شنبه, ۰۲ تیر ۱۳۹۷
»   اخبار, اسلایدر, اقتصاد  »   عملیات ساخت محور میامی-جیلان آغاز شد/ اختصاص ۲.۵میلیارد تومان
215 بازدید
۱۶ شهریور ۱۳۹۶ , ساعت ۲۰:۳۷

دکتر حسینی:

عملیات ساخت محور میامی-جیلان آغاز شد/ اختصاص ۲.۵میلیارد تومان

میامی نیوز-نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تخصیص ۲.۵میلیارد تومان اعتبار برای راه میامی-جیلان، گفت: ساخت این پروژه با پیگیری های صورت گرفته آغاز شد.

به گزارش میامی نیوز، سید حسن حسینی شاهرودی عصر پنج شنبه در جمع مردم مزج ضمن اشاره به آغاز به کار ساخت راه جیلان-میامی، بیان داشت: طبق قراردادی که با پیمانکار منعقد شده، زیرسازی ۱۳کیلومتر از این راه با اعتبار  دو و نیم میلیارد تومان انجام شد که همزمان قیر رایگان نیز با رایزنی های صورت گرفته از سوی وزارتخانه به این طرح تخصیص خواهد یافت و امیدواریم به زودی شاهد تکمیل این پروژه باشیم.

وی افزود: مسیر میامی-جیلان با وجود مشکلات اقتصادی دولت متاسفانه قادر به جذب اعتبارات ملی نیست لذا باید به همین منوال با اخذ اعتبارات طی دو تا سه سال آینده این محور را تکمیل کرد تا دسترسی مردم به میامی و در نهایت کریدور تهران-مشهد تسهیل شود.

عضو خانه ملت با اشاره به رفع مشکلات طرح هادی روستاهای مزج و جیلان، گفت: بنیاد مسکن از اعتبارات شاهرود در رابطه با طرح هادی اقدام می کند و خوشبختانه بیشترین اعتبار در این حوزه از سوی کمیته برنامه ریز شهرستان به این بخش تعلق گرفته که باید در توزیع همین اعتبارات بین کل روستاهای بخش های تابعه دقت نظر شود تا بتوانیم شاهد اجرای طرح هادی و تکمیل آن باشیم.

حسینی شاهرودی با بیان اینکه دولت در سال جاری قیر رایگان را حذف کرد، بیان داشت: بهسازی روستاها طبق طرح هادی نیازمند همراهی مردم است چرا که دولت به تنهایی قادر به تکمیل تمام طرح ها نیست، همچنین این طرح ها برای بهسازی معابر روستایی در اصل مشوق هایی برای حضور و مشارکت مردم در طرح ها محسوب می شود وگرنه اگر قرار باشد قیر توسط دولت ارائه و هزینه ها نیز پرداخت شود قطعا نمی توان کارها را پیش برد.

وی افزود: عوارض ارزش افزوده که در سال جاری افزایش نیز یافته به دهیاری ها اختصاص می یابد لذا باید مشارکت مردمی و دهیاری ها نیز در طرح های عمرانی مانند معابر روستایی دیده شود.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس، ضمن اشاره به ضرورت سرمایه گذاری به مثابه اصل ماندگار در روستاها، بیان کرد: امروز دولت رقم قابل توجهی را برای آبیاری تحت فشار تخصیص می دهد اما باید فکری به حال آب کرد چرا که بارندگی محدود است و این آب که از زیر زمین بالا می آید می توان یک سوم و یا یک پنجم آن را در کشاورزی صرف کرد و مابقی را برای مناطق روستایی ذخیره کرد و این امر می تواند به کشاورزی مکانیزه و همچنین صادرات محصولات تازه خوری کشاورزی و باغداری منجر شود که قطعا با دیده شدن این ظرفیت ها، سرمایه گذار را نیز می توان به منطقه فراخواند.

حسینی شاهرودی با بیان اینکه باید از ظرفیت های مزج و جیلان به خوبی بهره برد، گفت: این منطقه معدن تولید پیاز است لذا می توان با ساخت سردخانه یا صنایع تبدیلی ارزش افزوده را به پیاز تولیدی این منطقه هدیه کرد، چرا باید پیازی که در تابستان و در تهران به ازای هرکیلوگرم چهار هزار تومان نیز دریافت شد در این منطقه کیلوگرمی ۵۰۰ تومان خریداری شود؟ و چرا ما نباید از نعمت داشتن یک سرخانه یا کارخانه فراوری پیاز بی بهره باشیم، لذا باید ظرفیت ها را شناخت و برای جذب سرمایه گذار اقدام کرد و امروز نباید به انتظار دولت نشست تا بیاید و برای محصولات کشاورزی یک روستا کاری را صورت دهد.

خبرگزاری مهر

خبربعدی میامی نیوز اخبار  , اسلایدر  , اقتصاد

میامی نیوز- سرپرست آب و فاضلاب روستایی شهرستان میامی در حین بازدید از پروژه خط انتقال آب محمد آباد، گزارشی از مراحل اجرای این پروژه و سایر پروژه های آب شرب روستاهای شهرستان ارائه کرد. مسلم فدائی با بیان اینکه پروژه...

مطالب مرتبط