ضرورت تامین بهداشت قربانگاه میامی/تجمیع قربانی‌ها اطلاع‌رسانی شود

به گزارش خبرنگار میامی نیوز،حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور در نشست ظهر دوشنبه ستاد هماهنگی برنامه های عید سعید قربان در میامی به میزبانی دفتر خود، با بیان اینکه عید قربان یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان است که یکی از ارکان آن قربانی است، بیان کرد: در طول زمان بر حسب مقوله محیط زیست، بهداشت و بیماری های مشترک بین انسان و دام، تغییراتی کرده و تا جایی که امروز رعایت الزامات بهداشتی یکی از مهمترین ارکان عید قربان است.

وی با بیان اینکه قربانی حرکتی نمادین است که تاثیر معنوی دارد اما صنعتی شدن آن امروز به بهداشت کمک شایانی می کند، افزود: از سوی دیگر نمی توان جلوی مردم را گرفت و نگذاشت که در مقابل منزلشان قربانی نکنند چرا که عمدتاً مردم اعتقادی دارند و این موضوع را بر نمی تابند در نتیجه کشتار به شکل تجمیعی می بایست اطلاع رسانی شود تا از بیماری های ممکنه جلوگیری عمل آید.

رعایت نظافت در قربانی

امام جمعه میامی با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی درباره تجمیع قربانی ها در مکان تعبیه شده در این شهر، تاکید کرد: روحانیان، رسانه ها و مسئولان به مردم اطلاع رسانی کنند که اگر خانواده ای حتی اصرار به کشتار دام در منزل خود داشت حداقل ملزومات بهداشتی شامل خروج خون از خانه و نظافت را رعایت کنند تا شاهد بیماری ها نباشیم.

صفایی پور خواستار اطلاع رسانی درباره نماز عید قربان نیز شد و در ادامه گفت: دستگاه های اجرایی و ذی ربط در زمینه برگزاری هر چه بهتر برنامه های عید سعید قربان، تلاش و اهتمام ویژه ای داشته باشند تا بتوانیم به بهترین نحو این برنامه ها را اجرا کنیم.

وی افزود: توجه انسان به خود و نقص هایی که دارد یکی از مزیت های دو مهمانی و عید بزرگ مسلمانان یعنی ماه رمضان و عید فطر و همچنین عید سعید قربان است به این شکل که انسان در ماه رمضان متوجه بندگی خدا می شود و سپس در عید قربان با قربانی، نفس خودش را می کشد و لذا اهمیت عید قربان و فطر در دین مبین اسلام بسیار زیاد است.

ایمان نوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

طرح مقابله با تب کریمه گنگو در میامی اجرا می‌شود

د مرداد ۱۴ , ۱۳۹۸
به گزارش خبرنگار میامی نیوز،غلامرضا همتیان در نشست ظهر دوشنبه ستاد هماهنگی برنامه‌های عید سعید قربان به میزبانی دفتر امام جمعه میامی، ضمن بیان اینکه یکی از دغدغه های عید سعید قربان، انتقال تب کریمه کنگو است، ابراز کرد: این بیماری ۴۰ سال قبل نیز وجود داشته و پدیده ای […]
هرگونه کپی برداری از سایت،با ذکر منبع میامی نیوز)بلا مانع است. Theme: Default Mag by ThemeInWP