شنبه, ۰۲ تیر ۱۳۹۷
»   اخبار  »   سه الی چهار درصد تعاونی های فعال استان، در میامی قرار دارند
159 بازدید
۲۰ شهریور ۱۳۹۶ , ساعت ۲۲:۳۷

سه الی چهار درصد تعاونی های فعال استان، در میامی قرار دارند

میامی نیوز- مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان سمنان با بیان اینکه از این تعداد ۲۸۵تعاونی در شاهرود وجود دارد که ۲۵درصد تعاونی های استان محسوب می شوند، افزود: سه الی چهار درصد تعاونی های فعال استان، در میامی قرار دارند.

به گزارش میامی نیوز،اسماعیل غنیان بعد از ظهر دوشنبه در آئین تجلیل از تعاونی های برتر شاهرود به میزبانی فنی و حرفه ای این شهرستان ضمن بیان اینکه یک هزار و ۱۵۱تعاونی فعال در استان سمنان وجود دارد، تاکید کرد: این میزان ۱.۲درصد تعاونی های کشور را شامل می شود.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۲۸۵تعاونی در شاهرود وجود دارد که ۲۵درصد تعاونی های استان محسوب می شوند، افزود: سه الی چهار درصد تعاونی های فعال استان، در میامی قرار دارند.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان سمنان، گفت: در بقیه شهرستان های استان این وضعیت تقریبا همانگونه است، در شهرهای سمنان و دامغان بین ۲۱۷ تا ۲۲۰ تعاونی فعال وجود دارد و همچنین ۱۰ درصد تعاونی ها در مهدیشهر و مابقی در سایر شهرستان ها توزیع شده که نشان می دهد تعاونی ها در استان سمنان، تقریبا به طور عادلانه ای پراکنده شده اند.

غنیان درباره شاخص های ملموس تعاونی ها در استان سمنان، بیان کرد: مجموع اشتغال بخش تعاونی در کشور یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر است این میزان در استان سمنان، ۱۶هزار و ۵۸۸ نفر را شامل می شود از سوی دیگر ۱۱۱هزار و ۷۰۰ نفر بیمه شده اجباری در این حوزه فعالیت دارند که ۲۰ درصد از این میزان در شرکت های خدماتی و دولتی شاغل هستند و در نهایت ۹۰ هزار نفر شاغل در بخش خصوصی در استان وجود دارد که مشمول قانون کار و تامین اجتماعی شده اند که فقط ۱۶هزار و ۵۰۰ نفر آنها در بخش تعاونی مشغول به کار هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه ۱۵درصد از شاغلان بیمه شده استان سمنان در بخش تعاونی ها مشغول هستند، شاید بتوان گفت تعاونی های ما در استان عملکرد بدی نداشته اند.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان سمنان بیان کرد: از سال قبل، برنامه ای را وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اولویت شرکت تعاونی توسعه و عمران ابلاغ کرد که به تامین نیاز موسوم هستند که در استان سمنان تنها دو شرکت تعاونی در این حوزه یکی در شاهرود و دیگری در گرمسار تشکیل شده که خوشبختانه درصد خوبی را نیز در سطح کشور به خود اختصاص داده است و امیدواریم این تعاونی روز به روز فعال تر شود.

غنیان افزود: از ابتدای سال۹۵ در سطح کشور ۱۳۴تعاونی تامین نیاز تشکیل شده که ۱۰ مورد از آنها در استان سمنان بوده و ۷.۵درصد تعاونی های تشکیل شده تامین نیاز کشور را محسوب می شود و نکته قابل تامل این است که چهار مورد از این تعاونی ها به دلیل ظرفیت های خوب شرق استان، در شاهرود تاسیس شده اند لذا باید از ظرفیت این نهادها به خوبی بهره برد.

مهر

خبربعدی میامی نیوز اخبار

میامی نیوز- سرپرست آب و فاضلاب روستایی شهرستان میامی در حین بازدید از پروژه خط انتقال آب محمد آباد، گزارشی از مراحل اجرای این پروژه و سایر پروژه های آب شرب روستاهای شهرستان ارائه کرد. مسلم فدائی با بیان اینکه پروژه...

مطالب مرتبط