صهیونیست در قلب جهان اسلام به دنبال فتنه گری است

چاپ

به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور صبح جمعه در خطبه های نماز عید سعید قربان میامی به میزبانی مسجد جامع این شهر با اشاره به جنایات صهیونیست ها، ابراز داشت: امروز صهیونیست در قلب جهان اسلام به دنبال فتنه گری است تا با ایجاد تفرقه آنها را نابود کند اما همه مسلمانان در این بین باید آگاه و هوشیار باشند.

وی به مراسم برائت از مشرکان در روز عرفه در صحرای عرفات اشاره کرد و افزود: پیام مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی به حجاج دارای نکات قابل توجهی بود و دعوت به وحدت و همدلی مسلمانان و توقف فوری جنگ های داخلی در دنیای اسلام از مهترین توصیه های مد نظر ایشان بود.

امام جمعه میامی به شهادت جمعی از حجاج در سرزمین منا  در  سال ۹۴ اشاره کرد و ابراز داشت: بی کفایتی آل سعود در مدیریت مراسم حج باعث کشته شدن زائران خانه خدا شد.

صفایی پور عید قربان را رهایی از نفس، فداکاری و از خودگذشتگی خواند و تصریح کرد: درس مهم این عید وحدت و همدلی میان مسلمانان است که در حج ابراهیمی به خوبی نشان داده می شود و این مهم رمز توسعه و پیروزی در سایه وحدت است.

وی به سنت حسنه قربانی کردن در روز عید قربان اشاره کرد و افزود: رسیدگی به مستمندان و فقیران در این روز بسیار مورد تاکید است و مردم مسلمان نیز به این سنت نبوی توجه ویژه دارند.