پنجشنبه, ۰۲ آذر ۱۳۹۶
»   اخبار, اسلایدر, مذهبی, مناسبتهای ملی ومذهبی  »   فریاد مظلومیت مسلمانان میانمار به گوش مدعیان حقوق بشر برسد
73 بازدید
۱۷ شهریور ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۳۲

امام جمعه میامی:

فریاد مظلومیت مسلمانان میانمار به گوش مدعیان حقوق بشر برسد

میامی نیوز - امام جمعه میامی با اشاره به کشتار بی رحمانه مسلمانان مظلوم میانمار، گفت: تنفر ملت های مسلمان از حاکمان میانمار و صدای مردم مظلوم به گوش مدعیان حقوق بشر برسد.

به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور ظهر آدینه در خطبه های نماز جمعه  میامی در مسجد جامع این شهر، با اشاره به کشتار بی رحمانه مسلمانان مظلوم میانمار، اظهار داشت: تنفر ملت های مسلمان و ایران اسلامی از ارتش میانمار است که مردم مظلوم را بدین صورت به خاک و خون می کشند.

وی همچنین با اشاره به سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر این جنایت، افزود: تمام این جنایات مورد حمایت آمریکا و اسرائیل است و با این کار از ناقضان اصلی حقوق بشر خواهند بود.

امام جمعه میامی با اشاره به قیام خونین ۱۷ شهریور سال ۵۷ گفت:ام الفساد و شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار تا زمانی که ملت ایران پیرو دین مبین اسلام هستند دست از ایجاد توطئه و فتنه در جامعه بر نخواهد داشت و هیچ وقت نباید به دشمن اعتماد کرد.

صفایی پور در ادامه به نحوه شهادت محسن حججی توسط داعش اشاره کرد و افزود: شهادت حججی فرهنگ و ایثار و شهادت طلبی را در جامعه به نمایش گذاشته است و نحوه شهادت این پاسدار اسلام نشان از مظلومیت شهدای مدافع حرم است.

امام جمعه میامی همچنین با تبریک عید سعید غدیر خم به جایگاه و پیام های غدیر اشاره کرد و گفت: غدیر یک حرکت تاریخی نیست بلکه یک جریان الهی و اعتقادی است و در واقع غدیر تداوم راه انبیا و توجه به مسئله امامت است.

صفایی پور با بیان اینکه در فرهنگ اسلام غدیر جایگاه بالایی را دارد و از آن به عنوان عید الله الاکبر یاد می شود، گفت: غدیر باید همانند عاشورا در جامعه مورد توجه باشد و غدیر  و عاشورا در راستای یکدیگر هستند.

وی یکی از پیام های مهم غدیر را شایسته سالاری دانست و افزود: امور مردم باید به کسانی سپرده شوند که لیاقت لازم را داشته باشند و با تعهد و تخصص برای رسیدگی به امور مردم جامعه تلاش کنند.

امام جمعه میامی یکی دیگر از درس های غدیر را اجرای حدود الهی بدون مصالحه و تبعیض دانست و افزود:در حکومت اسلامی اعتماد مردم نسبت به اجرای دقیق احکام اسلامی نباید کاسته شود و مسئولان به این امر توجه داشته باشند.

صفایی پور در پایان با اشاره به  روز سینما تصریح کرد: سینما به عنوان هنر پیچیده و مدرن می تواند در راستای نظام و انقلاب باشد و برنامه های هنری از بهترین ابزار برای معرفی نظام اسلامی به جهان است.

راهپیمایی محکومیت نسل کشی میانمار نیز پس از اقامه نماز جمعه میامی برگزار شد.

خبربعدی میامی نیوز اخبار  , اسلایدر  , مذهبی  , مناسبتهای ملی ومذهبی

به گزارش میامی نیوز، دکتر چمن رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ضمن سفر به میامی و دیدار با امام جمعه، فرماندار و اعضای شورای شهر از پروزه های عمرانی در حال ساخت بازدید کرد. عکس : ایمان...

مطالب مرتبط

به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته میامی به میزبانی مسجد جامع، ضمن بیان اینکه همایش جهانی اربعین زنگ خطری برای اسرائیل و ایادی استکبار جهانی شده است، ابراز کرد:...
به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته میامی به میزبانی مسجد جامع این شهر، با اشاره به فرارسیدن ۱۳ آبان ماه و سالروز مبارزه با استکبار جهانی بیان کرد: ماهیت استکبار جهانی...
به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور در نشست ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر میامی به میزبانی سپاه ناحیه این شهرستان شناسایی و انتخاب الگوی خوب را از مهمترین راههای برون رفت از آسیب...
به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور ظهر آدینه در خطبه های نماز جمعه این هفته میامی در حسینیه اعظم  این شهر، با اشاره به حضور باشکوه مردم در مراسم تشییع پیکر شهید حججی، افزود: یکی از...