سه شنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۷
»   بخش مرکزی, شهدا, ییی حذف از صفحه اول  »   شهید محمد علی عرب عامری
373 بازدید
۱۱ تیر ۱۳۹۵ , ساعت ۰:۰۹

شهید محمد علی عرب عامری

زندگینامه شهید محمد علی عرب عامری

شهید محمد علی عرب عامری

در فروردین ماه سال ۱۳۴۶ همراه با شکفتن غنچه‌های نسترن، غنچه‌ای سرخ از درخت سبز ایمان در خانواده‌ای با صفا و خدادوست رویش سبز خویش را آغاز کرد. روستای «ارمیان» از توابع میامی، اینک صدفی بود که مرواریدی بس گرانبها را در خود می پرورید. کودکی زیبارو آن روزها پای به جهان می‌گذاشت که ریشه در خون و حماسه داشت. مولود زیبای خانواده عرب عامری به یمن قداست نام دو پیشوای اسلام، محمد علی نام گرفت تا عطر نام مقدس اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) بیش از پیش در خانه نمایان گردد. روزهای شیرین کودکی‌اش در زیر سایه پر مهر خانواده‌ای نجیب، مهربان و مقیّد به علایق مذهبی سپری گشت. هنوز سالهای تحصیل ابتدایی را به پایان نبرده بود که تقدیر زیبای ایران زمین را به دستان پیر خمین دید و شنید و سرمست از باده نوشین کلام و مرام وی دل به نگاهش بست و آینده خویش را در راه مستقیمی که او ترسیم کرده بود، قرار داد. شهید عرب‌عامری تحصیلات راهنمایی را در شاهرود ادامه داد، ولی هیچ‌گاه روح تشنه او را این علوم سیراب نکرد.
پس دل به دلدار سپرد تا او را به هر راه که خواهد رهنمون شود. هم‌جواری در کنار بارگاه سلطان دین و دنیا، میکده‌ای بود که «محمد علی» عزیز به آن فرا خوانده شد. به مشهد رفت تا رسم عشق و ادب را فرا گیرد و گمشده دل حقیقت‌جوی خویش را بیابد. حجرات نورانی مدرسه علمیه نواب پذیرای این نوجوان میامی ای بود و نسیم عطر ناب رضوی، شمیم این طلبه جوان را نوازش نمود و جرعه‌ای از مهر ناب ساغر عشق را نصیب این بی‌قرار کرد. روزها و شب‌ها پروانه وجودش، شمع دل آرای مهر یار را می‌پرستید و دل در هوای کویش می‌سپرد. شهید عرب‌عامری در طول چهار سال تحصیل در مشهد، همواره از آن روز که توانایی حضور در خاک خطرخیز جبهه و ادای دین به انقلاب و اسلام را پیدا کرد، در آن دیار مقدس حضور یافت و لحظه‌هایی بی‌بدیل از مردانگی و غیرت را به نمایش گذارد.
او بارها به جبهه اعزام گشته بود ولی همیشه افسوس می‌خورد که چرا شهد شیرین شهادت را جرعه‌ای از برای او نیست. پس دست به دامان ناله‌های نیمه‌شب و نیم نگاه حضرت دوست داشت و حاجت دیرینه را بارها و بارها به اشک نیمه شب از معبود طلبید، و سرانجام مزد مجاهدت‌های خویش در دو میدان نفس درون و خصم برون را در مهران یافت و در اردیبهشت ماه سال ۶۵- آنگاه که نوزده سال از بهار زندگی‌اش نگذشته بود- شکفتنی جاودانه را به تجربه نشست و ندای «ارجعی الی ربک» پروردگار خویش را لبیک گفت و نفس مطمئنه‌اش میهمان بهشتیان گشت.
پیکر مطهر این طلبه شهید پس از شناسایی از زیارت مشهدالرضا به ارمیان بازگشت و در مزار شهدای آن روستا به خاک سپرده شد. «روحش شاد و راهش پر رهرو باد.»

منبع:فرزندان زهرا

خبربعدی میامی نیوز بخش مرکزی  , شهدا  , ییی حذف از صفحه اول

میامی نیوز، محمدرضا سوقندی بعدازظهر پنج‌شنبه در مراسم گرامیداشت شهدای هفتم تیر به میزبانی سالن اجتماعات معلم میامی با طرح این پرسش که اگر شهید بهشتی در این برهه و تاریخ بر رأس حکومت بود چه می‌گفت، ابراز داشت: اسلام...

مطالب مرتبط