه ششم توسعه در سال های آینده در برنامه توسعه کشوری در دستور کار قرار دارد.
بامداد روز چهارشنبه هشتم دی ماه ۱۳۹۵ زلزله ای به بزرگی ۴٫۹ درجه ای در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) در عرض جغرافیایی ۵۵٫۸۰ و طول جغرافیایی ۳۷٫۰۲ روستای نردین را در شهرستان میامی در شرقی‌ترین نقطه از استان سمنان لرزاند، این روستا در ۱۱۰ کیلومتری شمال شهرستان میامی واقع شده است.

ایرنا

خبربعدی میامی نیوز اخبار  , بخش کالپوش

میامی نیوز-همزمان با اولین روز از ماه شوال و فرارسیدن عید سعید فطر نماز عید در مساجد ،امامزاده ها و ... برگزار شد. به گزارش میامی نیوز ،صبح جمعه همزمان با عید سعید فطر نماز عید با حضور مردم متدین شهرستان...

مطالب مرتبط