جمعه, ۰۴ اسفند ۱۳۹۶
»   اخبار, اسلایدر, مذهبی, مناسبتهای ملی ومذهبی  »   فریاد مظلومیت مسلمانان میانمار به گوش مدعیان حقوق بشر برسد
129 بازدید
۱۷ شهریور ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۳۲

امام جمعه میامی:

فریاد مظلومیت مسلمانان میانمار به گوش مدعیان حقوق بشر برسد

میامی نیوز - امام جمعه میامی با اشاره به کشتار بی رحمانه مسلمانان مظلوم میانمار، گفت: تنفر ملت های مسلمان از حاکمان میانمار و صدای مردم مظلوم به گوش مدعیان حقوق بشر برسد.

به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور ظهر آدینه در خطبه های نماز جمعه  میامی در مسجد جامع این شهر، با اشاره به کشتار بی رحمانه مسلمانان مظلوم میانمار، اظهار داشت: تنفر ملت های مسلمان و ایران اسلامی از ارتش میانمار است که مردم مظلوم را بدین صورت به خاک و خون می کشند.

وی همچنین با اشاره به سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر این جنایت، افزود: تمام این جنایات مورد حمایت آمریکا و اسرائیل است و با این کار از ناقضان اصلی حقوق بشر خواهند بود.

امام جمعه میامی با اشاره به قیام خونین ۱۷ شهریور سال ۵۷ گفت:ام الفساد و شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار تا زمانی که ملت ایران پیرو دین مبین اسلام هستند دست از ایجاد توطئه و فتنه در جامعه بر نخواهد داشت و هیچ وقت نباید به دشمن اعتماد کرد.

صفایی پور در ادامه به نحوه شهادت محسن حججی توسط داعش اشاره کرد و افزود: شهادت حججی فرهنگ و ایثار و شهادت طلبی را در جامعه به نمایش گذاشته است و نحوه شهادت این پاسدار اسلام نشان از مظلومیت شهدای مدافع حرم است.

امام جمعه میامی همچنین با تبریک عید سعید غدیر خم به جایگاه و پیام های غدیر اشاره کرد و گفت: غدیر یک حرکت تاریخی نیست بلکه یک جریان الهی و اعتقادی است و در واقع غدیر تداوم راه انبیا و توجه به مسئله امامت است.

صفایی پور با بیان اینکه در فرهنگ اسلام غدیر جایگاه بالایی را دارد و از آن به عنوان عید الله الاکبر یاد می شود، گفت: غدیر باید همانند عاشورا در جامعه مورد توجه باشد و غدیر  و عاشورا در راستای یکدیگر هستند.

وی یکی از پیام های مهم غدیر را شایسته سالاری دانست و افزود: امور مردم باید به کسانی سپرده شوند که لیاقت لازم را داشته باشند و با تعهد و تخصص برای رسیدگی به امور مردم جامعه تلاش کنند.

امام جمعه میامی یکی دیگر از درس های غدیر را اجرای حدود الهی بدون مصالحه و تبعیض دانست و افزود:در حکومت اسلامی اعتماد مردم نسبت به اجرای دقیق احکام اسلامی نباید کاسته شود و مسئولان به این امر توجه داشته باشند.

صفایی پور در پایان با اشاره به  روز سینما تصریح کرد: سینما به عنوان هنر پیچیده و مدرن می تواند در راستای نظام و انقلاب باشد و برنامه های هنری از بهترین ابزار برای معرفی نظام اسلامی به جهان است.

راهپیمایی محکومیت نسل کشی میانمار نیز پس از اقامه نماز جمعه میامی برگزار شد.

خبربعدی میامی نیوز اخبار  , اسلایدر  , مذهبی  , مناسبتهای ملی ومذهبی

میامی نیوز-مدیرکل امور عشایری استان سمنان بابیان اینکه عشایر میامی ۳۴۰ تن فرآورده لبنی در سال تولید می‌کنند، گفت: این میزان هشت درصد لبنیات تولیدی عشایر استان است. به گزارش خبرنگار میامی نیوز، حمید رضا حسینی در نشست هماهنگی امور عشایر...

مطالب مرتبط

میامی نیوز- امام جمعه میامی با بیان اینکه راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال دو مخاطب دارد، گفت: این مخاطبان نخست دشمنانی که هیچ غلطی نمی‌توانند کنند دوم مسئولانی که بدانند باید دست‌گیر مردم باشند. به گزارش خبرنگار میامی نیوز،حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی پور...
میامی نیوز- امام جمعه میامی بابیان اینکه انقلاب اسلامی امروز به بلوغ رسیده است، گفت: باید قدردان برکات انقلاب اسلامی باشیم و آرمان‌های انقلاب اسلامی را به نسل جوان منتقل کنیم. به گزارش خبرنگار میامی نیوز، حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی پور در...
به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، قربانعلی صفایی پور در نخستین روز از دهه فجر در جمع مسئولان میامی به میزبانی دفتر خود بابیان اینکه مشکلات امروز جامعه به علت فاصله گرفتن از معنویات است، ابراز داشت: خدمت بی‌منت باید سرلوحه کار...
به گزارش میامی نیوز،میامی - امام جمعه میامی با بیان اینکه حضرت زینب(س) رسالت مهم نگهداری نهضت حسینی را به خوبی انجام داد، گفت: روحیه زینب گونه در بین پرستاران تقویت شود.حجت‌الاسلام قربانعلی صفائی پور عصر سه‌شنبه در گرامیداشت روز پرستار...