وی بابیان اینکه مراسم تقدیر از قرآنیان میامی در حالی برگزاری شد که تمام فعالان حتی معلمان قرآنی این شهرستان از بین جوانان هستند، افزود: این امر نشان می‌دهد که علاقه مردم و به‌خصوص جوانان به معارف قرآنی تا چه اندازه است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان بابیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی در بدو تأسیس به‌واسطه گرایش به ترویج قرآن، سازمانی به نام دارالقرآن کریم را تأسیس کرد، گفت: این نهاد خوشبختانه شالوده اصلی تمرکز فعالیت‌های قرآنی کشور را به دست گرفت و تا امروز شاهد برکات خوب آن بوده‌ایم.

شکری بابیان اینکه دو رویکرد حضور مردم در رونق بخشی به فعالیت‌های قرآنی در زمره اقدامات اساسی سازمان تبلیغات اسلامی و سازمان دارالقرآن کریم طی سال‌های اخیر بوده است، بیان کرد: یکی از اهداف اصلی ایننهاد با تمام زیرمجموعه‌های خود مانند دارالقرآن الکریم این است که انسان را به درجه قرب الهی نزدیک سازد.

وی افزود: این امر در سایه شیوه قرآنی که همانا دعوت انسان به کنار گذاشتن رذایل اخلاقی و آشنایی با فضایل دینی است همواره مدنظر قرار داشته و دارد و به‌عبارت‌دیگر باید گفت در این برهه زمانی و تهاجم فرهنگی دشمنان، کسی که با قرآن آشنا شود، تحت تأثیر تبلیغات مسموم قرار نمی‌گیرد و لذا این آشنا سازی معرفتی جوانان با قرآن می‌بایست مدنظر برنامه‌های قرآنی باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان در ادامه جذب نوجوانان و جوانان به سمت قرآن و آموزه‌های والای آن را یک ضرورت دانست و بیان داشت: آموزش‌وپرورش، مدارس، مساجد، پایگاه‌های فرهنگی بسیج و … باید در این زمینه سازمان دارالقرآن را یاری رسانند.