فریاد مظلومیت مسلمانان میانمار به گوش مدعیان حقوق بشر برسد

چاپ

به گزارش خبرنگار میامی نیوز ، حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور ظهر آدینه در خطبه های نماز جمعه  میامی در مسجد جامع این شهر، با اشاره به کشتار بی رحمانه مسلمانان مظلوم میانمار، اظهار داشت: تنفر ملت های مسلمان و ایران اسلامی از ارتش میانمار است که مردم مظلوم را بدین صورت به خاک و خون می کشند.

وی همچنین با اشاره به سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر این جنایت، افزود: تمام این جنایات مورد حمایت آمریکا و اسرائیل است و با این کار از ناقضان اصلی حقوق بشر خواهند بود.

امام جمعه میامی با اشاره به قیام خونین ۱۷ شهریور سال ۵۷ گفت:ام الفساد و شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار تا زمانی که ملت ایران پیرو دین مبین اسلام هستند دست از ایجاد توطئه و فتنه در جامعه بر نخواهد داشت و هیچ وقت نباید به دشمن اعتماد کرد.

صفایی پور در ادامه به نحوه شهادت محسن حججی توسط داعش اشاره کرد و افزود: شهادت حججی فرهنگ و ایثار و شهادت طلبی را در جامعه به نمایش گذاشته است و نحوه شهادت این پاسدار اسلام نشان از مظلومیت شهدای مدافع حرم است.

امام جمعه میامی همچنین با تبریک عید سعید غدیر خم به جایگاه و پیام های غدیر اشاره کرد و گفت: غدیر یک حرکت تاریخی نیست بلکه یک جریان الهی و اعتقادی است و در واقع غدیر تداوم راه انبیا و توجه به مسئله امامت است.

صفایی پور با بیان اینکه در فرهنگ اسلام غدیر جایگاه بالایی را دارد و از آن به عنوان عید الله الاکبر یاد می شود، گفت: غدیر باید همانند عاشورا در جامعه مورد توجه باشد و غدیر  و عاشورا در راستای یکدیگر هستند.

وی یکی از پیام های مهم غدیر را شایسته سالاری دانست و افزود: امور مردم باید به کسانی سپرده شوند که لیاقت لازم را داشته باشند و با تعهد و تخصص برای رسیدگی به امور مردم جامعه تلاش کنند.

امام جمعه میامی یکی دیگر از درس های غدیر را اجرای حدود الهی بدون مصالحه و تبعیض دانست و افزود:در حکومت اسلامی اعتماد مردم نسبت به اجرای دقیق احکام اسلامی نباید کاسته شود و مسئولان به این امر توجه داشته باشند.

صفایی پور در پایان با اشاره به  روز سینما تصریح کرد: سینما به عنوان هنر پیچیده و مدرن می تواند در راستای نظام و انقلاب باشد و برنامه های هنری از بهترین ابزار برای معرفی نظام اسلامی به جهان است.

راهپیمایی محکومیت نسل کشی میانمار نیز پس از اقامه نماز جمعه میامی برگزار شد.