سد خاکی سرحدات میامی آبگیری شد/ ذخیره ۲۵ هزار مترمکعب آب

چاپ

به گزارش میامی نیوز،علینقی حیدریان عصر پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه از آب‌گیری سد خاکی سرحدات واقع در میامی در پی بارش‌های اخیر خبر داد و ابراز داشت: با توجه به وقوع خشک‌سالی و کمبود منابع آبی این مهم می‌طلبد تا مدیریت مصرف آب در برنامه‌ریزی‌ها لحاظ شود.

وی بابیان اینکه طی یک سال اخیر شاهد کاهش سفره‌های آب زیرزمینی بودیم، افزود: آبگیری این سد خاکی در تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی و جلوگیری از هدر رفت آب و بهبود استفاده از آب مؤثر است.

مدیرکل منابع طبیعی استان سمنان بابیان اینکه با آب‌گیری این سد خاکی ۲۵هزار مترمکعب آب ذخیره‌شده است، ابراز داشت: با توجه به کمبود منابع آبی حفاظت از آب در دستور کار قرار دارد که امیدواریم با اتخاذ تصمیمات لازم بتوانیم درزمینهٔ بهینه‌سازی مصرف آب اقدامات مؤثر را انجام دهیم.

حیدریان اضافه کرد: در پی بارش‌های اخیر بیشترین ذخیره آب را در این منطقه شاهد هستیم که این ظرفیت می‌تواند به سرریز شدن آب به کویر مرکزی نیز مؤثر باشد طی یک ماه گذشته بارش‌ها به‌ویژه در ارتفاعات توانست قدری کمبود آب را جبران کند اما درنهایت برای درازمدت باید برای رفع بحران خشک‌سالی چاره‌ای تدبیر کرد.